strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNApowiększanie ust

Powiększanie ust

Prawie każda kobieta codziennie stara się, aby jej usta wyglądały pięknie i ponętnie, choć niestety zdarza się, że z natury nasze usta są cienkie i małe lub asymetryczne. Czasem ten defekt można skorygować makijażem permanentnym, choć nie zawsze da to optymalne rezultaty. Dlatego też w ostatnich latach zabieg modelowania kształtu i powiększania ust zyskuje na coraz to większej popularności.
Preparaty, które stosujemy do modelowania i powiększania ust to bezpieczne preparaty kwasu hialuronowego. Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa ich objętość.  Efekt utrzymuje się ok. 9-12 miesięcy, choć w niektórych przypadkach efekt może utrzymać się nawet do kilku lat.
Korekcja ust u osób młodszych polega najczęściej na ich powiększeniu, poprawieniu konturów i korekcji asymetrii. Natomiast u osób starszych zabieg ma na celu nie tyle je uwydatnić, ile nadać im naturalny kształt i wygląd oraz je nawilżyć, wzmocnić kontur, podnieść kąciki ust i zredukować zmarszczki wokół ust tzw. " zmarszczki palacza".

 Powiększanie ust -efekty zabiegu:

 • wypełnianie objętości ust  - powiększanie
 • podniesienie opadających kącików
 • modelowanie ust, wyrównanie asymetrii
 • podkreślenie tzw. "łuku kupidyna"
 • podkreślenie konturu ust
 • nawilżenie i ujędrnienie ust- usta zwiotczałe, suche i pękające

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100\nZaletą zabiegu jest fakt, iż pomimo wchłonięcia się preparatu widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry ust poprzez trwałe i aktywne jej nawodnienie, a tym samym poprawę jej elastyczności. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje i stymuluje skórę jak długotrwały zabieg kosmetyczny.

Zabiegi preparatami kwasu hialuronowego:

 • powiększają naturalną objętość tkanki
 • integrują się z otaczającą tkanką
 • są skuteczne i dają długotrwałe efekty
 • są bezpieczne, preparaty ulegają wchłonięciu i nie pozostawiają po sobie żadnych śladów

 


STOSOWANE U NAS PREPARATY:    

TEOSYAL Kiss  1ml - powiększenie umiarkowane, naturalne 

 Rodzaj i ilość preparatu dobiera lekarz zgodnie z oczekiwanym efektem Pacjentki. W trakcie konsultacji ustalana jest również ostateczna cena zabiegu. Można wybraną ampułkę preparatu podzielić na dwie części i dostrzyknąć pozostały preparat  po 2-3 tygodniach, kiedy już jest widoczny efekt, w cenie 1 zabiegu.

 
TEOSYAL® Kiss to bezpieczny produkt usieciowanego kwasu hialuronowego, który umożliwia niezwykle precyzyjną korektę ust. Znajduje zastosowanie przy: zmianie kształtu, zwiększeniu objętości, korekcji zmarszczek wokół ust, wzmocnieniu kącików, nawilżeniu.  Utrzymuje się w tkance bardzo długo a efektem są naturalnie wypełnione usta. Preparat utrzymuje się 9-12 miesięcy.
Stężenie: 25 mg/g
Objętość ampułki 1 ml

 

CENNIK ZABIEGÓW POWIĘKSZANIA UST


Przed zabiegiem powiększania ust
Powiększanie i modelowanie kształtu ust, jeżeli zależy nam na ich naturalnym wyglądzie, nie jest zabiegiem zupełnie prostym do wykonania. Głównym powodem tego jest indywidualna budowa twarzy i ust. Przed zabiegiem należy dokładnie opisać lekarzowi, jakiego efektu się spodziewamy lub też przynieść zdjęcie wymarzonych ust. Doświadczony specjalista z pewnością spełni wszelkie oczekiwania, tym bardziej, że w Extravaganzie współpracuje on razem z wizażystką, która może wcześniej wyrysować upragniony kształt.
Pamiętać należy, żeby co najmniej tydzień przed zabiegiem nie przyjmować preparatów rozrzedzających krew (np. aspiryna), gdyż mogą one powodować nadmierne krwawienie i powstawanie siniaków w miejscu nakłucia.
Osobom skłonnym do występowania opryszczki polecamy trzy dni przed zabiegiem zacząć przyjmować profilaktycznie lek Heviran (na receptę).

Powiększanie ust -opis zabiegu
Zabieg powiększenia lub ujędrniania ust przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu. Najczęściej towarzyszy mu znieczulenie za pomocą specjalnej maści EMLA , którą przed zabiegiem nakłada się na usta. W niektórych przypadkach stosuje się również silniej działające znieczulenie stomatologiczne. Zabieg zaczyna się od ukształtowania warg i wprowadzenia za pomocą strzykawki ( igły lub kaniuli) odpowiedniego preparatu. Po wprowadzeniu preparatu lekarz przystępuje do jego równomiernego umiejscowienia poprzez zastosowanie masażu warg. Zabieg trwa około 30 minut.
Po zabiegu może wystąpić obrzęk utrzymujący się ok. 2-3 dni.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust
Przez pierwszy dzień po zabiegu należy unikać gorących napojów oraz nagrzewania okolic ust.
Nie zalecane jest także wystawianie okolic modelowanych ust na silne nasłonecznienie przez około 2 tygodni.
Efekt powiększenia ust w pełni uwidacznia się około 2-3 tygodnie po zabiegu, a jego trwałość zależy od indywidualnych cech organizmu oraz preparatu, jakiego użyto do jego wykonania (9 - 12 miesięcy).

    Przeciwwskazania do zabiegu:

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • obniżona krzepliwość krwi
 • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych i przeciwzapalnych
 • ostra infekcja skórna w okolicy zabiegowej (np. opryszczka)
 • stwierdzona tendencja do tworzenia się blizn przerosłych i bliznowców
 • choroby układu immunologicznego
 • uczulenie na składniki preparatu

 

 

 delikatna korekta symetrii ust- dr. Dominika GlapińskaPowiększanie ust Warszawa - sprawdź naszą aktualną ofertę, skontaktuj się z nami.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.