strona głównaMasażemasaż sportowy

Masaż sportowy

Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje:

  • rozgrzewającą-przygotowanie do treningu czy zawodów;
  • regeneracyjną-zwalcza skutki zmęczenia,przyspiesza powrót organizmu po dużym wysiłku do stanu wyjściowego
  • pomaga rozluźnić mięśnie, zapobiegając kontuzjom,
  • leczniczą – wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów.

Podczas masażu usuwamy ze skóry, obumarłe komórki naskórka, dzięki temu lepiej funkcjonują gruczoły łojowe i potowe, które biorą udział w procesie termoregulacji. Pod wpływem masażu sportowego poprawia się odżywienie skóry,( jest bardziej elastyczna i sprężysta) oraz przyspiesza się obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych. Rozszerzają się naczynia krwionośne , rozgrzewają tkanki mięśniowe co powoduje, że mięśnie są lepiej zaopatrzone w tlen oraz substancje odżywcze. Następuje szybsze wydalenie produktów przemiany materii.

Tempo masażu jest szybkie, a siła bodźca dostosowana do indywidualnego progu bolesności sportowca. Głównymi technikami w masażu sportowym są rozcieranie , ugniatanie oraz oklepywanie. Do środków poślizgowych należą rozgrzewające oliwki kosmetyczne.
Masaż sportowy dzieli się na: masaż rozgrzewający, regenerujący oraz leczniczy.

Czas trwania masażu jednej części ciała powinien wynosić ok. 10 – 20 minut, masaż całkowity – 60 -90 minut. Pierwsze masaże wykonujemy łagodnie, aby przygotować tkanki do późniejszych zabiegów zasadniczych.

CENNIK MASAŻY

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.