strona głównaBlizny i rozstępy

Leczenie rozstępów , blizn pourazowych i potrądzikowych


ROZSTĘPY
Rozstępem nazywamy miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego. Rozstępy wyglądają jak  wrzecionowate pasma i  występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych.

BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości.

W celu ustalenia trybu leczenia problemu zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.


PROPONOWANE TERAPIE GABINETOWE LECZENIA ROZSTĘPÓW I BLIZN:

 

 •   MEDYCZNE URZĄDZENIE DERMAPEN TM

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być zabieg Dermapen . Jest on nieco podobny do mezoterapii. Głowica jest jednak znacznie większa i działa obszarowo. Podczas zabiegu wykonuje się nakłucia, poprzez które podaje się substancje odżywcze.

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 lub więcej wymiennych, jednorazowych igieł, wykonanych ze stali chirurgicznej. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. Częstotliwość pulsowania igieł umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, gdyż intensywnie stymuluje skórę do naturalnego pobudzenia odrostu włosów. Jego działanie w pewnym stopniu można porównać do działania lasera frakcyjnego. Jednocześnie może być zabiegiem towarzyszącym tradycyjnym zabiegom iniekcyjnym (mezoterapia  medycznymi koktajlami), ponieważ podnosi efektywność tych zabiegów poprzez zwiększenia stopnia przenikania substancji czynnych.
Zabieg nie wymaga znieczulenia , ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem z lidokainą .     więcej o zabiegu Dermapen


 

 • PEELINGI MEDYCZNE  25 % TCA-  poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.  Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek naskórka, a odsłonięte zostają świeże, zdrowe komórki. Usunięcie warstwy powierzchniowej inicjuje odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek.
  Uwaga: Około 2-3 dni po zabiegu dochodzi do ściągnięcia i złuszczenia naskórka.  więcej o zabiegu
  cena od 199zł

                                             

 

 • KARBOKSYTERAPIA-  redukcja rozstępów i blizn  do 80 %
  Karboksyterapia pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Karboksyterapia na rozstępy
Niezmiernie skuteczna  jest terapia polegająca na podaniu w pęknięcie skóry dwutlenku węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%.
Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry. Proces ten wywołuje sprawniejszą pigmentację skóry ,co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych.
Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Wzmożona synteza kolagenu „zagęszcza” i uelastycznia skórę, poprawia jej wygląd i wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych.

Karboksyterapia na blizny
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny.
Leczenie można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Zalecamy serię ok 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)   więcej o zabiegu

Cena zabiegu : 99-199 zł w zależności od wielkości obszaru zabiegowego
W serii rabaty do 25 % za zabieg!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90\n  

 

 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (wampirzy lifting)

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się z bardzo dobrymi efektami leczenia  do zabiegów redukujących blizny lub zmniejszających rozstępy. Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się gładka, elastyczna, nawilżona i wyraźnie młodsza. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.     więcej o zabiegu

Cena zabiegu leczenie rozstępów  i blizn (1 obszar bez względu na lokalizację): 600 zł / 1 zabieg.                                                                 

       PRODUKTY ENVIRON na blizny

Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków Environ, linię silnie regenerującą, zawierających lecznicze dawki witaminy A i C. Dzięki aktywnym formom witamin, ubytki skórne ulegają wypełnieniu, keloidy są mniej widoczne, a w późniejszym etapie wyższe stężenia, np.: Olejek A,C E.
W przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 1,2 i 3. 
W rezultacie terapii ENVIRON naskórek pogrubia się, dzięki czemu blizna ulega regeneracji. Polecamy także zastosowanie peelingu kwasowego  LACM
W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn, zalecamy serię sonoforez z witaminami.
Zabiegi  Environ nasilają  procesy metaboliczne zachodzące w skórze, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny oraz dożywiają komórki skóry poprzez dostarczenie wysokich stężeń witamin najnowocześniejszą japońską aparaturą DF II Ionzyme ENVIRON. Jonoforeza/sonoforeza  wykonana tym aparatem jest równie skuteczna jak mezoterapia igłowa, lecz bez śladów igieł.W trakcie zabiegu farmaceutyczne stężenia witamin i innych cennych składników ( bez konserwantów) dostarczane są głęboko do warstwy rozrodczej naskórka,inicjując proces korzystnych dla skóry zmian.
Aby uzyskać widoczne i trwałe efekty zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów ENVIRON z jono i sonoforezą przynajmniej raz w miesiącu, przy jednoczesnym stosowaniu kosmeceutyków Environ oraz urządzenia Roll-Cit kosmetyczny w domu.
   więcej o koncepcji ENVIRON          

 

 • KOSMECEUTYKI BIOPEPTYDOWE LARENS

Biopeptide complex- to przełomowy wynalazek prof. n. dr hab. med. Andrzeja Frydrychowskiego, wybitnego naukowca, posiadającego 7 patentów oraz liczne wyróżnienia przyznane między innymi w Genewie i Brukseli, autora niepowtarzalnej metody pozyskiwania kolagenu, która zachowuje w pełni jego strukturę i unikalne właściwości. Odkrycie to zmieniło całkowicie współczesną kosmeceutykę i nutraceutykę.    więcej
Odkrycia profesora dotyczą działania kompleksu biopeptydów w kosmetologii i medycynie w zakresie procesów tworzenia kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego w naszych komórkach oraz hamowania działania enzymów starzeniowych.
Ich wpływ na funkcjonowanie układu stawowo- kostnego jest olbrzymi. Pobudzają procesy regeneracji skóry, procesy produkcji kolagenu w skórze, włosach, układzie stawowo-kostnym, układzie krwionośnym i innych.   więcej o produktach LARENS

Efekty lecznicze uzyskane dzięki zastosowaniu kosmeceutyków LARENS:

Rozcięcie skroni                                                                              Blizna po operacji

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75\n   


   

      

SOS Skin Care 200ml            cena 99,00 zł


Intensywnie regenerujący krem do ciała z kompleksem naturalnych peptydów, przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej. Receptura oparta na wodzie Nutrivi. Zwiera m.in. peptydy rybie, kolagen, Ginko Biloba, Aloes. Krem zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie polecany do masażu. Produkt przebadany dermatologicznie.
Składniki aktywne: BiOpeptide Complex - Zawiera cenne połączenie oligo i poli-peptydów, które zapewniają natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie we wszystkich warstwach skóry. Efektem ich stosowania w kosmetyce jest sprężysta skóra, wypełnienie bruzd i nierówności, a także zapobieganie wiotczeniu skóry.

Ginko biloba (wyciąg z miłorzębu japońskiego) - usuwa wolne rodniki, wzmacnia i uszczelnia drobne naczynia krwionośnie, poprawiając przy tym ukrwienie i napięcie skóry.

Aloes - znany ze swoich silnie nawilżających i regenerujących właściwości. Skutecznie łagodzi podrażnienia skóry, czyniąc ją wyjątkowo miękką i aksamitną w dotyku.

Składniki (INCI):Aqua, Petrolatum, Mineral Oil, Collagen, Collagen Amino Acids, Elastin, Elastin Amino Acids, Arginine/Lysine Polypeptide, Palmitoyl Oligopeptide, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Sorbitan Sesquioleate, Microcrystaline Wax, Glycerin, Lanolin, Magnesium Sulphate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Ethylhexylglycerin, Polaminopropyl Biguanide.

 

Serum Hair & Body Repair Spray 250ml       cena 149,00

 Serum Hair & Body Repair Spray 150ml       cena 99,00

 Serum Hair & Body Repair Spray to kosmeceutyk o unikatowym składzie bazującym na opatentowanym kompleksie biopeptydów. Multifunkcyjność, która wynika zarówno z różnorodności zastosowania, jak i spektrum działania to jego nieoceniona wartość. W poręcznej, uniwersalnej formie zamknięto preparat stworzony z myślą o pielęgnacji skóry twarzy, ciała oraz włosów, o tak skomponowanym zestawie składników aktywnych, by funkcjonowały trójtorowo: regenerując, odżywiając i chroniąc.
Biopeptide Complex, który jest fundamentem Serum Hair & Body Repair Spray to zbiór aktywnych oligo- i polipeptydów. Rewolucyjne substancje, których odkrycie stanowi początek kosmeceutyków marki Larens szybko uznano za przyszłość kosmetologii i medycyny na polu anti-aging. Peptydy funkcjonują na trzy sposoby: sygnałowe - dają impuls i pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, rozkurczające - nazywane ,,żelazkiem do zmarszczek", rozluźniają mięśnie, których napięcie skutkuje zmarszczkami mimicznymi, transportujące - przenoszą składniki aktywne serum w głąb skóry, dzięki czemu regeneracja, odżywienie i ochrona zaczynają się od postaw.
Aby dodatkowo wzmocnić dobroczynne działanie serum, kosmeceutyk oparto na wyjątkowym nośniku składników aktywnych - wodzie Nutrivi. Unikatowość opracowanej na wyłączność producenta wody leży w jej heksagonalnej strukturze. Dzięki temu woda nie tylko wspomaga transport składników odżywczych w głąb komórek, ale i nawilża oraz oczyszcza je z metali ciężkich. Ideą powstania serum była chęć stworzenia produktu do kompletnej pielęgnacji odpowiadającej potrzebom skóry XXI wieku. Stąd obecność tak istotnej witaminy C, która dotlenia i ujednolica koloryt skóry. Dodatek srebra koloidalnego dopełnia kosmeceutyk o działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a biotyna - nazywana też witaminą młodości, dba o kondycję paznokci i włosów, wzmacniając je i zapobiegając wypadaniu.

Składniki aktywne: Biopeptide Complex, witamina C,biotyna, srebro koloidalne, kolagen.

Unikatową recepturę oraz wielozadaniowość preparatu doceniło jury konkursu Qltowy Kosmetyk 2016, przyznając mu tytuł Qltowy Koncept 2016.

Qltowy Kosmetyk to prestiżowy plebiscyt magazynu Kosmetyki. Po raz dwudziesty profesjonalne jury złożone ze znawców rynku, dermatologów, ekspertów i koneserów branży kosmetologicznej wyróżniło nowości na rynku kosmetycznym.

 

 

Repair Gel     100ml           cena 169,00

Repair Gel     200ml           cena 249,00

 Żel peptydowy do ciała, włosów i paznokci o właściwościach naprawczych, regenerujących i odżywczych, powstały na unikatowej recepturze BIOPEPTIDE COMPLEX i wodzie NUTRIVI. Starannie opracowana receptura rzuca wyzwanie niedoskonałościom ciała, zniszczonym i wypadającym włosom oraz łamliwym paznokciom. Biopeptide Complex wyróżnia się szczególną skutecznością w walce ze skórą pozbawioną jędrności, uciążliwym cellulitem i rozstępami, pozostawiając skórę jędrną, gładką w dotyku i równomiernie wygładzoną. Witamina C rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt, zaś biotyna znana również jako witamina piękności, oprócz dobroczynnych właściwości na skórę jest pomocna w pielęgnacji włosów i paznokci. Składnik niweluje problem wypadania i łysienia oraz skutecznie wzmacnia płytkę paznokcia.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, kolagen, witamina C, biotyna,kwas mlekowy.
Działanie:
intensywnie odżywia skórę, włosy i paznokcie, łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze,
skutecznie zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów, zapobiega przedwczesnemu wypadaniu włosów, zmniejsza łamliwość włosów i paznokci, dostarcza niezbędnych składników odżywczych.
Sposób użycia: Na skórę: Na oczyszczoną, suchą skórę ciała nanieś niewielką ilość LARENS PEPTIDUM BODY & REPAIR GEL, następnie wklep żel delikatnie w skórę, po około 5-10 minutach odczujesz delikatne napięcie skóry. Zastosuj odpowiedni balsam do ciała z linii Larens Peptidum.
Na włosy: Rozprowadź niewielką ilość żelu wzdłuż włosów lub zastosuj płukankę: w 1 litrze ciepłej wody rozpuść 1 łyżkę preparatu i takim roztworem spłucz umyte uprzednio włosy. Żel można również zastosować w formie kompresu: niewielką ilość żelu wetrzyj w skórę głowy i nanieś na włosy, a następnie zawiń ręcznikiem. Po 20 minutach spłucz obficie włosy.
Na paznokcie:
2 razy dziennie wcieraj żel w płytki paznokci i naskórek wokół nich.

Produkty LARENS można zakupić w naszym salonie lub też samodzielnie zamówić przesyłkę do domu korzystając z naszego zapraszającego linka https://extravaganza.wellu.eu/

 

   

 

 

 


https://www.extravaganza-wyspa-urody.pl/spa/cennik-zabiegow/cennik-zabiegow-na-twarz-szyje-i-dekolt.html
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.