strona głównaZabiegi laserowe i E-light IPL+RFusuwanie kurzajek i włókniaków

Laserowe usuwanie kurzajek, włókniaków

Włókniaki miękkie to niegroźnych nowotwory tkanki łącznej. Wyglądają jak drobna kaszka lub miękkie kilkumilimetrowe guzki barwy skóry lub nieco ciemniejsze. Czasem są długie i nitkowate. Ich obecność jest najczęściej uwarunkowana genetycznie. Mogą pojawić się w dowolnym momencie życia, ale do czynników zwiększonego ryzyka zalicza się otyłość, cukrzycę, okres ciąży oraz schorzenia natury endokrynologicznej. Wraz z wiekiem może pojawiać się ich coraz więcej. Drobne włókniaki szczególnie często umiejscawiają się na szyi i karku, tułowiu, dekolcie, pod piersiami, pachami i w pachwinach, czyli tam, gdzie skóra jest najbardziej narażona na otarcia. Włókniaki miękkie same w sobie nie są bolesne, ale pod wpływem drażnienia, szczególnie u osób otyłych, może się w nich wytworzyć stan zapalny. Znacznie częściej niż ewentualne dolegliwości fizyczne powodują dyskomfort psychiczny, szczególnie w sytuacji, gdy pojawiają się na eksponowanych częściach ciała.
Utrzymują się przez całe życie i choć nie mają tendencji do samoistnego ustępowania, nie ulegają zezłośliwieniu, więc usuwanie włókniaków nie jest konieczne ze względów medycznych. Zabieg wykonuje się niemal wyłącznie ze względów estetycznych.
Niezależnie od umiejscowienia włókniaka, jego rozmiarów i powodu, dla którego chcemy się pozbyć tej zmiany (a częściej zmian), zawsze należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Decydując się na zabieg trzeba pamiętać, że raz usunięty włókniak może odrosnąć lub utworzyć się w innym miejscu.

Usuwanie włókniaków w naszym gabinecie jest możliwe dzięki elektrokoagulacji lub poprzez usunięcie ich laserem.

Usuwanie włókniaków, kurzajek- przeciwwskazania do zabiegu

  • aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka),
  • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych
  • nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów u dzieci, kobiet ciężarnych (jeśli jest konieczność wykonania zabiegu)

Etapy zabiegu

  • znieczulenie – miejscowe podanie śródskórne lub podskórne preparatu znieczulającego
  • odparowanie wiązką światła laserowego

Postępowanie po zabiegu

  • ranki po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym do niej powietrze
  • jeśli jest taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem.
  • proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni
  • bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka

 

Laserowe usuwania kurzajek ( brodawczaków)

Zabieg składa się z dwóch etapów:

  • znieczulenie – miejscowe podanie śródskórne lub podskórne preparatu znieczulającego
  • odparowanie wiązką światła laserowego

Cena jest ustalana indywidualnie podczas bezpłatnej konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Rodzaj znieczulenia zależy od miejsca występowania kurzajek i ich wielkości. Orientacyjnie koszt zabiegu wynosi od 100 zł.

Laserowe usuwania włókniaków

Cena jest ustalana indywidualnie podczas bezpłatnej konsultacji z lekarzem wykonującym zabieg. Orientacyjnie koszt zabiegu waha się w granicach 100 - 600zł.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.