strona głównatechnologieUltradźwięki

Ultradźwięki - Sonoforeza i peeling kawitacyjny

Ultrasonoforeza to jedna z najnowocześniejszych technologii oparta na zastosowaniu fali akustycznej do przeprowadzania zabiegów poprawiających kondycję skóry oraz spowalniających proces starzenia.

Terapia ultradźwiękami jest nieinwazyjna, bezpieczna i łagodna, zwiększa skuteczność i jakość zabiegów oraz potęguje działanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny to sposób głębokiego oczyszczania skóry, który jest absolutnie nieinwazyjny i może być stosowany nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Podczas zabiegu na skórę nakłada się specjalne serum, a następnie przykłada łopatkę produkującą wibracje ultradźwiękowe, które docierają głęboko w pory i mieszki włosowe oczyszczając je z nadmiaru sebum, obumarłych komórek, wydzielin i tłuszczów.

W rezultacie peeling kawitacyjny natychmiastowo oczyszcza, wygładza oraz dokładne przygotowuje skórę na lepszą penetrację składnikami aktywnymi.

Do tego zabiegu w Extravafanza Wy-SPA Urody stosujemy:

Aparaturę DF I-Onzyme II


Aparat BIOMAK


Sonoforeza

Ultradźwięki, a przede wszystkim wywoływany przez nie efekt, tzw. sonoforeza to relaksujący i korzystny sposób wtłaczania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Ciepło wytworzone przez ultradźwięki podczas zabiegu głęboko penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a głęboki mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm i regenerację komórek. Ultradźwięki ułatwiają penetrację wprowadzanym substancjom leczniczym, działającym uszczelniająco na naczynia krwionośne lub przyspieszającym leczenie zmian trądzikowych, a także preparatom kondycjonującym skórę suchą, złuszczającą się, niedotlenioną, wiotką, poszarzałą, zmęczoną i dojrzałą.

Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, ujędrnienie, nawilżenie i wygładzenie skóry, stymulacja mięśni, rozjaśnienie przebarwień oraz dokładne odżywienie. Ultradźwięki przyspieszają również metabolizm i rozpad komórek tłuszczowych, dzięki czemu wspomagają odchudzanie i likwidują cellulit.

Terapeutyczne i kosmetyczne korzyści z zabiegów ultradźwiękowych:

 • rozbijają struktury molekularne produktów kosmetycznych pomagając im w penetracji,
 • zwiększają przepuszczalność błon komórkowych i przyspieszają wchłanianie tkankowe,
 • rozszerzają naczynia krwionośne, poprawiają krążenie krwi i limfy,
 • pobudzają przemianę materii komórek i usprawniają oddychanie tkankowe,
 • wytwarzają ciepło,które odpręża tkanki i mięśnie,
 • mają gojący i regenerujący wpływ na rany, hamują procesy zapalne,
 • rozpuszczają skrzepy, działają przeciwbólowo,
 • redukują opuchlizny i obrzęki, zmniejszają napięcia mięśni,
 • podnoszą stopień regeneracji komórek i nawodnienia skóry,
 • oczyszczają skórę oraz nadają jej zdrowy blask i świeży wygląd,
 • poprawiają stan skóry trądzikowej i zmniejszają rozmiary porów,
 • pomagają wygładzić zmarszczki, linie i bruzdy.
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.