strona głównaMAKIJAŻ PERMANENTNYmakijaż permanentny oczu -kreski na powiekach

Twoje uwodzicielskie spojrzenie zaraz po przebudzeniu !

   Kreski górne na powiekach można polecić naprawdę każdej kobiecie i to w ciemno!   W  każdym wieku będą wyglądać one świetnie i podkreślając zdobić Jej oczy. Jednak ich kształt i grubość dobierana jest  przeze mnie zawsze indywidualnie, nie tylko  wg. upodobań i przyzwyczajeń  Klientki, ale też i wymagań anatomicznych Jej oczu.  Przy  doborze  rodzaju kresek moje Klientki mogą zawsze liczyć na moją fachową i uczciwą poradę.

Przed zabiegiem kresek permanentnych  zawsze najpierw je rysuje tak, aby zwizualizować oczekiwany przez Nią lub proponowany przeze mnie efekt końcowy i dopiero po uzyskaniu pełnej  akceptacji, po obowiązkowym znieczuleniu oczu, zaczynamy właściwy  zabieg.

Możemy być szczęśliwymi posiadaczkami różnych wariantów kresek:

1.Kreski naturalne na powiekach górnych wykonuje się głownie pomiędzy rzęsami i bardzo lekko  wyprowadza w górę w kierunku  zewnętrznego kącika oka. Górną kreską naturalną  możemy zagęścić i podkreślić linię rzęs, bez widocznego efektu makijażu. Taka kreska jest doskonała dla miłośniczek naturalnego wyglądu, które pragną, aby ich makijaż pozostał praktycznie niezauważony lub dla osób, które będą wykonywały zabieg po raz pierwszy i mają różne obawy. Kreskę naturalną można oczywiście pogrubić w pózniejszym czasie i zrobić z niej kreskę dekoracyjną, ale to wiąże się oczywiście z oddzielnymi zabiegami.

UWAGA- PO NAJECHANIU NA ZDJĘCIE MOŻNA JE POWIĘKSZYĆ

  

 

 

2. Kreską dekoracyjną natomiast można wyraznie podkreślić kształt oczu , gdyż oprócz osadzeniu kreski pomiędzy rzęsami rozszerza się ona pnąc się do góry i wychodzi poza linię rzęs, tym samym  automatycznie powiększając oko.

 

 Poprzez wykonanie kreski dekoracyjnej  można bez problemu   wykonać korektę budowy " smutnych" oczu np. opadające zewnętrzne kąciki oczu można nieco unieść do góry tym samym je prostując.

 

 

Górna kreska dekoracyjna jest również wskazana  dla Pań z opadającymi powiekami, gdyż minimalizuje ona ten defekt " wydobywając " oczy, szczególnie przy spoglądaniu w dół lub na boki.

 


 

 

3. Kreski dolne najchętniej wykonuję  dopiero po przed zabiegowej  konsultacji połączonej z ich  wizualizacją.
Nie każde oko może wymagać  kreski dolnej, więc warto przed zabiegiem zobaczyć, jak może ona wyglądać. Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreseczka dolna, ma za zadanie poszerzyć i powiększyć oko. Zaczyna się bardzo delikatną smużką mniej więcej na 1/3 długości  dolnej linii rzęs i stopniowo rozszerza się w kierunku zewnętrznego kącika oka, kończąc się tym samym przy ostatniej rzęsie. W ten sposób narysowana kreska dolna nie zamyka, ani nie  nie pomniejsza oka. Najładniej wygląda pomiędzy  gęstymi ciemniejszymi rzęsami. Panie,które nie mogą się pochwalić gęstymi rzęsami na dolnej powiece powinny taką kreseczkę lekko przykrywać ciemniejszym cieniem do powiek.

4. Dla Pań, które lubią nieco mocniejszy makijaż oczu polecam wybrać komplet kresek górnych i dolnych.  I tutaj także są dostępne dwa warianty kompletów: z kreskami górnymi naturalnymi oraz z kreskami górnymi  dekoracyjnymi, grubszymi. Poniżej zamieszczam zdjęcia w/w kompletów, ale przy ich ostatecznym wyborze zdecydowanie zachęcam do  indywidualnej konsultacji.
Warto się zastanowić przed wyborem rodzaju zabiegu, gdyż wybierając od razu komplet kresek górnej i dolnej  można skorzystać z 50 % rabatu  na kreskę dolną!

 

  • Komplet kresek : górna i dolna naturalna

 

  • Komplet kresek: górna dekoracyjna i dolna naturalna

          

    

Przed zabiegiem

Wykonanie kresek nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, jednakże Panie używające odżywek stymulujących wzrost rzęs np. Revitalash itp. powinny je odstawić na minimum 1 mc przed zabiegiem.
Klientki leczące się okulistycznie powinny skonsultować zabieg ze swoim lekarzem.
Przed wykonaniem zabiegu należy minimum dzień wcześniej bezwzględnie zdjąć sztuczne rzęsy. Można je będzie dopiero założyć po upływie ok. 10 dni od ostatniego zabiegu, aby nie naruszyć świeżego pigmentu.

Osoby noszące soczewki kontaktowe prosimy o wyjęcie ich przed zabiegiem. Wskazane jest po zabiegu nie zakładanie ich od razu, aby oczy miały szansę odpocząć.

W trakcie zabiegu

Sam zabieg nie jest bolesny, wykonywany jest na zamkniętych oczach, które są przez zabiegiem skutecznie znieczulane, a Klientki jedynie wspominają o dyskomforcie związanym z lekkim pieczeniem samego znieczulenia. W trakcie zabiegu znieczulenie może być wielokrotnie nakładane, tak, aby Klientka miała jak największy komfort zabiegu. Po zabiegu oczy są schładzane, tak że praktycznie natychmiast można powrócić do swojej normalnej aktywności.

 

Odświeżanie kresek

Kreski , tak zresztą jak i cały makijaż permanentny, aby stale wyglądały perfekcyjnie  i zachwycały swoją czernią należy co jakiś czas odświeżać. Zazwyczaj kreski utrzymują się bardzo długo, potrafią nawet i około 6-8 lat, wiec termin ich odświeżania jest sprawą  indywidualną.

Do odświeżenia już wcześniej wykonanych kresek ,zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, chyba, że już są bardzo niewidoczne. Wówczas robimy je od nowa dwoma zabiegami.

 

 

                                                            Informacje i zalecenia pozabiegowe

Podczas zabiegu dochodzi zazwyczaj do niewielkiego podrażnienia i  zaczerwienienia skóry oraz delikatnej opuchlizny(co widać na niektórych przedstawionych zdjęciach). Te objawy powinny ustąpić po około 1-3 godzinach.
Niekiedy przy bardzo wrażliwych oczach opuchlizna może pozostać do następnego dnia. Aby opuchlizna szybciej zeszła polecamy wykonywać zimne okłady zamrożonymi z przegotowaną wodą wacikami.

Bezpośrednio po zabiegu nie poleca się wykonywania makijażu oka przez okres około 7 dni, aż do momentu wyłuszczenia nadmiaru pigmentu. Wieczorny demakijaż może łatwo uszkodzić świeży pigment i kreska zblednie za bardzo.


Podczas kolejnych 6-10 dni po zabiegu kreska blednie o około 30-60%. Jest to typowa reakcja skóry na pigment. Brakujący pigment uzupełniany jest podczas drugiego zabiegu, podczas którego też możemy kreskę wydłużyć i lekko pogrubić. Po 14 dniach od ostatniego zabiegu, jeżeli chcemy mieć jeszcze grubszą kreskę- dekoracyjną, możemy wykonać trzeci zabieg. Jest on dodatkowo płatny.
W ciągu pierwszych dni po zabiegu absolutnie nie stosować żadnego mydła i olejku. Powieki myjemy  delikatnym mleczkiem i tonikiem lub płynem micelarnym omijając kreski, niczym nie smarujemy, absolutnie nie wałkujemy i nie zrywamy odstających fragmentów wyłuszczającego się pigmentu. Po zabiegu kresek wskazane jest nie wykonywanie makijażu oczu przez okres ok. 7 dni ( do czasu wyłuszczenia nadmiaru pigmentu).
Demakijaż może uszkodzić świeży pigment. Świeżej kreski nie można mocno pocierać!
Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani na basen, aby nie namaczać  kresek.

                                                      Przeciwwskazania dla makijażu permanentnego


Metoda Long Time Liner nie powinna być stosowana  u osób przyjmujących silne sterydy ( mogą wystąpić większe opuchnięcia) ani w czasie  infekcji, szczególnie przy braniu antybiotyków.
Osoby mające problemy medyczne z oczami powinny skonsultować zabieg ze swoim lekarzem prowadzącym.
Jako, że pigment w metodzie Long Time Liner umieszczany jest w naskórku w sposób mało inwazyjny, ciąża ani karmienie nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu.
Nie wybieramy też na zabieg dni, kiedy spodziewamy się miesiączki oraz kilku dni przed ( może wystąpić większa wrażliwość na ból).

 

 

ZACHĘCAMY  DO SAMODZIELNYCH ZAPISÓW NA WIZYTY POPRZEZ  SYSTEM REZERWACJI BOOKSY.com/pl 


W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.