strona głównaMAKIJAŻ PERMANENTNYpigmentacja medyczna

Pigmentacja medyczna

Zdarzają się, niestety, przypadki, że tracimy nasze włosy na ciele. Może być to przebyta chemioterapia lub łysienie plackowate. Choroba może pojawić się nagle, na każdym etapie naszego życia i wpłynąć niekorzystnie na zmianę naszego wyglądu. Chociaż nie musi zagrażać ona życiu- to może jednak pozostawić po sobie takie ślady, że żle się czujemy w kontakcie z lustrem oraz w swoim otoczeniu-bliższym lub dalszym.
Niekorzystna zmiana wyglądu potrafi wpłynąć na naszą psychikę, poczucie własnej wartości i może wręcz powodować depresję.
Na głowę  bez problemu możemy dobrać piękną, naturalną perukę. Pozostaje jednak zatroszczyć się o wygląd brwi i oczu.

W takich przypadkach makijaż permanentny jest bardzo pomocny, nie tylko w odbudowywaniu urody, ale również naszego dobrego samopoczucia. Naturalnie wykonana pigmentacja z pewnością sprawi,że poczujemy się znów atrakcyjnie i doskonale ze swoim wyglądem. Kształt brwi i kresek może być nawet lepszy od tego, jaki dała nam natura, gdyż makijaż u nas wykonuje wizażystka z ogromnym doświadczeniem.
Z metody pigmentacji medycznej Long Time Liner Conture Make-up może skorzystać wielu pacjentów, nie tylko kobiety, również mężczyźni i dzieci, jeżeli wystąpi taka konieczność. Makijaż może być bardzo naturalny i nie będzie rzucał się w oczy.
Jest to makijaż specjalnie do zastosowań medycznych oraz do wsparcia trudnych terapii. Barwniki są bezpieczne-zostały stworzone specjalnie w celu wykonywania makijażu permanentnego i do zabiegów paramedycznych. Zostały przebadane dermatologicznie i odpowiadają pod każdym względem światowym normom prawnym i standardom Unii Europejskiej. Mogą być aplikowane osobom po przebytej chemioterapii. 

Wskazania do pigmentacji medycznej:

  • łysienie plackowate (alopetia)-makijaż polega na rekonstrukcji włosków łuku brwiowego oraz na pigmentacji medycznej powieki górnej i dolnej, imitującej rzęsy;
  • utrata włosów po chemioterapii, kiedy to zanika element naturalnej oprawy dla oka-brwi i rzęsy;
  • utrata brwi -n.p. utrata brwi wywołana neurodemite;
  • utrata rzęs wywołana poparzeniami lub innego rodzaju wypadkami;
  • zatarte kontury ust ze względu na częste infekcję opryszczki wargowej;
  • rekonstrukcja czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi (zajęcza warga);
  • blizny lub przebarwienia na ustach
  • przerwane łuki brwiowe po wypadku-dorysowywanie utraconych włosków;

Jest bardzo wskazane, choć czasami trudne do wykonania w praktyce, aby osoba wiedząca,że będzie poddawana chemioterapii wykonała swój makijaż najlepiej 1 miesiąc wcześniej. Czas ten pozwoli na przeprowadzenie dwóch zabiegów mikropigmentacji oraz wygojenie się skóry.

Wszystkie osoby, które potrzebują pigmentacji medycznej, zapraszamy na indywidualne konsultacje, podczas których ustalimy dla nich właściwą terapię oraz jej cenę.


Osoby chore,będące pod opieką lekarza prosimy uprzednio o skonsultowanie się z Nim w celu zbadania, czy makijaż permanentny  jest odpowiednim rozwiązaniem.


 

 


 


W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.