strona głównaMasażemasaż leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy kręgosłupa

Przeznaczony jest głownie dla osób cierpiących na bóle pleców. Ma na celu przywrócenie ruchomości kręgów i ich właściwego położenia oraz odprężenie mięśni grzbietu. Szczególnie polecany jest przy skrzywieniach kręgosłupa, skoliozie i przeciążeniach.
Kręgosłup jest słupem kostnym, który stanowi podstawę ciała. Dolegliwości, jakie nękają kręgosłupy są bardzo różne. Mają charakter wad wrodzonych i nabytych oraz różnych schorzeń, których przyczyną mogą być zła dieta, brak aktywności fizycznej oraz inne choroby a także podeszły wiek. Powodują one odczuwanie silnego bólu kręgosłupa a także ograniczają aktywność ruchową. Schorzenia kręgosłupa mogą powodować dolegliwości innych narządów: głowy, kończyn i narządów wewnętrznych. We wszystkich dolegliwościach kręgosłupa proponowany jest masaż, jako zmniejszenie dolegliwości bólowych. Zmniejsza także napięcia, jakie są odczuwalne wzdłuż kręgosłupa i pozwala zrelaksować się pacjentowi. Masaż mięśni przylegających bezpośrednio do kręgosłupa poprawia ich kondycję, dzięki czemu mogą utrzymywać stabilnie kręgosłup i nie dopuszczać do jego skrzywień. Mięśnie te rozluźniają się, a to z kolei zapobiega skutkom stresu, którego objawem jest właśnie napięcie mięśni. Masaże pobudzają tak zwane punkty bioaktywne. Uciskając te miejsca masażysta powoduje dobroczynny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych.  

Wskazania
Bóle i zawroty głowy, bóle pleców, stawów, pomaga w przypadku „rwy kulszowej” i „rwy ramiennej”, dyskopatie, zespoły bolesnego barku czy łokcia, „łokcie tenisisty”, szumy w uszach,
Przeciwwskazania
Nie jest zalecany m.in.  w ostrych stanach zapalnych.
                                                                                                                            czas 30 min cena 80,00 zł

Miłym i leczniczym dodatkiem do masaży leczniczych pleców wykonywanych w naszym Salonie są olejki eteryczne z roślin.Do masażu leczniczego polecamy olejki : eukaliptusowy, cynamonowy, sosnowy, jałowcowy, lawendowy, cytrynowy i anyżowy

                                               więcej na : aromaterapia

UWAGA !!!
Masaże lecznicze wykonuje się zawsze w seriach i tylko wtedy można oczekiwać ich leczniczego działania.
Oczywiście nie będzie żadnym błędem zrobienie jednego zabiegu, ale nie może być wtedy mowy o leczeniu.
Podstawową serią jest dziesięć masaży, wykonywanych codziennie lub co dwa, trzy dni. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od stopnia zaawansowania stanu chorobowego. Dla podtrzymania efektu przynajmniej raz w tygodniu. Gwarantujemy skuteczność naszych terapii!

Wszystkie masaże są wykonywane przez wyspecjalizowanych fizjoterapeutów,mających wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.