strona głównaZabiegi laserowe i E-light IPL+RFlaserowe usuwanie tatuażu

USUWANIE TATUAŻU LASEREM Q-SWITCH

Tatuaże najczęściej wykonywane są u młodych osób , więc taka decyzja może być podejmowana jest pod wpływem chwili i w szybkim czasie okazuje się być nie do końca trafioną.
W ostatnich latach tatuaż stał się bardzo modny, co wiążę się z coraz to częstszym jego wykonywaniem.
Często zdarzają się nieprofesjonalne tatuaże niekiedy zamiast zdobić szpecą lub nie spełniają oczekiwań.
Zdarza się też, że po kilku latach nawet dobrze wykonany tatuaż po prostu się znudził i nie podoba się osobie, która jest jego posiadaczem.
Bywa też, że  zmiana stylu życia lub pracy wymusza zlikwidowanie takich ozdób w widocznych miejscach.

W Extravaganza Wy-SPA Urody istnieje  możliwość wykonania zabiegu całkowitego usunięcia laserem tatuażu  laserem Q-switch (laser medyczny).

Najnowszej generacji laser Nd-Yag Q - Switch jest urządzeniem spełniającym najwyższe światowe standardy.
Dzięki zastosowaniu doskonałych parametrów zabiegi są bardzo skuteczne i pozbawione ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Jego praca charakteryzuje się bardzo krótkim (nanosekundowym) impulsem o dużej energii, który rozbija za pomocą wiązki światła (promień lasera) cząsteczki barwnika pod skórą nie naruszając tkanki. Usuwa on wszystkie rodzaje tatuażu tzn. profesjonalne i amatorskie. więcej o urządzeniu:

Do niedawna usunięcie tatuażu było zabiegiem nieprzyjemnym i bardzo bolesnym. Często wiązało się to z ryzykiem pozostawieniem blizny w miejscu zabiegu.
Teraz dzięki nowoczesnemu laserowi Q-Switch możemy pozbyć się niechcianego pigmentu prawie bezboleśnie. Sąsiednie tkanki pozostają nietknięte, a  tatuaż jest usunięty bez pozostawienie blizny, co jest niewątpliwą korzyścią tej metody.

Urządzenie wyposażone jest w dwa filtry o różnej długości, co sprawia, że możliwe jest usuwanie pigmentów różnego koloru.

 • 1064nm do usuwania ciemnych tatuaży (czarnych, szarych, granatowych),
 • 532nm do usuwania czerwonego koloru

Laser Q-Switch usuwa  tatuaże dekoracyjne ( profesjonalne i amatorskie ) jak i pourazowe, które powstały w wyniku wprowadzenia do skóry drobin żwiru,asfaltu lub prochu strzelniczego. Najlepiej usuwa się tatuaże wykonane w ciemnych kolorach tj. niebieski, granatowy, czarny, czerwony.Niestety nie wszystkie kolory barwnika są możliwe do usunięcia. Niezmiernie do usunięcia są pigmenty o kolorach: żółtych, fioletowych, różowych, białych.

PRZEBIEG ZABIEGU

Usuwanie tatuażu nie jest zabiegiem bolesnym, jednak bardzo wrażliwe osoby mogą otrzymać znieczulenie miejscowe specjalną maścią na 30 min. przed zabiegiem.
Nanosekundowe impulsy światła emitowane przez laser Q-Switch absorbowane są przez komórki zwierające barwnik (fototermoliza selektywna). Komórki te ulegają zniszczeniu i rozbiciu na mniejsze cząsteczki pod wpływem dużej ilości energii, która jest przez nie pochłaniana.Skóra, która nie zawiera pigmentu i tym samym nie absorbuje promieniowania pozostaje nienaruszona.Następnie zostają usuwane z organizmu przez układ limfatyczny w naturalny sposób.Niepożądany pigment stopniowo staje się coraz bledszy ( taki proces blednięcia może trwać do paru miesięcy).
Czas trwania zabiegu zależy od powierzchni tatuażu i może wnosić od 5 do 30 minut.

PO ZABIEGU

Po zabiegu pojawiają się delikatne powierzchowne, szybko gojące się uszkodzenia naskórka,skóra może być zaczerwieniona, może swędzieć.Miejsca pozabiegowe smarujemy maścią Cicaplast i chronimy opatrunkiem.
Po kilku dniach powstałe strupki odpadają odkrywając zaczerwieniony naskórek. Nie można ich zdrapywać, gdyż może powstać blizna. Przy usuwaniu pigmentu z dużych powierzchni  mogą pojawić się bąble z osoczem (jak po poparzeniu). Jest to całkiem normalna reakcja organizmu i nie należy ich przebijać.
Nie można korzystać z basenów, kąpieli w jeziorach, saun oraz solarium przez miesiąc od wykonania zabiegu.
Należy chronić miejsce zabiegu przed słońcem,stosować kremy z wysokim faktorem +50.
Mogą w niektórych przypadkach wystąpić przejściowo miejscowe przebarwienia.

ILE POTRZEBA ZABIEGÓW

Usuwanie  tatuażu podczas jednego  zabiegu jest przeważnie niemożliwe, odbywa się to podczas  serii zabiegów i po każdym zabiegu barwnik ulega stopniowemu rozjaśnieniu.
Aby całkowicie go usunąć  potrzebne są zazwyczaj od 2 do 8 zabiegów, w zależności od barwnika użytego do zabiegu, głębokości wprowadzenia pigmentu, indywidualnych predyspozycji skóry, itd.
Zabiegi powtarzamy w odstępie 4-6 tygodni


CENNIK LASEROWEGO USUWANIE TATUAŻU :

-tatuaże małe 4 cm2 : 100 - 250
-tatuaże średnie 6 cm2 : 300 - 450 zł

 -tatuaże duże 10 cm2: 500 - 800 zł

 znieczulenie na żądanie: 20-50 zł


    Podane ceny są cenami orientacyjnymi za jedną sesję.


PRZECIWSKAZANIA DO ZABIEGU

 • hemofilia
 • cukrzyca
 • ciąża
 • epilepsja
 • chemioterapia
 • rozrusznik serca
 • choroby skóry
 • przeziębienie
 • zmiany skórne (wirusowe, bakteryjne)
 • intensywna opalenizna
 • skłonność do powstawania przebarwień i bliznowaceń
 • obniżona odporność
 • wirus HIV
 • zażywanie: leków psychotropowych, fotouczulających sterydów
 • ciemny odcień skóry
 • choroby tkanki łącznej
 • bardzo duża powierzchnia tatuażu
 • zażywanie niektórych doustnych retinoidów oraz okres do 3 miesięcy po zakończeniu stosowania

 

CENNIK ZABIEGÓW LASEROWYCH


                         

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.