strona głównaZABIEGI KOSMETYCZNEZabiegi Roll-Cit ENVIRON

Mikronakłuwanie Roll-Cit odmładzanie XXI wieku

Naturalna terapia przyrostu kolagenu z skórze

W dzisiejszych czasach, wg. większości opinii, najbardziej efektywną metodą odmładzania skóry są zabiegi laserowe. Podobnie jak głębokie złuszczanie peelingami medycznymi laser niszczy komórki naskórka, aby w głębszych warstwach skóry wywołać reakcje zapalną, co zmusza skórę do szybszej regeneracji tkanek i do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny.
Istnieje jednak rownież  inna, alternatywna metoda gruntownego odmłodzenia wyglądu skóry urządzeniem Roll Cit- poprzez jej pogrubianie i wzmacnianie.Jest to metoda znacznie bardziej fizjologiczna,nie uszkadzająca jąder komórkowych i powodująca tworzenie się nowej i mocnej siatki kolagenowej w skórze właściwej.

 Twórcą tej metody jest chirurg plastyczny dr.Fernandes z RPA, założyciel międzynarodowego koncernu kosmeceutycznego ENVIRON.
Zaprojektował on i opatentował urządzenia Roll-Cit: kosmetyczny, medyczny i chirurgiczny.
Samo urządzenie Roll-Cit -jest to ruchomy wałeczek z bardzo ostrymi, cienkimi igiełkami wykonanymi ze stali chirugicznej o różnej długości (w rożnych rodzajach urządzenia), który toczony po skórze powoduje jej mikronakłuwanie wywołując naturalną indukcję kolagenu.
Dzięki stworzeniu mikrokanalików poprzez Roll-Cit składniki aktywne zawarte w kosmeceutykach ENVIRON docierają do rozrodczych warstw skóry powodując jednocześnie znaczny wzrost skuteczności wszelkich terapii odmładzających.
Do najczęściej stosowanych produktów Environ po mikronakłuwaniu należą preparaty o najwyższych stężeniach witamin: Olejek Essentia, seria AVST, Serum C-Quence (zawierające najwyższe stężenie Wit.A w wysokości 10.000j.m.),krem C-Boost ( o najwyższym stężeniu witaminy C w postaci tłuszczowej, doskonale przebijającej się przez podwójną warstwę lipidową).

Mikronakłuwanie domowe

" Nie ma odmładzania bez mikronakłuwania..." cytat dr Fernandesa

Roll-Cit kosmetyczny jest urządzeniem przeznaczonym do użytku domowego.
Zbudowany jest z rączki i wałeczka obrotowego z mikroigiełkami ze stali chirurgicznej  o długości 0.2mm, ktore są praktycznie ledwo wyczuwalne.
Służy do mikronakłuwania skóry, której bariera ochronna warstwy rogowej naskórka bardzo utrudnia wnikanie w jej głąb cennych związków aktywnych zawartych w kosmeceutykach Environ.
 Używanie urządzenia Roll-Cit  polega na systematycznym mikronakłuwaniu powierzchni skóry  przez 5 do 20 minut w zależności od obszaru skóry poddanej terapii oraz bezpośredniej aplikacji kosmoceutyków Environ na tak przygotowaną skórę.
Poruszanie wałeczkiem w różnych kierunkach gwarantuje równomierne rozmieszczenie mikronakłuć, a tym samym równomierną dystrybucję aktywnych witamin na całej powierzchni naskórka.Samo wałeczkowanie jest bezbolesne - oczywiście przy normalnej sile nacisku na naskórek. Regularne rolowanie  zmusza naskórek do regeneracji, dzięki czemu nasza skóra się odnawia i wygładza.
 Poza tym sprzyja lepszemu ukrwieniu -bowiem stanowi pewien rodzaj masażu.
  Bardzo istotna jest regularność użycia,bo ona właśnie może  zapewnić widoczne efekty.Dla uzyskania najlepszych efektów powinien być stosowany  codziennie wieczorem w domu, przed aplikacją kremów Environ.
Efektem domowego nakłuwania  są mikrokanaliki ułatwiające lepszą penetrację witamin i związków aktywnych zawartych w produktach Environ.
100000 razy lepsza penetracja preparatów Environ w głąb skóry (od zwykłej aplikacji produktów na powierzchnię skóry) oraz wysoki poziom witamin A, C i E stymulują naturalny proces produkcji kolagenu.

Do najczęściej stosowanych produktów Environ po mikronakłuwaniu należą preparaty o najwyższych stężeniach witamin: Olejek Essentia, seria AVST, Serum C-Quence, zawierające najwyższe stężenie Wit.A  w wysokości 10.000j.m.,krem C-Boost o najwyższym stężeniu witaminy C.
W celu uniknięcia reakcji retinoidalnej w początkowej fazie poleca się stosowanie niższych stężeń witaminy A w produktach, stopniowo do coraz wyższych wraz z antyutleniaczami.
 Przez pierwsze tygodnie stosowania Roll-Citu  skóra może nieznacznie puchnąć, szczególnie w okolicach powiek.
 
Roll-Cit kosmetyczny minimalizuje oznaki starzenia się skóry.
 Po kilku miesiącach skóra produkuje zwiększony kolagen i elastynę.Uzyskuje się znaczną redukcję zmarszczek i blizn, napięcie zwiotczałej skóry, redukcję przebarwień oraz pogrubienie żywej części naskórka.Poprawia się jej pigmentacja, a także następuje redukcja popękanych naczynek.Pogrubienie naskórka powoduje, iż popękane naczynka stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje zdrowszy wygląd.


 


Korzyści mikronakłuwania naskórka Roll-citem kosmetycznym:

 •  zabieg jest całkowicie naturalny i może być wykonywany samodzielnie w domu,przed położeniem kosmoceutyków    Environ
 •  jest zupełnie bezbolesny i nie powoduje niszczenia skóry
 •  może być używany na cienkiej,wrażliwej i naczynkowej skórze w celu jej pogrubienia i wzmocnienia
 •  nie wywołuje  ma nadwrażliwości na słońce
 •  może być stosowany na wszystkich częściach ciała, twarzy,powiek, szyi i dekoltu
 •  daje efektywne rezultaty w stosunku do kosztów urządzenia
 •  znacznie wzmacnia zabiegi jonoforezy i sonoforezy podczas zastosowania bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie
 •  może być stosowany po zabiegu medycznym Roll-Cit
 •  może być stosowany po laseroterapii
 •  może być stosowany w miejscach niedostępnych dla laseraRoll-Cit powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, które chroni przed dziećmi, zapewnia czystość i zabezpiecza przed uszkodzeniem.
Po każym zastosowaniu Roll-Cit wystarczy spłukać go wodą i przemyć raz w tygodniu płynem do dezynfekcji Environ.


cena urządzenia 390,00                                                                                                                          


Stempelek Focus-Cit kosmetyczny

Jest to niewielkie urządzenie przypominające stempelek z osadzonymi mikroigiełkami o długości 0,2 mm. Przeznaczony jest do codziennego mikronakłucia naskórka przed aplikacją aktywnych produktów Environ, których wielkość cząsteczek utrudnia samodzielne wnikanie w skórę.Mikronakłuwanie stempelkiem inicjuje aktywność fibroblastów, których optymalny wzrost uzyskujemy poprzez regularną podaż aktywnych witamin Environ penetrujących głęboko w skórę.

Z uwagi na wygodny, anatomiczny kształt jest niezastąpiony w użyciu w przypadku precyzyjnego mikronakłuwania trudnodostępnych partii twarzy, takich jak: powieki, fałdy nosowo-policzkowe, skrzydełka nosa, górna warga, okolice małżowin usznych oraz kąciki oczu- tzw. kurze łapki.

                                                             Cena urządzenia 150,00 zł

 

Wywiady z dr Dasmondem Fernandesem w wersji oryginalnej:

https://www.youtube.com/watch?v=8jg5mmszjzk&feature=fvwrel

https://www.youtube.com/watch?v=b_FurQQvuWg

Podstawowym założeniem tej metody jest to, iż naskórek stanowi jedyną ochronę skóry przed środowiskiem zewnętrznym i nigdy nie powinnyśmy go niszczyć, chyba że ryzyko pozostawienia go na skórze jest większe niż jego usunięcie.
Potrzebny jest więc nam zdrowy naskórek, a ten potrzebuje warstwy rogowej, aby stanowić nietkniętą i spoistą strukturę, tak jak w przypadku skóry młodej.Warstwa rogowa i gruba warstwa ziarnista broni nas przed działaniem promieni UV i środkami chemicznymi, natomiast warstwa podstawna musi stale się odnawiać i być aktywna.
Nasza skóra właściwa , aby wyglądać młodo,powinna składać się z grubej warstwy kolagenu i elastyny.
Problem mało elastycznej skóry ze zmarszczkami tkwi zatem w skórze właściwej: tam gdzie został zniszczony kolagen i z grubej warstwy kolagenu pozostała tylko cienka warstwa.
Aby nadać skórze młody wygląd potrzebuje ona do regeneracji witaminy A, antyutleniaczy oraz karotenoidów, ale ich wyłącznie powierzchowna aplikacja nie spowoduje optymalnych zmian w elastyczności i pogrubieniu skóry właściwej.

W tym celu wlaśnie dr Fernandes skonstruował urządzenia Roll-Cit,których zostosowanie niesie dla pacjentek zdecydowane korzyści.

Zalety zabiegu Roll-Cit:

 • zabieg ten może być stosowany rownież na cienkiej i delikatnej skórze,
 • nie niszczy i nie ścieńcza naskórka,
 • może być stosowany w miejscach skóry niedostępnych dla chirurgii plastycznej i laserowej( powieki),
 • nie ma ryzyka powstania zwiększonej pigmentacji lub innych zaburzeń pigmentu w skórze,
 • zabieg nie powoduje nadwrażliwości na słońce,
 • skóra szybko regeneruje się po zabiegu.

Doskonała penetracja związków aktywnych

Według badań naukowych przeprowadzonych w Japonii wynika, że mikronakłucia warstwy rogowej naskórka zwiększają penetrację składników aktywnych w głąb skóry aż o 100 000 razy!
Drugim więc i niezmiernie ważnym zastosowaniem urządzenia Roll-Cit, oprócz wzmocnienia naturalnych procesów tworzenia się kolagenu w skórze,jest polepszenie penetracji związków aktywnych do jej warstw rozrodczych.
Powinny one dotrzeć do danego miejsca w tkance, w odpowiednim stężeniu i czasie tak ,aby zabezpieczyć je przed zbyt szybkim utlenieniem.Im wyższy poziom witamin A i C penetruje do warstw rozrodczych skóry, tym szybciej produkuje ona własny kolagen i elastynę. Odbudowane zostaje napięcie zwiotczałej skóry i jej ujędrnienie ,a także zagęszczenie tkanki.
Uzyskujemy redukcję zmarszczek, przebarwień, redukcję blizn (także potrądzikowych) i zmiękczenie zgrubień. Pogrubienie naskórka powoduje, iż popękane naczynka stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje zdrowszy wygląd. Roll-Cit możemy stosować na twarz, szyję i dekolt oraz na duże obszary ciała np. ramiona, dłonie, brzuch, pośladki, uda w celu ujędrnienia luźnej skóry po odchudzaniu i po ciąży lub redukcji rozstępów.
Efekty widoczne są po okresie ok. dwóch miesięcy, a głęboka regeneracja skóry trwa nawet do roku.
 Połączenie mikronakłuwania kosmetycznego wraz z zabiegami Environ, daje doskonałe rezultaty i w wielu przypadkach i stanowi terapię zastępczą do głębokich złuszczeń skóry, a nawet operacji plastycznych.

Rezultaty zastosowania urządzeń Roll-Cit:

 • ujędrnienie luźnej skóry,prawidłowe jej napięcie
 • spłycenie lub wygładzenie zmarszczek
 • pogrubienie ścieńczałej skórywzmocnienie rozszerzonych naczynek krwionośnych
 • redukcja blizn,
 • zredukowanie przebarwień skóry

FILM INSTRUKTAŻOWY ROLL-CIT

https://www.youtube.com/watch?v=ImoT2dQ-_eE

 

ROLL-CIT Pytania i odpowiedzi doktora Desmonda Fernandesa :

1.Kiedy należy spodziewać się pierwszych rezultatów po wykonanym zabiegu profesjonalnym Roll-Cit?
Zwiększona produkcja kolagenu zaczyna się w pierwszych dniach po zabiegu profesjonalnym i trwa przez wiele tygodni. Jednocześnie rozpoczyna się modyfikacja kolagenu. Na przestrzeni 6- 12 miesięcy, kolagen III przechodzi w kolagen I. Zauważyłem u kilku pacjentów znaczną poprawę nawet po upływie 18 miesięcy od wykonanego zabiegu. Pacjenci również widzą lepsze efekty po upływie dłuższego czasu. Mają oni również systematycznie wykonywane jonoforezy po zabiegu Roll-Cit. Inni natomiast kontynują mikronakłuwanie naskórka wersją Roll-Cit do domu i tu też widzimy znaczną poprawę skóry.

2.Jakich rezultatów można oczekiwać tylko po systematycznym stosowaniu wersji kosmetycznej Roll-Cit w domu?
Nie sądzę, żeby można było uzyskać takie same rezultaty, stosując jedynie wersję kosmetyczną Roll-Cit w domu. Roll-Cit kosmetyczny znacznie wzmacnia penetrację związków aktywnych zawartch w produktach Environ® i nie wywołuje stanu zapalnego w skórze właściwej. Roll-Cit medyczny i chirurgiczny natomiast spełnia te dwie funkcje naraz.

3.Czy Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny może być jednocześnie stosowany podzas operacji plastycznej?
Jak najbardziej lecz wymaga to znieczulenia w szerszym zakresie. Osobiście wykonałem 5 takich łączonych zabiegów. Generalnie wolę wykonać zabieg medyczny/chirurgiczny Roll-Cit przed operacją plastyczną. Jedna pacjentka po zabiegu Roll-Cit, ciesząc się rezultatami zrezygnowała z operacji plastycznej. Było to w 1998 roku. Ta sama pacjentka wróciła do nas z początkiem tego roku, by powtórzyć zabieg Roll-Cit medyczny/chirurgiczny .

4.Jak często można wykonać taki zabieg medyczny/ chirurgiczny u jednego pacjenta i z jakimi przerwami?
Pierwsza pacjentka miała 3 zabiegi profesjonalne Roll-Cit na górnej wardze z miesięcznymi przerwami. Na nikim więcej nie powtarzałem zabiegów z takimi przerwami. Nie sądzę również by istniał limit wykonywanych zabiegów medycznych Roll-Cit.

5. Czy skóra puchnie po zabiegu medycznym/ chirurgicznym?
U niektórych pacjentów skóra puchnie dość znacznie, a u niektórych w ogóle. Niestety nie możemy używać maści przeciwzapalnych, gdyż wierzę, że to zminimalizowałoby rozwój kolagenu w skórze. Dlatego w tym zabiegu występuje zwiększone opuchnięcie, które jest największe pierwszego dnia i może utrzymywać się do 3-5 dni. Po tygodniu skóra wygląda jak po lekkim oparzeniu słonecznym.

6. Czy pojawiają się zasinienia po zabiegu medycznym/ chirurgicznym?
Zasinienia mogą się pojawić szczególnie, gdy wykonujemy zabieg na dolnych powiekach. Poza tym może wystąpić jedynie niewielkie zażółcenie na policzkach. Jeżeli pokrywamy całe powieki (uwaga: bez części środkowej, bezpośrednio leżącej na gałce ocznej!) należy spodziewać się tzw. klasycznych czarnych powiek, takich jak widzimy po operacjach plastycznych.

7.Czy należy przygotować skórę Roll-Cit kosmetycznym w domu do wykonania medycznego/ chirurgicznym zabiegu Roll-Cit? Wiem, że są takie zalecenia do użycia Roll-Cit kosmetycznego przed zabiegiem w celu głębszego wnikania znieczulenia ( Emla w kremie), czy lepiej przygotować skórę witaminami przed zabiegiem medycznym?
Moi pacjenci mają przygotowaną skórę do zabiegu Serią Regenerującą, AVST lub Luksusową Environ®. Pacjenci, którzy nigdy wcześniej nie stosowali Environ® przygotowują swoją skórę na min. 3 tygodnie przed zabiegiem. Zwykle są to niskie dawki witaminy A w kremach Debut. Wolę, jeśli używają jednocześnie Roll-Cit kosmetyczny w domu. Zwykle w cenę zabiegu wliczamy koszt Roll-Cit kosmetycznego, który otrzymują przed zabiegiem profesjonalnym, by zaznajomić się z tym urządzeniem i zacząć je używać. Na 20 minut przed zabiegiem również stosujemy je do uzyskiwania lepszej penetracji znieczulenia (Emla). Sądzę, że Amitop jest lepszy na powierzchnię skóry twarzy, natomiast obydwa sprawdzają się dobrze na szyi, dekolcie, ramionach i nogach. Możliwe są również inne znieczulenia stosowane na przykład w laseroterapii. Jeśli zabieg obejmuje duże powierzchnie ciała jednocześnie, wówczas można zastosować znieczulenie ogólne. Należy pamiętać, że pacjent obudzi się z uczuciem silnego szczypania skóry i znieczulenie powinno to uwzględniać.

8.Jak prędko po zabiegu medycznym/ chirurgicznym pacjenci mogą zastosować makijaż kamuflujący?
Większość moich pacjentów może stosować makijaż 5 dnia po zabiegu medycznym. Nie polecam stosowania klasycznego makijażu przez 2 pierwsze dni po zabiegu, ponieważ nie jestem pewny jak dużo mogłoby go wpenetrować do skóry. Makijaż leczniczy Jane Iredale może być stosowany na 2 dzień po zabiegu medycznym/ chirurgicznym Roll-Cit.

9.Jak prędko można zacząć stosować Roll-Cit kosmetyczny po zabiegu medycznym/ chirurgicznym ?
Zwykle po tygodniu, a po intensywnym zabiegu medycznym po 10 dniach. Wykonałem na sobie lekki zabieg medyczny/ chirurgiczny Roll-Cit na twarzy i szyi i po 4 dniach kontynuowałem zabiegi kosmetyczne Roll-Cit w domu. Byłem lekko opuchnięty i nie miałem zasinień. Wierzę, że lekkie i powtarzane zabiegi medyczne Roll-Cit, stosując powierzchowne znieczulenie, wykonywane przez średni personel techniczny to realna opcja do zastosowania w gabinetach kosmetycznych i lekarskich. Pacjenci powinni rozpoczynać zabiegi kosmetyczne Rol-Cit w domu, jak tylko ich skóra powróci do naturalnej kondycji.

10.Jakie są najbardziej zalecane produkty Environ® do stosowania przed, w trakcie i po zabiegu Roll-Cit?
Kremy Serii Regenerującej, Luksusowe bądź AVST. Osobiście preferuję najwyższe stężenia przed i po zabiegu. Nie zalecam stosowania kremów Serii Alpha, chociaż zalecam stosować na ciało jak najszybciej Derma-Lac lotion i Olejek Essentia.
Początkowo zalecałem tylko Olejek Essentia lecz on sam też lekko szczypie, więc kombinacja tych dwóch jest jak najbardziej wskazana. Zaraz po wykonanym zabiegu stosowałem Retinol 1 lecz u większości pacjentów występowało silne zaczerwienienie skóry spowodowane reakcją retenoidalną. Inni pacjenci stosowali krem C-Boost 2 razy dziennie wraz z Olejkiem Essentia. Jeśli skóra staje się bardzo sucha po zabiegu, wówczas zalecam stosowanie Super Nawilżacza. Pacjent może wziąć natrysk tego samego dnia lub następnego ranka.

11.Jakich rezultatów należy oczekiwać po zabiegach medycznych/ chirurgiczny Roll-Cit na blizny, blizny potrądzikowe i rozstępy oraz po jakim czasie?
Najmniej wiemy jeszcze na temat rozstępów, gdyż mamy zbyt mało przypadków. Obecnie mamy ciężki przypadek 16 letniej dziewczyny z rozległymi rozstępami biustu, ramion i nóg. Miała serię jonoforez bez rezultatów, spróbowaliśmy Roll-Cit kosmetyczny i wygląda na to, że uzyskaliśmy pewną różnicę. Czekamy na rezultaty po zabiegu medycznym/ chirurgiczny Roll-Cit. Odnośnie blizn można spodziewać się ich zmiękczenia i wygładzenia. Przeszczepy skóry z bliznami zdecydowanie stają się mniej widoczne lecz trzeba w takim przypadku wykonać więcej niż jeden zabieg medyczny. Blizny trądzikowe, skóra po odsysaniu tłuszczu również ulegną poprawie, wszystko zależy od stopnia uszkodzeń skóry. Wydaje mi się, że będą one wymagać dwóch lub trzech zabiegów by usatysfakcjonować pacjenta. Dużą zaletą zabiegu medycznego jest możliwość powtarzania zabiegu Roll-Cit bez ryzyka powstawania blizn. Myślę też, że te zabiegi wymagają kontynuacji zabiegami kosmetycznymi Roll-Cit w domu. Miałem kilka przypadków blizn potrądzikowych, gdzie wykonałem po dwa zabiegi medyczne z bardzo dobrymi wynikami. Na rozstępy najbardziej zalecany Roll-Cit chirurgiczny

12.Dlaczego Roll-Cit kosmetyczny penetruje jedynie naskórek, a nie skórę właściwą?
Penetracja kosmetyków powinna odbywać się do żywej części naskórka, głębsza ingerencja mogłaby wymagać specjalnej autoryzacji różnych związków kosmetycznych. Poza tym kosmetyczne mikronakłuwanie naskórka polega na powstawaniu w skórze minimalnych kanalików mających na celu zwiększać penetrację związków aktywnych w skórę, a jego oddziaływanie na skórę jest bezbolesne i bezinwazyjne.

13.Jeżeli penetracja związków aktywnych w skórę ulega znacznej poprawie stosując Roll-Cit, czy może on zastępować więc Environ® aparat I-Onzyme DF do jonoforezy i ultradźwięków?
Jonoforeza i sonoforeza nie tylko ułatwiają penetrację związków aktywnych przez naskórek lecz również zwiększają ich przepływ przez ściany komórkowe.
Na przykład Wit.C ma dwa rodzaje trudności penetrując skórę: przejście przez warstwę rogową i wtargnięcie do komórek zanim zostanie pochłonięta przez cyrkulację krwi. Mikronakłuwanie ułatwia penetrację przez naskórek lecz nie ma wpływu na wnikanie komórkowe. Jonoforeza i sonoforeza zmieniają warunki w ścianie komórkowej, co znacznie ułatwia wnikanie aktywnych molekuł do środka. Kwas askorbinowy jest więc szybciej pochłaniany przez komórki skóry, a nie przez krwiobieg, gdzie skóra nie miałaby żadnych korzyści.

14.Jeśli Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny daje lepsze rezultaty, po co więc stosować Roll-Cit kosmetyczny?
Nie wszyscy będą chcieli skorzystać z zabiegu medycznego wiedząc nawet, że daje on lepsze rezultaty. Inni nie będą stosować Roll-Cit kosmetycznego po zabiegu Roll-Cit medycznym/ chirurgicznym, wiedząc, że to daje też dużo lepsze rezultaty. Najlepiej zdać sobie sprawę, że na starzenie się wpływa kilka czynników i my powinniśmy stosować każdą możliwą opcję, by uzyskiwać najlepsze zmiany. Zamierzam kontynuować na sobie zabiegi sonoforezy, jonoforezy, Roll-Cit medyczny/ chirurgiczny i kosmetyczny, gdyż chcę by moja skóra była potwierdzeniem maksymalnych rezultatów jakie możemy uzyskać. Taka kombinacja pozwala nam na zminimalizowanie potrzeb na operacje plastyczne. Mam nadzieję, że wygląd mojej skóry też to potwierdza.

15.Jakie zabiegi zaleca się po wykonaniu zabiegu medycznego/ chirurgicznego Roll-Cit i po jakim czasie?
Zabieg medyczny/ chirurgiczny może być jednocześnie stosowany z operacją plastyczną lub jako opcja zastępcza niektórych operacji plastycznych, laseroterapii, dermoabrazji skóry, gdzie uzyskujemy podobne rezultaty za dużo niższą odpłatnością i o wiele krótszym czasie rekonwalescencji. Zaraz po wykonanym zabiegu medycznym/ chirurgicznym wskazana jest wielokrotna aplikacja wysokich stężeń wit.A i C na skórę. Może to być Serum C-Quence 3-4, 4-5 kremy AVST, Olejek Essentia lub Essentia Forte czy Krem C-boost. Początkowo 3-5 razy dziennie, po kilku dniach 2 razy dziennie. Tydzień po zabiegu medycznym/ chirurgicznym, po ustąpieniu ewentualnego opuchnięcia, można rozpocząć zabiegi kosmetyczne w gabinecie. Kosmetyczka powinna wykonać serię jonoforez lub sonoforez, stosując Serum C-Quel 1,2,3, Intensywną Terapię Retinolową i Maskę Crystal. W domu należy kontynuować Roll-Cit kosmetyczny i stosować kremy Environ®.

16. Jakie zabiegi zaleca się jednocześnie z zabiegami kosmetycznymi Roll-Cit?
Roll-Cit kosmetyczny jest urządzeniem do regularnego stosowania dla pacjentów w domu. 5-10 minut masażu dziennie lub co kilka dni, wywołuje w skórze mikrokanaliki, które pozostają "otwarte" na wnikanie związków aktywnych Environ® przez ok. 8 godzin. Na twarz, szyję i dekolt najlepiej stosować wysokie dawki witaminy A i C, które znajdują się w kremie AVST, C-Quence 3 lub 4, C- Boost, Retinol 1 (o ile nie ma podrażnień), a na ciało Emulsja Derma Lac, Olejek Essentia lub Essentia Forte, Krem do Ciała, Retinol 1, 2, 3. W gabinecie kosmetycznym doskonałe rezultaty uzyskujemy stosując połączenie jonoforezy czy sonoforezy z zabiegiem kosmetycznym Roll-Cit. Aparat I-Onzyme Environ® zapewnia pełny komfort pacjenta bez narażania skóry na ewentualne podrażnienie prądem galwanicznym, co się zdarza przy stosowaniu masek galwanicznych. Przed rozpoczęciem jonoforezy lub sonoforezy najbardziej wskazane jest zastosowanie przez kilka minut Roll-Cit kosmetycznego danego pacjenta. Wówczas znacznie wzmacniamy tym penetrację oddziałujących ampułek Environ® czy masek kosmetycznych.

17.Jedna z lekarek w Australii, wykonując zabieg medyczny/ chirurgiczny Roll-Cit na pacjentce po odsysaniu tłuszczu, która miała również znaczne rozstępy skóry, miała wrażenie, że skóra pacjentki niewiele krwawiła. Czy mogło to być spowodowane zbyt lekkim uciskiem Roll-Cit na skórę i czy może to mieć negatywny wpływ na uzyskanie odpowiednich rezultatów? Poza tym, czy gęstość mikroigiełek w urządzeniu Roll-Cit jest wystarczająca?
Sporo ludzi uważa, że mikroigiełki powinny być bardziej zbliżone do siebie lecz wówczas skóra zwiększyłaby swój opór na penetrację związków aktywnych w skórę. Gęstość igiełek nie wpływa na penetrację i ilość mikrokanalików. Znaczenie ma równomierne pokrycie skóry, które można uzyskać przez szybkie ruchy stosując Roll-Cit do przodu i do tyłu lub masując skórę kilkakrotnie w jednym kierunku. Odnośnie ucisku, trzeba samemu zadecydować, które partie skóry uciskamy mocniej, a które słabiej. Oczywiście ma to wpływ na stopień penetracji. Lepiej wykonywać mikronakłuwanie naskórka szybkimi, krótkimi i zdecydowanymi ruchami w różnych kierunkach.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.