strona głównanasz sklepikRoll-Cit kosmetyczny

Roll-CIT-mezoterapia w domu

Mikronakłuwanie domowe

 

Roll-CIT-NATURALNA INDUKCJA KOLAGENU-przełom w Medycynie Estetycznej – Odmładzanie XXI wieku

Tradycyjna aplikacja kremów nie jest w stanie pokonać bariery, jaką jest naskórek i dlatego działa tylko powierzchownie. Większość składników zawartych w preparatach pielęgnacyjnych pod wpływem światła ulega utlenieniu i tylko znikomy procent cennych substancji wnika w przestrzenie międzykomórkowe.
Barierę tą pokonuje Roll-CIT – urządzenie zaprojektowane przez światowej sławy chirurga plastycznego dr Desmonda „Roll" oznacza wałeczek, natomiast „CIT" to skrót od ang. Colagen Induction Therapy, czyli terapia indukcji kolagenu. Jest to urządzenie służące do mikronakłuwania naskórka (jedynie jego warstwy rogowej). Według badań naukowych przeprowadzonych w Japonii wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry aż o 100.000 razy! Dzięki zastosowaniu urządzenia Roll-CIT i mikronakłuciom skóry, składniki aktywne docierają do rozrodczych warstw naskórka powodując jednocześnie znaczny wzrost skuteczności terapii odmładzającej.

Dermaroller zwany inaczej Roll-Citem to urządzenie, które zwiększa przenikanie składników aktywnych w głąb skóry aż 100 000 razy! Dzięki mikroigłom nakłuwa skórę i powoduje wytworzenie mikro kanałów oraz pobudza skórę do regeneracji. Pionierem dermarolleru jest dr Desmond Fernandes, chirurg plastyczny z RPA, a pierwszy Roll-cit pojawił się na rynku w 2000r. Dermarollery różnią się miedzy sobą długością igieł oraz materiałem, z którego są wykonane. Długość igieł decyduje o możliwościach jego użytkowania. Do zabiegów domowych polecany jest dermaroller kosmetyczny. Długość igieł zwykle waha się w przedziale 0,1- 0,3 mm i nakłuwa tylko warstwę rogową naskórka. Dzięki temu możliwe jest codzienne użycie, a mikrokanaliki zamykają się w ciągu nocy, więc nasza skóra nie jest narażona na działanie bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Dermaroller do użytkowania w domu występuje również w wersji luksusowej. Jest to urządzenie wykonane z pozłacanej stali chirurgicznej, która zapewnia 3 letnią gwarancje skutecznego nakłuwania. Na powierzchni złotego dermarolleru znajduje się 260 igieł o długości 0,1mm, co pozwala na skrócenie czasu zabiegu od 3 do 5 min. W przypadku trudno dostępnych obszarów skóry takich jak: powieki, skrzydełka nosa, okolice oczu i ust zalecane jest użycie stempelka Focus Cit.

" Nie ma odmładzania bez mikronakłuwania..." cytat dr Fernandesa

Roll-Cit kosmetyczny jest urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego.
Zbudowany jest z rączki i wałeczka obrotowego z mikroigiełkami ze stali chirurgicznej  o długości 0.2mm, ktore są praktycznie ledwo wyczuwalne.
Służy do mikronakłuwania skóry, której bariera ochronna warstwy rogowej naskórka bardzo utrudnia wnikanie w jej głąb cennych związków aktywnych zawartych w kosmeceutykach Environ.
 Używanie urządzenia Roll-Cit  polega na systematycznym mikronakłuwaniu powierzchni skóry  przez 5 do 20 minut w zależności od obszaru skóry poddanej terapii oraz bezpośredniej aplikacji kosmoceutyków Environ na tak przygotowaną skórę.
Poruszanie wałeczkiem w różnych kierunkach gwarantuje równomierne rozmieszczenie mikronakłuć, a tym samym równomierną dystrybucję aktywnych witamin na całej powierzchni naskórka.Samo wałeczkowanie jest bezbolesne - oczywiście przy normalnej sile nacisku na naskórek. Regularne rolowanie  zmusza naskórek do regeneracji, dzięki czemu nasza skóra się odnawia i wygładza.
 Poza tym sprzyja lepszemu ukrwieniu -bowiem stanowi pewien rodzaj masażu.
  Bardzo istotna jest regularność użycia,bo ona właśnie może  zapewnić widoczne efekty.Dla uzyskania najlepszych efektów powinien być stosowany  codziennie wieczorem w domu, przed aplikacją kremów Environ.
Efektem domowego nakłuwania  są mikrokanaliki ułatwiające lepszą penetrację witamin i związków aktywnych zawartych w produktach Environ.
100000 razy lepsza penetracja preparatów Environ w głąb skóry (od zwykłej aplikacji produktów na powierzchnię skóry) oraz wysoki poziom witamin A, C i E stymulują naturalny proces produkcji kolagenu.

Do najczęściej stosowanych produktów Environ po mikronakłuwaniu należą preparaty o najwyższych stężeniach witamin: Olejek Essentia, seria AVST, Serum C-Quence, zawierające najwyższe stężenie Wit.A  w wysokości 10.000j.m.,krem C-Boost o najwyższym stężeniu witaminy C.
W celu uniknięcia reakcji retinoidalnej w początkowej fazie poleca się stosowanie niższych stężeń witaminy A w produktach, stopniowo do coraz wyższych wraz z antyutleniaczami.
 Przez pierwsze tygodnie stosowania Roll-Citu  skóra może nieznacznie puchnąć, szczególnie w okolicach powiek.
 
Roll-Cit kosmetyczny minimalizuje oznaki starzenia się skóry.
 Po kilku miesiącach skóra produkuje zwiększony kolagen i elastynę.Uzyskuje się znaczną redukcję zmarszczek i blizn, napięcie zwiotczałej skóry, redukcję przebarwień oraz pogrubienie żywej części naskórka.Poprawia się jej pigmentacja, a także następuje redukcja popękanych naczynek.Pogrubienie naskórka powoduje, iż popękane naczynka stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje zdrowszy wygląd.


 


Korzyści mikronakłuwania naskórka Roll-citem kosmetycznym:

  •  zabieg jest całkowicie naturalny i może być wykonywany samodzielnie w domu,przed położeniem kosmoceutyków    Environ
  •  jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje niszczenia skóry
  •  może być używany na cienkiej,wrażliwej i naczynkowej skórze w celu jej pogrubienia i wzmocnienia
  •  nie wywołuje  ma nadwrażliwości na słońce
  •  może być stosowany na wszystkich częściach ciała, twarzy,powiek, szyi i dekoltu
  •  daje efektywne rezultaty w stosunku do kosztów urządzenia
  •  znacznie wzmacnia zabiegi jonoforezy i sonoforezy podczas zastosowania bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie
  •  może być stosowany po zabiegu medycznym Roll-Cit
  •  może być stosowany po laseroterapii
  •  może być stosowany w miejscach niedostępnych dla laseraRoll-Cit powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, które chroni przed dziećmi, zapewnia czystość i zabezpiecza przed uszkodzeniem.
Po każdym zastosowaniu Roll-Cit wystarczy spłukać go wodą i przemyć raz w tygodniu płynem do dezynfekcji Environ.


                                                                                                                           cena urządzenia : 390,00 zł

Połączenie mikronakłuwania  Roll-Citem kosmetycznym wraz z codziennym używaniem kosmeceutyków Environ oraz zabiegami jono i sonoforezy w gabinecie, daje doskonałe rezultaty i w wielu przypadkach stanowi terapię zastępczą do głębokich złuszczeń skóry, a nawet operacji plastycznych.

Efekty stosowania Roll-Cit wraz z kosmeceutykami Environ:

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.