strona głównaMakijaż permanentny (trwały)pigmenty i aparat

Long Time Liner Conture 2000-pigmenty i aparat

NAGRODA BEAUTY FORUM AWARD 2012 !!!

LISTOPAD 2012 – firma LONG-TIME-LINER® po raz kolejny raz otrzymała główną nagrodę Beauty Forum Awardw kategorii "Najlepsze urządzenie do makijażu permanentnego"

 

 

 

 

już po raz 6 z rzędu został wybrany przez prestiżowy magazyn „Beauty Forum" PRODUKTEM ROKU w kategorii Makijaż permanentny.
Konkurs organizowany jest co dwa lata,na podstawie badań specjalistów oraz głosowania czytelników wyłaniani są zwycięzcy w 11 kategoriach.

 

Long Time Liner® Conture® Make-up to najbezpieczniejsza, najbardziej precyzyjna i najpiękniejsza metoda makijażu permanentnego (trwałego) na świecie!!!

W 1992 roku w Niemczech powstała nowa, jak dotąd bezkonkurencyjna metoda implantacji pigmentów Long Time Liner® Conture® Make-up. Determinacja i ogromne zaangażowanie jej twórczyni Frau Waltraud Kuffner przyniosło wspaniałe rezultaty, gdyż markę tę uznaje się obecnie za najbardziej precyzyjną i najbezpieczniejszą metodę makijażu permanentnego na świecie. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż aparat i metoda powstały w Niemczech. Niemiecki przemysł medyczno-technologiczny jest zaliczany do najbardziej innowacyjnych i wszechstronnych na całym świecie i ma bardzo dobrą opinię jako niezawodny,solidny i precyzyjny.

Makijaż trwały wykonany niemieckim aparatem Conture Med 2000 wygląda subtelnie i naturalnie.
Barwniki wprowadzane są tylko do trzeciej warstwy naskórka przy użyciu odpowiedniego programu, dzięki czemu opuchnięcia tuż po zabiegu są niewielkie, a końcowy efekt bardzo korzystny.

Takie efekty są możliwe dzięki nieustannemu już od ponad 20 lat udoskonalaniu urządzenia Long Time Liner.
Urządzenie Long Time Liner Conture Med 2000 posiada niemiecki certyfikat MPG 93/42 EWG.
Produkcja urządzenia odbywa się w Niemczech zgodnie ze standardami jakości ISO 13485:2003 oraz DIN EN ISO 13485:2007.
Urządzenia i pigmenty Long Time Liner® spełniają wszelkie wymagania i normy międzynarodowe dotyczące wyrobów medycznych oraz zarządzania jakością, w tym: DIN EN ISO 13485:2007, 93/42 EWG, ISO 9001.

Szkolenia Long Time Liner® przeprowadzane są według najwyższych standardów, certyfikowanych przez EDUQUA - Szwajcarską Organizację Jakości i Systemów Zarządzania , a jakość wykonania makijaży tą metodą jest stale kontrolowana i doskonalona.

Barwniki Long-Time-Liner® Conture 2000
-informacje techniczne i chemiczne

Pigmenty Long-Time-Liner® produkowane są z numerem serii, testowane alergologicznie i antyseptycznie, są wolne od gliceryny i konserwantów (rolę tę spełnia zawartość alkoholi) nie mają żadnych działań ubocznych.
Nad składnikami barwników były prowadzone badania przy pomocy mikroskopii elektronowej i chromatografii gazowej (REM/EDX). Zawarte w barwnikach pierwiastki są nietoksyczne.
Wszystkie proponowane farby pigmentacyjne zostały dokładnie zbadane zanim dopuszczono je do stosowania. Stowarzyszenie ds. badania materiałów GWP przeprowadziło analizy dotyczące oceny oraz zaszeregowania:

  • Przepisy dot. Produktów medycznych MPG (farby pigmentacyjne Conture 2000)
  • Klasyfikacja CTFA
  • Przyporządkowanie do indeksu numerycznego kolorów.

Potencjał ryzyka związanego z zastosowaniem pigmentów farb Conture Make-up został przetestowany dzięki dziesięciu różnym metodom badawczym. Na podstawie analiz chemicznych zastosowane pigmenty zostały zidentyfikowane i uwzględniając te wyniki nastąpiła ocena oraz przyporządkowanie pigmentów.
Ocena oraz zaszeregowanie alergologiczne farb pigmentacyjnych designer Long-Time-Liner® Conture Make-up przeznaczonych do mikropigmentacji mieści się w przedziale od A0 (nie zaobserwowano żadnej reakcji) do A1 (opisano pojedyncze reakcje alergiczne).
Ocena oraz przyporządkowanie alergologiczne farb pigmentacyjnych Long-Time-Liner® Conture 2000 do mikropigmentacji wynosi A 0
Pigmenty oferowane do przeprowadzenia pigmentacji metodą Conture Make-up produkowane są w laboratorium firmowym w sterylnych warunkach.
Wszelkie znalezione elementy są zakwalifikowane jako "nie wywołujące alergii" oraz "nietoksyczne".
Nie zawierają toksycznych metali ciężkich, jak:

  • ołów PB
  • rtęć Hg
  • kadm Cd
  • chrom Cr
  • nikiel Ni


Farby pigmentacyjne Conture® 2000 pod względem alergologicznym i toksykologicznym nie budzą żądnych zastrzeżeń i klasyfikują się jako spełniające wytyczne standardu pigmentacji medycznej i estetycznej.
Są całkowicie bezpieczne dla skóry, nie wywołują alergii i mają działanie antyseptyczne, co potwierdziły liczne badania przeprowadzone przez Europejski Instytut Inspekcji.
Produkowane są zgodnie z przepisami UE 93//04 EWG (jako produkty medyczne) w sterylnych warunkach we własnym laboratorium firmy Long Time Liner® w Monachium.
Wszystkie barwniki posiadają certyfikaty i spełniają standardy EEC, EWG i FDA,dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych ,a zawartość metali ciężkich i organicznych zanieczyszczeń jest tu zdecydowanie poniżej wymogów regulacyjnych.
Nie stosowane są też azozwiązki – w Europie większość z nich jest już teraz zakazana podczas przeprowadzania zabiegów makijażu permanentnego lub tatuaży.

Zastosowane farby to sterylne, antybakteryjne, nieorganiczne pigmenty pochodzenia mineralnego, uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego.Używane do produkcji pigmentów związki są bezpieczne i nie powodują reakcji alergicznych.
Jasne odcienie tworzone są z użyciem dwutlenku tytanu , ciemne zaś otrzymywane są z tlenków żelaza.
Mieszając te składniki w odpowiednich proporcjach osiągane jest pełne spektrum barw – od czarnego przez brąz do czerwonego i ochry. Jasne odcienie zawierają więcej dwutlenku tytanu.

Przez ostatnie  dwadzieścia lat firma Long Time Liner unowocześnia zestaw swoich pigmentów inwestując w prace rozwojowe nad nowoczesnymi kolorami do makijażu permanentnego.Jest to firma,ktora posiada pod tym względem największe doświadczenie i jest bezkonkurencyjna na światowym rynku.
Długoletnie doświadczenie firmy Long Time Liner® Make up GmbH nie odnotowało żądnych negatywnych zjawisk, ani podrażnień bądź nieprzyjemnych reakcji na skórze

Atesty w Polsce wykonane zostały na zlecenie Supernova: PZH oraz atesty antyalergiczne.

Aparat Long Time Liner® Conture® Make-up

 Aparat Conture® 2000, wykorzystywany w metodzie Long Time Liner®, to zdecydowanie najlepsze dostępne na polskim rynku urządzenie do makijażu permanentnego.
Stworzone w oparciu o pełną wiedzę na temat pigmentacji i najnowsze rozwiązania techniczne co gwarantuje szeroki wachlarz zastosowań oraz najwyższą jakość pracy i higieny zabiegu.
Do zabiegów używa się jednorazowych, sterylnych igieł z chirurgicznej stali szlachetnej. Igły są pojedyncze, a nie podwójne czy potrójne, co gwarantuje wykonanie najbardziej precyzyjnego rysunku.Poza igłami pozostałe części urządzenia są sterylizowane.
Conture® 2000 jest jedynym aparatem cyfrowym umożliwiający zasilanie pigmentem za zbiorniczka (a nie poprzez zanurzanie igły jak w większości aparatów), co spełnia najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa. Pojemnik z barwnikiem znajduje się w rączce aparatu, a barwnik sam spływa po igle malując niczym flamaster. Regularna częstotliwość drgań zapewnia kontrolę nad ilością wprowadzanego barwnika. W metodzie tej igła nie dochodzi do skóry właściwej, pracuje bardzo powierzchownie, w związku z tym nie ma obawy, że barwnik wbity za głęboko pozostawi trwały, nierówny tatuaż. Pigment wprowadzany jest równomiernie i po 1-4 latach jaśnieje.
Jaśnienie pigmentu daje możliwość zmiany rysunku makijażu.Jest to niezmiernie ważne,gdyż z biegiem lat zmieniają się rysy twarzy i makijaż też powinien się do nich dostosowywać i optycznie ją odmładzać.
Urządzenie to posiada cztery podstawowe programy, które można dostosować do obszaru skóry poddawanemu zabiegowi.
Szybkość oraz głębokość penetracji igły mogą być ustawione tak, aby zabieg był maksymalnie precyzyjny, a zarazem jak najmniej odczuwalny dla Klientki.
Bezgłośną pracę zapewnia elektromagnetyczny napęd, dzięki temu linergistka może skupić się na odpowiednim wykonywaniu zabiegu,a Klientka może się odprężyć.

Historia Long Time Liner oraz osiągnięcia marki

1986 – Wynalezienie i rozwinięcie metody Conture® Make-up przez Frau Waltraud Kuffner. Udoskonalenie metody, pigmentów i sprzętu przy współpracy lekarzy, wizażystów, kosmetyczek, techników i chemików.
1991 – Pojęcia Linergist®, LONG-TIME-LINER®, oraz Conture®Make up zgłoszone do urzędu patentowego i chronione jako marka.
Nowy zawód LINERGISTA® – zastrzeżony dla marki LONG TIME LINER®.
1993 – Współzałożenie Europejskiego Związku Specjalistycznej Mikropigmentacji EFDS
1995 – Przedstawienie medycznej pigmentacji na kongresach lekarskich, oraz kontakty z niemiecką Kasą Chorych (Krankenkassen)
1997 – Corinna Kuffner, Mistrzyni Mikropigmentacji w Międzynarodowych Mistrzostwach.
1999 – Wyprodukowany pierwszy na świecie sprzęt do pigmentacji medycznej zgodny z normami unijnymi EU 93/42EWG i przepisami dotyczącymi Produktów Medycznych MPG.
2000 – Certyfikacja Technik Medycznych ISO 9001/EN 46001- dotyczy rozwoju i bezpieczeństwa produktów, serwisu, logistyki, rozprowadzania produktów medycznych.

Pigmenty, oraz nowy sprzęt zostały certyfikowane i dopuszczone do użycia jako produkt medyczny.
Marka Long Time Liner® rozwijała się bardzo aktywnie zdobywając kolejne certyfikaty i nagrody.
Należą do nich między innymi: Beauty Award za najbardziej innowacyjną firmę 2000 roku oraz nagroda niemieckiego wydania magazynu „Beauty Forum" za najlepsze urządzenie do makijażu permanentnego, którą firma zdobyła dwukrotnie, w 2008 i 2009 roku.
Już po raz 4 z rzędu Long Time Liner® Conture® Make-up został wybrany przez prestiżowy magazyn „Beauty Forum" PRODUKTEM ROKU w kategorii Makijaż permanentny. Konkurs organizowany jest co dwa lata, na podstawie badań specjalistów oraz głosowania czytelników wyłaniani są zwycięzcy w 11 kategoriach

2000 – Październik - Nagroda „Beauty Award 2000" dla LONG-TIME-LINER®- jako najbardziej innowacyjnego i rozwojowego przedsiębiorstwa.
2001 – Marzec – Certyfikacja specjalistycznych szkoleń dla Linergistów® - LICENCJA I i LICENCJA II, zgodnego z systemami określonymi przez Prof.Dr. Dres. h. c.Rolf Dubs. Seminaria Specjalistyczne otrzymały certyfikat jakości BfW-Qualitas-Zertifikat.
2006 – Wprowadzenie pomysłu Elite-Training - (Elite- Linergist ®) w celu utrzymania , poprzez intensywne kształcenie i dokształcenie, marki LONG-TIME-LINER® na wysokim poziomie.
2007/08- LONG-TIME-LINER® jako najlepszy wybór profesjonalistów w kategorii Permanent make-up
2008 - Prestiżowa Nagroda Beauty Forum Award
2009 - Marka Long-Time-Liner® kolejny raz otrzymała nagrodę Beauty Forum w kategorii produkt roku za urządzenie do makijażu permanentnego Conture® 2000
2010 - Nagroda Beauty Award w kategorii makijaż permanentny przyznawana przez Beauty Forum.

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.