Elektrokoagulacja-to bardzo wygodny,skuteczny i bezpieczny zabieg poprawiający urodę i zdrowie. Stosowany na powierzchnię skóry łączy zalety kosmetologii oraz medycyny.Dzięki tej metodzie można wykonać zabiegi usuwania kłopotliwych i nie dających się zniwelować żadnymi preparatami kosmetycznymi niedoskonałości skóry.Polega na miejscowym poddaniu tkanki żywej działaniu wysokiej temperatury, na działaniu prądem wysokiej częstotliwości na białka budujące tkanki, co prowadzi do podwyższenia jego temperatury i uszkodzenia. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta.
Zabieg jest wykonywany przez kosmetologa aparatem EPILAN 3 s przy użyciu elektrod różnego kształtu: igły, igły z kulką, noża lub elektrody do specjalnego bezinwazyjnego zamykania naczyń. Podczas zabiegu nie narusza się ciągłości skóry, przez co rzadko dochodzi do powikłań: trwałych przebarwień i niewielkich blizn. Długość trwania zabiegu, w zależności rozległości zmiany, to od kilku do kilkudziesięciu minut. Często, szczególnie w przypadku większych zmian, stosowane jest znieczulenie miejscowe Emlą
Wskazaniami do elektrokoagulacji są np.: brodawki wirusowe czyli kurzajki, płaskie, brodawki łojotokowe, prosaki, torbiele łojowe czyli kaszaki, rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i nogach, naczyniaki gwiaździste, włókniaki,zbędne pojedyncze owłosienie.
Zmiany naczyniowe - pęknięcia naczyń włosowatych, naczyniaki gwiaździste (pajączki), rubinki.
Poddanie naczynka działaniu wysokiej temperatury powoduje jej koagulację prowadzącą do obkurczenia a następnie zwłóknienia. Naczynko zostaje zamknięte, uszczelnione, a co najważniejsze– niewidoczne!
Efekt jest widoczny od razu, jednak proces gojenia się ranki może trwać do dwóch tygodni. Zabieg wykonuje się w kilku powtórzeniach wtedy, gdy naczynie jest duże lub kiedy kuracji wymaga cała sieć naczynek. Zabieg nie pozostawia trwałych śladów w postaci blizn ani przebarwień. Metodę dostosowuję się do rozmiaru obszaru wymagającego kuracji.
cena zabiegu od 80,00 do 120,00 zł (znieczulenie płatne oddzielnie od 20,00 do max. 100,00 zł) Więcej
Przyczyny anomalii krążenia
- Skłonności dziedziczne
- Starzenie się
- Działanie słońca
- Zabiegi chirurgiczne i leki (miejscowe stosowanie kortyzonu o wysokim stężeniu)
- Problemy zdrowotne
- Nagły wzrost ciśnienia krwi na skutek np. porodu
- Silne zmiany temperatury (wykonywanie niektórych zawodów)
- Bardzo intensywny wysiłek fizyczny
Usuwanie nierówności powierzchniowych skóry: brodawczaki, prosaki, włókniaki
Termokoagulacja jest skierowana także do osób pragnących usunąć wszelkiego rodzaju nieestetyczne zmiany występujące na skórze. Zabieg pozwala na wyeliminowanie znamion barwnikowych, brodawczaków, kurzajek, brodawek łojotokowych, prosaków i włókniaków.
Znamiona barwnikowe i brodawki łojotokowe delikatnie się przypala i odcina od dostępu do krwi tak by nigdy nie odrosły. Prosaki, czyli białe plamki pojawiające się pod skórą, są skutecznie usuwane przez odparowanie ich tłustej zawartości.cena zabiegu od 80,00 do 120,00 zł (znieczulenie płatne oddzielnie od 20,00 do max. 100,00 zł) Więcej
Przed zabiegiem:
- unikać używania kofeiny(kawa, herbata, napoje energetyczne),
- unikać używania alkoholu i ostrych przypraw na kilka godzin przed zabiegiem;
- nie stosować aspiryny na 24 godziny przed zabiegiem;
- zmniejszyć konsumpcje tytoniu.
Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić w tej okolicy obrzęk skóry, a także ból i zasinienie, ale te objawy jeszcze tego samego dnia ustępują. Nieco dłużej, kilka dni, utrzymywać się mogą drobne ranki i strupki, które trzeba regularnie przemywać wodą utlenioną.Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta. Przebarwienia i niedoskonałości ulegają ściemnieniu, skóra zaczyna się łuszczyć i odsłaniać nowe warstwy. Proces intensywnej regeneracji trwa około tygodnia czasu.
Należy pamiętać o bezwzględnym nakazie stosowania kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF), unikania zabiegów podrażniających skórę, jak peelingi mechaniczne czy też preparaty z kwasami.
Postępowanie po zabiegu:
Nie należy wykonywać zabiegu częściej niż raz na 3 tygodnie
Nie dotykać ani nie drapać skóry po zabiegu
W ciągu 24 godzin po zabiegu nie należy używać mydła ani podkładu (można stosować puder transparentny)
Unikać słońca przez 48 godzin przed i 72 godziny po zabiegu, aby ograniczyć powstawanie przebarwień i rozszerzenie naczyń
Unikać forsownych ćwiczeń fizycznych w ciągu 48 godzin po zabiegu
Unikać nagłych zmian temperatury
Stosować bloker słoneczny, jeśli musimy przebywać na słońcu
Nie przyjmować aspiryny ani antykoagulantów 24 godziny przed i po zabiegu
Przeciwskazania do zabiegu:
- rozrusznik serca
- ciąża
- głębokie peelingi
- schorzenia w obrębie miejsc poddanych zabiegowi (np.opryszczka)
- cukrzyca
- zażywanie leków bądź ziół fotouczulających
- skóra uszkodzona i jej stany zapalne
- epilepsja
- leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami
- nowotwory skóry
- skłonność do powstawania keloidów (bliznowców)
- choroby serca
- choroby krwi-niedokrwistość
- wirusowe zapalenie wątroby typu C
- AIDS
- Erythrosis
- Phlebothrombosis
- nieprawidłowe ciśnienie krwi
- miażdżyca
- zapalenie żył,
- zakrzepica -zakrzepowe zapalenie żył
- żylaki(stan zdrowia)
- nowotwory złośliwe
- trądzik różowaty
- choroba Raynauda (kończyn)
- mniejsza zawartość elektrolitów we krwi dla osób przyjmujących leki moczopędne
- stosowanie kortyzonu i acccutane
- ostra choroba z gorączką
- zły stan ogólny