strona głównaAgata Świecka - o mnie

Agata Świecka

 O mnie...

Nazywam się Agata Maria Świecka.
 Moją życiową misją jest zmiana  świata na lepszy poprzez piękno.
 Szukam piękna we wszystkim, w ludziach i w przyrodzie, zbieram jego okruchy skąd się da i wydobywam je na światło dzienne, szlifuję jak cenne diamenty, pomagam pięknu zabłysnąć…
Uwielbiam rozmaite wyzwania,  czasem też  kłócić się z zastaną rzeczywistością, odwracać bieg czasu, odkrywać na nowo  urodę kobietom, którym już przestało na niej zależeć.  Patrzeć, jak z niedowierzaniem spoglądają w lusterko mówiąc: "To chyba  niemożliwe... ! To nie mogę być ja, to już tak dawno nie wyglądałam ".

Z wykształcenia jestem psychologiem, ale od ponad dwudziestu lat pracuję jako wizażystka. Nieco odeszłam od wyuczonego na studiach zawodu, ale planuję do niego powrót w niedługim czasie.

 Przygodę z wizażem zaczęłam od współpracy z kilkoma  znanymi firmami kosmetycznymi, między innymi profesjonalną marką Kryolan, Lumene, Maybelline, Isa Dora i  Givenchy. Kształciłam się zarówno w Polsce, jak i za granicą. Miałam szczęście pracować przy wielu  sesjach zdjęciowych dla prasy kobiecej w różnych pięknych zakątkach świata.
Później zajęłam się przekazywaniem mojej wiedzy innym: założyłam własną szkołę wizażu: Akademię Sztuk Artystycznych, zaczęłam prowadzić szkolenia dla firm dotyczące kreowania wizerunku pracownika, a także prowadzić indywidualne lekcje makijażu dla moich Klientek. Prowadziłam także przez kilka lat Agencję Modelingową Beauty Box.

Myślę, że kobieca uroda ma już przede mną niewiele tajemnic. Moje doświadczenie jest poparte licznymi dyplomami, m. in. jestem laureatką Mistrzostw Makijażu w 1997r. oraz Międzynarodowych Mistrzostw w Makijażu Permanentym 2004 r.
Malowałam modelki, aktorki oraz wielu znanych ludzi  sesji zdjęciowych. Razem z innymi koleżankami " po fachu" miałam zaszczyt przygotowywać do finału uczestniczki wyborów Miss World, które odbywały się w 2006 r. w Warszawie.

Udowadniam sobie i innym, że zmiana na lepsze w życiu każdej kobiety może zacząć się zarówno  w gabinecie u psychoterapeuty i  również na mojej "kozetce" w gabinecie kosmetycznym. Poprawa naszego wyglądu ma ogromny wpływ na naszą samoocenę, a od tego już tylko mały krok do radości, większej wiary w siebie i, co za tym idzie,  sukcesu w przeróżnych dziedzinach życia, prywatnych i zawodowych.
Uważam, że piękny człowiek, i to w każdym wieku, może być bardziej szczęśliwy i wtedy daje  więcej szczęścia innym ludziom. Uczę więc moje Klientki, jak to piękno wydobyć z siebie i jak nadać mu ostateczny kształt. Sama też stale pogłębiam moją wiedzę i poznaję najnowocześniejsze, ale zawsze jak najbardziej naturalne metody upiększania i odmładzania twarzy i ciała.


Jestem pasjonatką mojej pracy. W 2006 r założyłam  salon Extravaganza Wy-SPA Urody. Tutaj polecam Klientom  zabiegi, które nie zmieniają  w sposób nienaturalny ich wyglądu, lecz dzięki systematycznemu ich stosowaniu, w sposób dyskretny i naturalny odwracają bieg wskazówek zegara i odmładzają skórę. Ja sama staram się być dobrym tego przykładem. Wszystkie zabiegi dostępne w moim salonie zanim polecę  Klientkom, wypróbowuję na sobie . Jestem alergiczką i mam bardzo wrażliwą i unaczynioną skórę. Jeżeli zabieg jest moim zdaniem skuteczny i bezpieczny, wówczas włączam go do oferty Salonu. Efekty możesz ocenić sama, jak mnie odwiedzisz. Zdradzę Ci wtedy kilka sekretów i poprowadzę za rękę…

Chcę być Twoim doradcą od wyglądu, bo wiem, że  kobieta bardzo takiej osoby potrzebuje.  Własnej wizażystki, wręcz przyjaciółki, która ma rzetelną wiedzę o upiększających i odmładzających zabiegach. Kogoś, kto pomoże Ci  wybrać spośród długiej listy dostępnych na rynku kosmetycznym zabiegów te, które w sposób optymalny i naturalny poprawią Twój wygląd, a nie tylko zrujnują portfel i spowodują nienaturalny, czasem śmieszny rezultat. Bardzo bym chciała być dla Ciebie taką osobą, do której ma się zaufanie i chętnie powraca.

W moim salonie Extravaganza Wy-spa Urody doradzam każdej Klientce, w jaki sposób powinna zadbać o siebie, jak się umalować i co zrobić, aby wyglądać najlepiej, jak to tylko możliwe. Kieruję się zasadą, że najważniejsze jest naturalne piękno, a mniej, to często znaczy lepiej.
Wykonując Klientkom makijaż permanentny dbam o to, aby nie przesłaniał jej naturalnej urody i podkreślając ją - on sam pozostawał prawie niezauważalny. Również chętnie udzielam indywidualnych porad, lekcji makijażu, dobieram kolorowe i białe kosmetyki. W makijażu najchętniej  używam kosmetyków mineralnych, które nie tylko upiększają, ale też mają potwierdzone i lecznicze właściwości dla skóry.

A prywatnie...

Mam dość szerokie zainteresowania i bardzo lubię  mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Uważam, że człowiek, który się rozwija ma stale młodą  duszę. Jeżeli poczuję, że w jakąś stronę mnie ciągnie- to próbuję swoich sił w tym temacie. To daje mi energię i radość w życiu. Dużo pracując w swoim gabinecie stosuję tzw. „ płodozmian”, i robię równiż inne inspirujące  rzeczy, aby nie zatracić pasji w pracy i mieć zawsze do niej świeży zapał.

  Udowadniam tym samym sobie i moim Klientkom, że w każdym wieku można realizować swoje pasje i marzenia, zdobywać nowy zawód i planować, planować, planować.... Ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia, choć czasem jest to też brak wiary w siebie lub  leniuszek za skórą ;)


W 2017 r. ukończyłam kurs projektowania wnętrz w Studio Forma  i zajęłam 1 miejsce w konkursie na aranżację mieszkania u warszawskiego dewelopera BARC. Zajmuję się czasem  amatorsko home stagingiem ( upiększaniem wnętrz) i to bardzo lubię.

 Lubię też zajmować się  fotografią. Najbardziej interesują mnie portrety i   chwytanie ulotnych momentów i  emocji.  Także fotografia podróżnicza i reporterska. Jak mam możliwość to wyruszam na wyprawy fotograficzne w różne  piękne miejsca. Jestem córką dziennikarza i fotoreportera, więc z pewnością w genach mam zwiedzanie świata i fotografowanie. Kocham wszystkie podróże, i te bliskie i  te dalekie, egzotyczne.   

 

Prywatnie jestem mamą dwóch dorosłych, wspaniałych  synów, co uważam za moje największe, życiowe osiągnięcie.  Wychowywałam ich praktycznie sama, starając się połączyć bycie mamą z pracą zawodową. Raz bywało lepiej, raz gorzej, raz łatwiej, raz trudniej, ale wynik napawa mnie prawdziwą dumą. No i zostałam już babcią  i to nawet podwójną ;)))  Mam wnuczkę i wnuczka, moje słodziaki ! 

Obecnie, od 2022 r.  rozpoczęłam ponownie studia, tym razem w Instytucie Psychologii Stosowanej na wydziale Psychoterapii. Oprócz klasycznych technik wykorzystywanych w psychoterapii  uczę się także jej alternatywnych, duchowych technik, takich jak ustawienia systemowe rodzin   Berta Hellingera,  Thetahealing, Radykalne Wybaczanie, Terapie Kolorami ,  hipnoza, hipnoza regresyjna ,terapia poprzez ciało Lowena oraz różnych innych. Mam w planach powrócić do zawodu psychoterapeuty, ale chcę się wyposażyć w wiedzę „ wielowymiarową”, poznać jak najwięcej metod pracy, aby wybrać dla Klientki/ Klienta  tę  najwłaściwszą ,najbardziej skuteczną i dającą najszybsze rezultaty metodę. Myślę,że obecne czasy potrzebują bardzo już nie tylko piękna, ale też uleczenia umysłu i duszy.

I to jest właśnie mój cel i wielkie marzenie, aby to robić… Dla Ciebie….

Zapraszam Cię więc serdecznie do odwiedzenia mnie w moim salonie, na mojej prywatnej Wyspie Urody.
 Zajmę się Twoją urodą i duszą najlepiej, jak  tylko potrafię !


 

 

 

 

 


 

 

 


W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.