strona głównatechnologieJonoforeza

Jonoforeza

Jonoforeza to metoda lecznicza polegająca na wprowadzaniu w głąb skóry substancji czynnych za pomocą sił pola elektrycznego. W naszym gabinecie do jonoforezy wykorzystujemy najwyższej klasy japońską aparaturę Ionzyme DF II ENVIRON

Do zabiegu jonoforezy można używać tylko specjalnych substancji - związków chemicznych, które ulegają rozpadowi na jony. Siłą przewodzącą jest odpychanie pomiędzy elektrodą a ładunkiem zjonizowanych cząsteczek.
Jony wprowadzone do skóry metodą jonoforezy gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej, skąd zostają odprowadzone głębiej za pośrednictwem powierzchniowej sieci naczyń krwionośnych oraz poprzez ujścia gruczołów potowych. Jonoforeza powoduje znaczne spotęgowanie efektów zabiegów, dzięki szybszemu i głębszemu przenikaniu substancji aktywnych przez naskórek oraz korzystnemu wpływowi na tkanki bieguna stosowanego prądu. Jonoforeza przydatna w kosmetologii pomaga w likwidacji zmian trądzikowych, przebarwień skórnych i blizn.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • skórne stany ropne, wypryski, owrzodzenia,
  • nowotwory,
  • infekcje,
  • gorączka,
  • zakrzepy,
  • miażdżyca,
  • rozrusznik serca.

Aparatura Ionzyme DF II do jono i sonoforezy (Environ) - nieinwazyjna, profesjonalna metoda gruntownej regeneracji skóry podczas zabiegów ENVIRON

Opiera się na bezpiecznej metodzie spłycania zmarszczek, ujędrniania skóry i pogrubiania naskórka, bez narażania jej na ryzyko powikłań, ból, niepewność i czasową izolację ze światem zewnętrznym. Za pomocą japońskiej aparatury I-Onzyme DF wprowadza się w skórę skoncentrowane dawki witamin, które stymulują naturalne procesy odnowy naskórka. Jedną z metod jest jonoforeza pulsacyjna stałym prądem galwanicznym, zwiększająca penetrację witamin do wnętrza komórek żywej części naskórka. Drugą metodą jest sonoforeza. Połączenie tych dwóch technik jednocześnie stanowi unikatowy program zwiększający penetrację witamin A, C i Beta-karotenu, a także hormonów wzrostu w głąb skóry, aż o 4000%. Umożliwia to prowadzenie wyjątkowo skutecznych kuracji odmładzających, dających szybkie i co najważniejsze trwałe efekty gruntownej odbudowy skóry.


W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.