Nieodłącznym elementem procesu starzenia się skóry są zmarszczki. Pojawiają się najszybciej tam, gdzie nasza mimika pracuje najmocniej: w okolicach oczu, czoła, czy też w okolicach ust.
Lubimy wyglądać dobrze i czuć się atrakcyjnie, dlatego też możemy sobie czasem pozwolić na szybki zabieg poprawiający spektakularnie wygląd naszej twarzy. Bezchirurgiczne usuwanie zmarszczek w sposób bardzo szybki i dający od razu spektakularne efekty, jest możliwe dzięki preparatom toksyny botulinowej - Botox i Azzalure.
Proste leczenie preparatem może skutecznie wygładzić linie mimiki twarzy i przywrócić jej młodość.
TOKSYNA BOTULINOWA
Toksyna botulinowa ( populana nazwa to Botox) stała się jednym z popularniejszych zabiegów, z którego korzysta coraz więcej osób na całym świecie.Toksyna botulinowa wstrzykiwana głęboko pod skórę wygładza ją i relaksuje mięśnie. Dzięki niej możemy pozbyć się „kurzych łapek" czy zmarszczek na czole, a nawet uzyskać efekt podniesienia opadających powiek. Szybko i dość długo widoczne są efekty, dlatego osoby poddające się zabiegowi chwalą i często go powtarzają.
Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto ma potrzebę zlikwidowania zmarszczek. Nie ma tu granicy wieku.
Substancja powoduje zahamowanie przewodzenia impulsów w nerwach ruchowych i osłabienie wybranych fragmentów mięśni mimicznych twarzy ( czoła,oczu ust). Działanie to sprawia, że skóra leżąca nad mięśniem nie marszczy się głęboko, czego efektem jest nie uwidacznianie się zmarszczek.
Zdjęcie przedstawia efekt odmłodzenia wyglądu czoła naszej Klientki za pomocą botoxu i makijażu permanentnego:
Wskazania do zabiegu Azzalure i Botox:
- „kurze łapki” ( zmarszczki wokół oczu)
- pionowe zmarszczki między brwiami –zmarszczki „lwie”
- poziome zmarszczki na czole
- leczenie nadpotliwość dłoni, pach i stóp
Terapia toksyną botulinową w celach estetycznych jest stosunkowo prosta, jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych, nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do swoich codziennych aktywności. Ostrzykiwanie trwa ok.15 min, wcześniej poprzedzone jest rozmową, w czasie której lekarz wyjaśnia mechanizm działania, efekty, przeciwwskazania i możliwe powikłania. Zbierany jest również wywiad chorobowy od pacjenta, który pozwoli doprecyzować szczegóły.Preparat jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę.
Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny.
Zabieg jest bezpieczny, aczkolwiek bardzo rzadko mogą pojawić się powikłania: np. krwiak lub obrzęk. Wszystkie te działania są przemijające i nie zostawiają trwałego efektu.
Po zabiegu:
- przez trzy godziny po zabiegu nie wolno masować twarzy, schylać się ani kłaść
- przez cztery godziny po zabiegu nie należy pić alkoholu
- przez dwa dni po zabiegu nie należy korzystać z transportu lotniczego
- przez cztery dni po zabiegu nie wolno korzystać z sauny, solarium.
- zaleca się ostrożny tryb życia - przez kilka dni po zabiegu, nie powinno się uprawiać sportów.
Toksyna botulinowa zaczyna działać po ok. 2- 7 dniach od momentu wstrzyknięcia, natomiast pełny efekt terapeutyczny jest widoczny dopiero po 12-20 dniach i utrzymuje się średnio 3-6 miesięcy. Jeżeli zabieg nie do końca rozwiązał problem ewentualne dostrzyknięcie jest możliwe dopiero po 21 dniach i rozliczane jest wyłącznie w cenie zużytego do dostrzyknięcia materiału .
Zabieg można powtarzać co 3-12 miesięcy.
CENNIK ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Botox, Azzalure przeciwwskazania do zabiegu
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)
- nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie)
- stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.) aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina) D-penicylamina (Cuprenil) cyklosporynatubokuraryna, pankuronium, galaminasukcynylocholinalinkomycyna, tetracyklina, polimyksyna;
miejscowe infekcje skóry
- ciąża
- okres laktacji
- zaburzenia krzepnięcia
- stosowanie leków antykoagulacyjnych (np. aspiryna)