strona głównaBlizny i rozstępy

Leczenie rozstępów , blizn pourazowych i potrądzikowych


ROZSTĘPY
Rozstępem nazywamy miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego. Rozstępy wyglądają jak  wrzecionowate pasma i  występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych.

BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości.

W celu ustalenia trybu leczenia problemu zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

PROPONOWANE TERAPIE GABINETOWE LECZENIA ROZSTĘPÓW I BLIZN:

 • MIKRODERMABRAZJA
  Regeneruje i uelastycznia skórę, pobudza krążenie, pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który ściera i wysysa starte komórki. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.  Można łączyć z mezoterapią mikroigłową na rozstępy.                 
    więcej o zabiegu                       cena od 50,00 zł  
 • PEELINGI MEDYCZNE  25 % TCA-  poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.  Podczas kuracji usunięta zostaje warstwa martwych komórek naskórka, a odsłonięte zostają świeże, zdrowe komórki. Usunięcie warstwy powierzchniowej inicjuje odpowiednią odbudowę i przebudowę głębiej położonych komórek.
  Uwaga: Około 2-3 dni po zabiegu dochodzi do ściągnięcia i złuszczenia naskórka.  więcej o zabiegu
  cena od 199zł

                                             
 • PEELING KWASEM  GLIKOLOWYM 40-60 %

Przeznaczony jest nie tylko do walki z procesami starzenia się skóry i zmarszczkami, ale także wyrównuje niedoskonałości, zwęża pory, eliminuje przebarwienia, zaburzenia pigmentacji, zaskórniki, stany zapalne, blizny i ślady potrądzikowe. Skutecznie hamuje rozwój trądziku, odświeża skórę, zmniejsza jej przerośniętą warstwę rogową oraz poprawia mikrokrążenie i elastyczność. W zabiegu tym wykorzystywane są kwasy w wysokich stężeniach 40-60%. W zależności od stężenia powodują nie tylko złuszczenie naskórka, ale także nawilżenie skóry oraz pobudzają komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu i elastyny. Peelingi kwasem glikolowym, pobudzając procesy regeneracyjne, doprowadzają do zmniejszenia drobnych zmarszczek, rozjaśnienia, zmniejszenia przebarwień, co wyraźnie poprawia wygląd skóry. Kwas glikolowy powoduje także przyspieszone złuszczanie naskórka i pobudza fibroblasty. Wbudowywanie się kwasu w struktury lipidowe bariery naskórkowej powoduje zatrzymanie wody w warstwie rogowej, tym samym wzrost  nawilżenia skóry.
Skuteczność zabiegu jest natychmiastowa– skóra jest gładka i pełna blasku, napięta, oczyszczona (złuszczanie kwasem glikolowym).    więcej o zabiegu                cena od 149 zł


 • KARBOKSYTERAPIA-  redukcja rozstępów i blizn  do 80 %
  Karboksyterapia pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Karboksyterapia na rozstępy
Niezmiernie skuteczna  jest terapia polegająca na podaniu w pęknięcie skóry dwutlenku węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%.
Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry. Proces ten wywołuje sprawniejszą pigmentację skóry ,co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych.
Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień. Wzmożona synteza kolagenu „zagęszcza” i uelastycznia skórę, poprawia jej wygląd i wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych.

Karboksyterapia na blizny
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny.
Leczenie można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Zalecamy serię ok 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)   więcej o zabiegu

Cena zabiegu : 99-199 zł w zależności od wielkości obszaru zabiegowego
W serii rabaty do 25 % za zabieg!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90\n  

 

 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (wampirzy lifting)

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się z bardzo dobrymi efektami leczenia  do zabiegów redukujących blizny lub zmniejszających rozstępy. Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się gładka, elastyczna, nawilżona i wyraźnie młodsza. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.     więcej o zabiegu

Cena zabiegu leczenie rozstępów  i blizn (1 obszar bez względu na lokalizację): 600 zł / 1 zabieg.                                                                 

       PRODUKTY ENVIRON na blizny

Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków Environ, linię silnie regenerującą, zawierających lecznicze dawki witaminy A i C. Dzięki aktywnym formom witamin, ubytki skórne ulegają wypełnieniu, keloidy są mniej widoczne, a w późniejszym etapie wyższe stężenia, np.: Olejek A,C E.
W przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 1,2 i 3. 
W rezultacie terapii ENVIRON naskórek pogrubia się, dzięki czemu blizna ulega regeneracji. Polecamy także zastosowanie peelingu kwasowego  LACM
W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn, zalecamy serię sonoforez z witaminami.
Zabiegi  Environ nasilają  procesy metaboliczne zachodzące w skórze, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny oraz dożywiają komórki skóry poprzez dostarczenie wysokich stężeń witamin najnowocześniejszą japońską aparaturą DF II Ionzyme ENVIRON. Jonoforeza/sonoforeza  wykonana tym aparatem jest równie skuteczna jak mezoterapia igłowa, lecz bez śladów igieł.W trakcie zabiegu farmaceutyczne stężenia witamin i innych cennych składników ( bez konserwantów) dostarczane są głęboko do warstwy rozrodczej naskórka,inicjując proces korzystnych dla skóry zmian.
Aby uzyskać widoczne i trwałe efekty zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów ENVIRON z jono i sonoforezą przynajmniej raz w miesiącu, przy jednoczesnym stosowaniu kosmeceutyków Environ oraz urządzenia Roll-Cit kosmetyczny w domu.
   więcej o koncepcji ENVIRON            ceny zabiegów  ENVIRON od 120 - 480 zł

POLECAMY:

 • INTENSYWNA KURACJA RETINOLOWA- ENVIRON

Intensywny zabieg odmładzający z retinolem , który na celu uzupełnienie niedoboru witaminy A w skórze . Polecany szczególnie osobom o cienkiej, wiotkiej i luźnej skórze, z widocznymi oznakami starzenia. Nadaje skórze młodszy wygląd, zwiększa jej sprężystość, elastyczność i gęstość, poprawia napięcie. Doskonale niweluje oznaki upływającego czasu oraz zniszczenia posłoneczne, pogrubia naskórek, redukuje zmarszczki, przebarwienia oraz blizny, pojędrnia i wygładza. Podwójny zabieg sono i jonoforezy zapewnia skórze uczucie wyjątkowego komfortu , nawilżenia i nasycenia skóry witaminami i retinolem.    więcej         cena od 240 zł

 • GŁĘBOKA REGENERACJA SKÓRY - ENVIRON

 Kompleksowy i najbogatszy zabieg z kwasami i masażem, dający skórze absolutnie wszystko, co może jednorazowo otrzymać i przyjąć. Składa się z dwóch etapów: delikatnym złuszczaniu naskórka za pomocą kwasu mlekowego lub glikolowego. Kwasy rozjaśnią, nawilżą i pojędrnią skórę, spłycą drobne zmarszczki oraz zniwelują zasinienia i worki pod oczami, a także zwiększą penetracje wprowadzanych później witamin. Drugi etap polega na wtłaczaniu głęboko pod skórę sonoforezą i jonoforezą witamin poprzez maskę algową. Zabieg kończy masażem twarzy, szyi i dekoltu. W skład zabiegu wchodzą: kwasy Lac-pamgel , witaminy A, C,retinol , antyoksydanty , aminokwasy i colostrum . więcej 
cena 480 zł z masażem i mikro nakłuwaniem złotym roll-cit

 

 • KOSMECEUTYKI BIOPEPTYDOWE LARENS

Biopeptide complex- to przełomowy wynalazek prof. n. dr hab. med. Andrzeja Frydrychowskiego, wybitnego naukowca, posiadającego 7 patentów oraz liczne wyróżnienia przyznane między innymi w Genewie i Brukseli, autora niepowtarzalnej metody pozyskiwania kolagenu, która zachowuje w pełni jego strukturę i unikalne właściwości. Odkrycie to zmieniło całkowicie współczesną kosmeceutykę i nutraceutykę.    więcej
Odkrycia profesora dotyczą działania kompleksu biopeptydów w kosmetologii i medycynie w zakresie procesów tworzenia kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego w naszych komórkach oraz hamowania działania enzymów starzeniowych.
Ich wpływ na funkcjonowanie układu stawowo- kostnego jest olbrzymi. Pobudzają procesy regeneracji skóry, procesy produkcji kolagenu w skórze, włosach, układzie stawowo-kostnym, układzie krwionośnym i innych.   więcej o produktach LARENS

Efekty lecznicze uzyskane dzięki zastosowaniu kosmeceutyków LARENS:

Rozcięcie skroni                                                                              Blizna po operacji

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75\n   


Produkty LARENS można zakupić w naszym SKLEPIKU  lub też samodzielnie zamówić przesyłkę do domu korzystając z naszego zapraszającego linka: https://wellu.eu/shop.html

SOS Skin Care 500ml            cena 199,00 zł

SOS Skin Care 200ml            cena 99,00 zł

Intensywnie regenerujący krem do ciała z kompleksem naturalnych peptydów, przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej. Receptura oparta na wodzie Nutrivi. Zwiera m.in. peptydy rybie, kolagen, Ginko Biloba, Aloes. Krem zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. 

 

Serum Hair & Body Repair Spray 250ml       cena 149,00
Rewolucyjne serum peptydowe do ciała i włosów, oparte na unikatowej recepturze BIOPEPTIDE COMPLEX i wodzie NUTRIVI. To wielofunkcyjny kosmeceutyk o holistycznym działaniu, które zapewnia mu połączenie kompleksu naturalnych peptydów z witaminą C i biotyną. Preparat wykazuje się silnym działaniem odżywczym, regenerującym i nawilżającym. Dotlenia skórę, przywraca jej gładkość i elastyczność, a także uwalnia ją od pękających naczynek, przebarwień czy rumieni. Preparat stanowi także barierę ochronną przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych: skrajnych temperatur, wiatru, promieniowania UV, bakterii i wolnych rodników. Zalecany do pielęgnacji skóry problematycznej, przesuszonej czy poddanej oddziaływaniu sztucznego oświetlenia i klimatyzacji. Wysokie stężenie srebra koloidalnego wzbogaca je o działanie antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dogłębnie nawilża i odświeża, czyniąc skórę elastyczną, jędrną i promienną.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, witamina C,biotyna, srebro koloidalne, kolagen.

Hair & Body Repair Gel     100ml           cena 199,00
Żel peptydowy do ciała, włosów i paznokci o właściwościach naprawczych, regenerujących i odżywczych, powstały na unikatowej recepturze BIOPEPTIDE COMPLEX i wodzie NUTRIVI. Starannie opracowana receptura rzuca wyzwanie niedoskonałościom ciała, zniszczonym i wypadającym włosom oraz łamliwym paznokciom. Biopeptide Complex wyróżnia się szczególną skutecznością w walce ze skórą pozbawioną jędrności, uciążliwym cellulitem i rozstępami, pozostawiając skórę jędrną, gładką w dotyku i równomiernie wygładzoną. Witamina C rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt, zaś biotyna znana również jako witamina piękności, oprócz dobroczynnych właściwości na skórę jest pomocna w pielęgnacji włosów i paznokci. Składnik niweluje problem wypadania i łysienia oraz skutecznie wzmacnia płytkę paznokcia.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, kolagen, witamina C, biotyna,kwas mlekowy.
Działanie:
intensywnie odżywia skórę, włosy i paznokcie, łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze,
skutecznie zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów, zapobiega przedwczesnemu wypadaniu włosów, zmniejsza łamliwość włosów i paznokci, dostarcza niezbędnych składników odżywczych.
Sposób użycia: Na skórę: Na oczyszczoną, suchą skórę ciała nanieś niewielką ilość LARENS PEPTIDUM BODY & REPAIR GEL, następnie wklep żel delikatnie w skórę, po około 5-10 minutach odczujesz delikatne napięcie skóry. Zastosuj odpowiedni balsam do ciała z linii Larens Peptidum.

   

 

 

 


https://www.extravaganza-wyspa-urody.pl/spa/cennik-zabiegow/cennik-zabiegow-na-twarz-szyje-i-dekolt.html
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.