strona głównatechnologieAparatura DF I-Onzyme II Environ

Aparatura DF I-Onzyme DF do jono i sonoforezy (Environ)

Nieinwazyjna, profesjonalna metoda gruntownej regeneracji skóry używana do zabiegów Environ.

 

Użycie specjalistycznej aparatury DF I-Onzyme II podczas zabiegów ENVIRON umożliwia wprowadzenia związków aktywnych  bezpośrednio do żywych komórek skóry. Skoncentrowane dawki witamin stymulują naturalne procesy odnowy naskórka. Pacjent uzyskuje przyspieszone efekty odnowy komórkowej i strukturalnej, a rezultatem jest widoczna poprawa wyglądu skóry, twarzy i ciała, redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów, przebarwień oraz zwiotczeń.

Aparat I-Onzyme DF II prezentuje więc wysokie możliwości zabiegów kosmetologicznych, stosując innowacyjne połączenie sonoforezy i intensywnej jonoforezy pulsacyjnej. Sonoforeza niskiej częstotliwości w wysokości 22kH oraz jonoforeza pulsacyjna stosowane jednocześnie, zwiększają penetrację witamin i czynników wzrostu zawartych w produktach Environ aż 40-krotnie, niż przy standardowym zastosowaniu kremu.

Programy Aparatu I-Onzyme DF:

Jonoforeza z użyciem prądu stałego, ciągłego lub przerywanego.

Jedną z metod jest jonoforeza pulsacyjna stałym prądem galwanicznym, zwiększająca penetrację witamin do wnętrza komórek żywej części naskórka. Jonoforeza to metoda polegająca na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych za pomocą sił pola elektrycznego. Do zabiegu jonoforezy można używać tylko specjalnych substancji - związków chemicznych, które ulegają rozpadowi na jony. Siłą przewodzącą jest odpychanie pomiędzy elektrodą a ładunkiem zjonizowanych cząsteczek. Jony wprowadzone do skóry metodą jonoforezy gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej, skąd zostają odprowadzone głębiej za pośrednictwem powierzchniowej sieci naczyń krwionośnych oraz poprzez ujścia gruczołów potowych. Jonoforeza powoduje znaczne spotęgowanie efektów zabiegów, dzięki szybszemu i głębszemu przenikaniu substancji aktywnych przez naskórek oraz korzystnemu wpływowi na tkanki bieguna stosowanego prądu.Dodatkową zaletą aparatu jest możliwość wykonywania jonoforezy na powiekach bez ryzyka oparzeń. Stosuje się wówczas jednorazową gazę higroskopijną na całą powierzchnię skóry twarzy i powiek, która spełnia jednocześnie rolę maski galwanicznej. Podłączone do niej w równych odstępach na szerokości czoła i boków twarzy 4 "krokodylki" stanowiące elektrodę czynną równomiernie doprowadzają prąd galwaniczny po całej powierzchni pokrytej wilgotną gazą, przy czym mogą to być tylko wybrane fragmenty skóry, np. skóra powiek lub szyi, bądź duża powierzchnia skóry, np. twarzy, szyi i dekoltu.Pacjent nie odczuwa dyskomfortu pieczenia, a jedynie niewielkie migotanie powiek. Zastosowanie maski galwanicznej w takiej postaci daje możliwość obserwacji skóry i zapobiega ryzyku oparzeń, które powstają w 10 % przy stosowaniu klasycznych masek galwanicznych nieprzezroczystych. Zaletą jest również stosowanie japońskiej gazy hydroskopijnej o dużej elastyczności i wilgotności ułatwiającej pokrywanie powierzchni twarzy, jak również wzmocnionej widzialności ułatwiającej obserwacje różnych reakcji skórnych.

 Sonoforeza (ultradźwięki niskiej częstotliwości).

 Ultradźwięki niskiej częstotliwości (sonoforeza)- produkują fale dźwiękowe transportujące skoncentrowane witaminy w skórę. Sonoforeza o mocy 22 kHz pozwala na bezpieczne wykonywanie zabiegów na wszystkich partiach skóry, m.in. okolicach oczu, uszu i nosa. Fale dźwiękowe operują tylko na granicy skóry z pominięciem tkanek podskórnych i nie stanowią tym samym zagrożenia dla tkanek chrzęstnych i kostnych.
Ultradźwięki- sonoforeza to relaksujący i korzystny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikro masaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Tym samym ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzanym substancjom leczniczym, działającym uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszającym leczenie zmian trądzikowych, a także preparatom kondycjonującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, rozjaśnienie przebarwień oraz dokładne odżywienie.

 

Połączenie tych dwóch technik jednocześnie stanowi unikatowy program zwiększający penetrację witamin A, C i Beta-karotenu, a także hormonów wzrostu w głąb skóry, aż o 40 razy. Umożliwia to prowadzenie wyjątkowo skutecznych kuracji odmładzających, dających szybkie i co najważniejsze trwałe efekty gruntownej odbudowy skóry.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.