strona głównaUsuwanie włókniaków i kurzajek

Usuwanie włókniaków i kurzajek

Włókniaki miękkie -to niegroźne nowotwory tkanki łącznej. Wyglądają jak drobna kaszka lub miękkie, kilkumilimetrowe guzki barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Czasem są długie i nitkowate. Ich obecność jest najczęściej uwarunkowana genetycznie. Mogą pojawić się w dowolnym momencie życia, ale do czynników zwiększonego ryzyka zalicza się otyłość, cukrzycę, okres ciąży oraz schorzenia natury endokrynologicznej.
Wraz z wiekiem może pojawiać się ich coraz więcej. Drobne włókniaki szczególnie często umiejscawiają się na szyi i karku, tułowiu, dekolcie, pod piersiami, pachami i w pachwinach, czyli tam, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Włókniaki miękkie same w sobie nie są bolesne, ale pod wpływem drażnienia, szczególnie u osób otyłych, może się w nich wytworzyć stan zapalny. Znacznie częściej niż ewentualne dolegliwości fizyczne powodują dyskomfort psychiczny, szczególnie w sytuacji, gdy pojawiają się na eksponowanych częściach ciała.
Utrzymują się przez całe życie i choć nie mają tendencji do samoistnego ustępowania, nie ulegają zezłośliwieniu, więc usuwanie włókniaków nie jest konieczne ze względów medycznych. Zabieg wykonuje się niemal wyłącznie ze względów estetycznych.
Niezależnie od umiejscowienia włókniaka, jego rozmiarów i powodu, dla którego chcemy się pozbyć tej zmiany (a częściej zmian), zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Decydując się na zabieg trzeba pamiętać, że raz usunięty włókniak może odrosnąć lub utworzyć się w innym miejscu.

Usuwanie włókniaków i kurzajek w naszym gabinecie jest możliwe dzięki dwóm metodom:
-elektrokoagulacji wykonywanej przez kosmetologa aparatem EPILAN 3 s
 -przez lekarza poprzez usunięcie ich laserem.


 • LASEROWE USUWANIE KURZAJEK (BRODAWCZAKÓW), WŁÓKNIAKÓW I INNYCH ZMIAN SKÓRNYCH

Zabieg składa się z dwóch etapów:

 • znieczulenie – miejscowe podanie śródskórne lub podskórne preparatu znieczulającego
 • odparowanie wiązką światła laserowego

Cena laserowego usuwania kurzajek jest ustalana podczas konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg.
Rodzaj znieczulenia zależy od miejsca występowania kurzajek i ich wielkości. Orientacyjnie koszt zabiegu wynosi od 100 zł.

Cena laserowego usuwania włókniaków jest ustalana podczas konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Orientacyjnie koszt zabiegu wynosi od 100 zł.                          więcej o zabiegu


CENNIK ZABIEGÓW LASEROWYCH

 

 • ELEKTROKOAGULACJA POWIERZCHNIOWYCH ZMIAN SKÓRNYCH APARATEM  EPILAN 3 s

Termokoagulacja jest skierowana do osób pragnących usunąć wszelkiego rodzaju nieestetyczne zmiany występujące na skórze takie jak kaszaki, brodawki wirusowe czyli kurzajki płaskie,prosaki, włókniaki i kurzajki.
Jest to bardzo wygodny, nowoczesny i bezpieczny zabieg. Polega na działaniu prądem wysokiej częstotliwości na białka budujące tkanki, co prowadzi do podwyższenia jego temperatury i uszkodzenia. Białko ścina się, dzięki czemu tkanka łatwo może zostać usunięta. Znamiona i brodawki delikatnie się przypala i odcina od dostępu do krwi tak by nigdy nie odrosły. Prosaki, czyli białe plamki pojawiające się pod skórą, są skutecznie usuwane przez odparowanie ich tłustej zawartości. Podczas zabiegu nie narusza się ciągłości skóry, przez co rzadko dochodzi do powikłań: trwałych przebarwień i niewielkich blizn.Długość trwania zabiegu, w zależności rozległości zmiany, to od kilku do kilkudziesięciu minut. Często, szczególnie w przypadku większych włókniaków, stosowane jest znieczulenie miejscowe.
Bezpośrednio po zabiegu elektrokoagulacji może wystąpić w tej okolicy obrzęk skóry, a także ból i zasinienie, ale te objawy jeszcze tego samego dnia ustępują. Nieco dłużej, kilka dni, utrzymywać się mogą drobne ranki i strupki, które trzeba regularnie przemywać wodą utlenioną.
Ceny zabiegu:
Koszt usunięcia włókniaków zależy przede wszystkim od ich ilości i wynosi od 80 zł za jedną zmianę.
Elektrokoagulacja zmian mnogich  wynosi 350 zł za 30 min.
Koszt usunięcia kurzajki poprzez elektrokoagulację wynosi od 100 zł
Cena znieczulenia miejscowego zależy od ilości zużytego preparatu i wielkości obszaru skóry i  wynosi od 10,00 do 50,00 zł.CENNIK ZABIEGÓW

           Nierówności powierzchni skóry-rodzaje
Przeciwskazania:
-wszczepiony rozrusznik serca,
-zaburzenia krzepnięcia i krążenia krwi,
-cukrzyca,
-ciąża,
-skłonność skóry do bliznowacenia.
-zażywanie leków bądź ziół fotouczulających
-skóra uszkodzona i jej stany zapalne
-epilepsja
-leczenie zewnętrzne antybiotykami, kwasami owocowymi i sterydami

 

Postępowanie przed zabiegiem:

 • unikać używania kofeiny(kawa, herbata, napoje energetyczne),
 • unikać używania alkoholu i ostrych przypraw na kilka godzin przed zabiegiem,
 • nie stosować aspiryny na 24 godziny przed zabiegiem,
 • zmniejszyć konsumpcje tytoniu.


Postępowanie po zabiegu:
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może być delikatnie obrzęknięta. Przebarwienia i niedoskonałości ulegają ściemnieniu, skóra zaczyna się łuszczyć i odsłaniać nowe warstwy. Proces intensywnej regeneracji trwa około tygodnia czasu. Należy pamiętać o bezwzględnym nakazie stosowania kremów z wysokim filtrem (minimum 30 SPF), unikania zabiegów podrażniających skórę, jak peelingi mechaniczne czy też preparaty z kwasami.

 • nie dotykać ani nie drapać skóry po zabiegu,
 • w ciągu 24 godzin po zabiegu nie należy używać mydła ani podkładu (można stosować puder transparentny),
 • unikać słońca przez 48 godzin przed i 72 godziny po zabiegu, aby ograniczyć powstawanie przebarwień i rozszerzenie naczyń,
 • unikać forsownych ćwiczeń fizycznych w ciągu 48 godzin po zabiegu,
 • unikać nagłych zmian temperatury,
 • stosować bloker słoneczny, jeśli musimy przebywać na słońcu,
 • nie przyjmować aspiryny ani antykoagulantów 24 godziny przed i po zabiegu.
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.