strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNAusuwanie blizn

Usuwanie blizn

  BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany.Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości.
Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Można je rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.

POLECAMY ZABIEGI:

  • KARBOKSYTERAPIA na blizny

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu.
Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką,bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar.Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie.                 więcej o zabiegu
Cena zabiegu na blizny 99 zł
Zalecamy serię ok. 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni

 

  •  TERAPIA COSMELAN

Cosmelan jest  zabiegiem peelingującym i złuszczającym naskórek, który perfekcyjnie wyrównuje koloryt, doskonale rozjaśnia, a przede wszystkim aktywuje naturalne procesy odnowy skóry. To jedna z najpopularniejszych, najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod wybielających lub usuwających  przebarwienia, zwężających rozszerzone pory skóry, spłycających blizny i leczących trądzik. Pierwsze efekty widoczne są już po tygodniu, ale spektakularny efekt najczęściej zaobserwujemy po miesiącu. W 99% przypadków następuje redukcja plam o 95%. Terapia preparatem Cosmelan jest skuteczna nawet w przypadku zmian, które powstały przed wielu laty.Jest bezpieczny, odpowiedni dla każdego fototypu i może być stosowany przez cały rok. Składa się z zabiegu w gabinecie i kuracji domowej.   więcej

Cena zabiegu w gabinecie  wynosi 850 zł + produkty do użytku domowego


                                                                         REGENERIS- mezoterapia własnym osoczem bogatopłytkowym

Rewolucyjny i najnowszy trend w medycynie estetycznej. Plazma bogatopłytkowa, która zawiera czynniki wzrostu, uzyskana z krwi pacjenta tworzy indywidualny eliksir młodości. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu pobudzają komórki skóry do ich samoodbudowy i regeneracji.
 Technologia oparta o Regeneris daje długotrwałe efekty i  jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.Efekty zabiegu pojawiają się w stosunkowo krótkim czasie.
 Kurację wykonuje się w serii po trzy zabiegi w odstępach co trzy tygodnie, przy czym, w zależności od indywidualnych potrzeb, terapię można uzupełnić o dodatkowy zabieg lub zabiegi. Zabieg REGENERIS wykonywany się najczęściej na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach, ale może być też stosowany  na inne partie ciała.                szczegóły- REGENERIS

cena od 800 zł-1500 zł

  •     PEELING  MEDYCZNY TCA  

Zabieg z zastosowaniem 5% kwasu trojchlorooctowego. Peeling medyczny  doskonały dla osób w każdym wieku.  Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.
Wskazania do zabiegu:
-blizny potrądzikowe

Uwaga:
W trakcie zabiegu pojawia się pieczenie, szczypanie, zaczerwienienie skory. Około 2-3 dni po zabiegu dochodzi do ściągnięcia i złuszczenia naskórka.       więcej
cena od 180zł

       ENVIRON na blizny

Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków Environ, linię silnie regenerującą, zawierających lecznicze dawki witaminy A i C. Dzięki aktywnym formom witamin, ubytki skórne ulegają wypełnieniu, keloidy są mniej widoczne, a w późniejszym etapie wyższe stężenia, np.: Olejek A,C E.
W przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 3,
W rezultacie terapii ENVIRON naskórek pogrubia się, dzięki czemu blizna ulega regeneracji.
W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn, zalecamy serię sonoforez z witaminami.

W celu ustalenia trybu leczenia problemu zapraszamy na bezpłatną konsultację kosmetologiczną.

Kolejną, również efektywną metodą redukcji blizn zaproponowaną przez ENVIRON jest terapia Roll - Cit medyczny i kosmetyczny, które prowadzą do wzmożonej produkcji własnego kolagenu wypełniającego ubytki w skórze.   więcej o zabiegach

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.