strona głównaUsuwanie cellulitu i tkanki tłuszczowej

Zabiegi redukujące cellulit i wyszczuplające

Cellulit, inaczej nazywany „skórką pomarańczową", jest to miejscowa choroba tkanki podskórnej w obrębie komórek tłuszczowych - zaburzenie przemiany materii, nagromadzenie się wody, substancji toksycznych oraz tłuszczu.
 Jest efektem niedostatecznego wydalania końcowych produktów przemiany materii, a więc niewłaściwego funkcjonowania układu limfatycznego.
Zmiany te dotyczą 90-95% kobiet i są źródłem wielu frustracji i kompleksów. Występują zarówno u kobiet otyłych jak i szczupłych. Charakterystyczna "pomarańczowa skórka" umiejscawia się najczęściej w okolicy ud, pośladków i brzucha, rzadziej karku i przedramion.
Komórki tłuszczowe, znajdujące się między skórą a mięśniami, mają zdolność powiększania się. Tworzą one odrębną warstwę, nazywaną podskórną tkanką tłuszczową. Komórki te są wielkości główki od szpilki, ale przy cellulicie powiększają się do rozmiarów ziarenek białej fasoli - są obrzęknięte z powodu nagromadzenia się w nich toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Przy cellulicie dochodzi do degeneracji komórek skóry oraz zaburzone zostają funkcjonowanie tkanek sąsiednich, przepływ krwi i limfy. Komórkowa przemiana materii ulega spowolnieniu, skóra staje się wiotka, traci elastyczność, jest i nierówna. Z upływem czasu tkanka łączna jest coraz słabiej zaopatrywana w składniki pokarmowe, także staje się gąbczasta, osłabieniu ulega jej funkcja podporowa.

Przyczyną powstawania cellulitu są najczęściej: złe odżywianie, brak ruchu, zaburzenia krążenia, trawienia, a także zmiany hormonalne. Cellulit pojawia się często po intensywnych kuracjach odchudzających - tkanka mięśniowa nie zapewnia odpowiedniej przyczepności tkance łącznej, która luźno otacza poszczególne włókna, nie jest w stanie wypełniać swoich funkcji.

Cellulit to poważny problem, - jeżeli nie podejmiesz walki - będzie tylko gorzej - sam nie zniknie.
Niezmiernie trudno jest z nim walczyć domowymi sposobami. Przy tradycyjnej aplikacji kosmetyków zawarte w nich substancje aktywne nie przenikają do głębszych warstw skóry, ponieważ uniemożliwia to skutecznie gruba wierzchnia warstwa rogowa naskórka. Aby ją pokonać wykorzystujemy w gabinecie się rozmaite urządzenia kosmetyczne, mikronakłuwanie, endermologię, mezoterapię igłową, karboksyterapię oraz oczyszczenie organizmu z toksyn Body-Detox.


PROPONOWANE ZABIEGI  USUWAJĄCE CELLULIT I WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE:

 •  KARBOKSYTERAPIA - LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU

Zapraszamy na pierwszy próbny zabieg z rabatem - 20%
Następnie proponujemy karnety na wybraną serię zabiegów z rabatami od 10% do 25%

Karboksyterapia odtłuszczeń i cellulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, ale nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.
Łączy w sobie mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy,który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.

Redukcja cellulitu redukcja do 89 %

Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach od I do IV. Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.

Redukcja tkanki tłuszczowej redukcja do 67 %
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację celu działania umożliwiają indywidualnie dobrane programy zabiegowe.
Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścianek komórek tłuszczowych. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia jej grubości.


Jak wygląda zabieg

Zabieg  polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły specjalnym urządzeniem. CO2 rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe i silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu. Wielką zaletą karboksyterapii jest niewielka bolesność zabiegu, łatwa, szybka i precyzyjna aplikacja (zastosowanie pneumatycznego pistoletu) oraz bezpieczeństwo (ściśle określona dawka podczas podawania).  Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipolizy, błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek,która wydostaje się na zewnątrz jest usuwana przez organizm. Znacznie zwiększa się ukrwienie obszaru zabiegowego. Cellulit znika a skóra staje się ujędrniona i wygładzona.  Zazwyczaj przy redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu cykl zabiegowy obejmuje 2-3 zabiegi tygodniowo.
   więcej o zabiegu       cennik karboksyterapii


 

Rewelacyjne rezultaty w walce z rozstępami, utratą jędrności skóry czy cellulitem i i spektakularne efekty wyszczuplające oraz przynosi zwłaszcza połączenie endermologii z karboksyterapią lub mezoterapią wyszczuplającą. Pobudzenie spalania dzięki endermologii, produkcja kolagenu, dzięki karboksyterapii i mezoterapii oraz głęboka penetracja aktywnych składników dobranych do istniejącego problemu, pozwala w szybki sposób osiągnąć oczekiwany efekt wymodelowanej sylwetki i pięknej skóry.

 


ENDERMOLOGIA LPG Cellu M 6

REZULTATY:
• Poprawa jakości tkanki
• Zmniejszenie obwodów (do 3,5 cm)
• Skuteczna redukcja cellulitu
• Likwidacja zlokalizowanej tkanki tłuszczowej
• Przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry
• Korzystna poprawa wyglądu i jędrności skóry (zawartość kolagenu w skórze wzrasta o 240%, elastyny o 180%)


Zabiegi endermologii są jedną z najskuteczniejszych i sprawdzonych od dawna metod redukcji cellulitu, wyszczuplania i modelowania sylwetki oraz ujędrniania skóry. Endermologia leczy cellulit w miejscu jego powstawania, oddziałując na tkankę łączną, dlatego skutecznością przewyższa inne metody.
   cennik           więcej informacji o zabiegu

 

PROMOCJA -pakiet zabiegów: endermologia z karboksyterapią z rabatem – 25 %

cennik


Rewelacyjne i spektakularne rezultaty w walce z rozstępami, utratą jędrności skóry czy cellulitem oraz spektakularne efekty wyszczuplające przynosi połączenie endermologii z karboksyterapią. Pobudzenie spalania , likwidacja komórek tłuszczowych i większa produkcja kolagenu pozwala w szybki sposób osiągnąć oczekiwany efekt wymodelowanej sylwetki i pięknej skóry.

Dzięki połączeniu endermologii i karboksyterapii możemy:
– uzyskać efekt gładkiej skóry,
– zniwelować cellulit,
– zmniejszyć widoczność rozstępów,
– wymodelować sylwetkę

Endermologia jest rodzajem specjalnego masażu podciśnieniowego. Podczas zabiegu ciało jest modelowane przy pomocy specjalnych głowic sterowanych komputerowo. Bardzo skutecznie usuwa cellulit, odchudza i oczyszcza organizm z toksyn.
Ciało czerpie korzyści z regularnych zabiegów przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. To dzięki systematycznym działaniom dostrzeżemy efekty w bardzo krótkim czasie. Ważne jest to, aby po skończonej serii (minimum 10 zabiegów) utrzymać rezultaty - w tym celu warto wykonać zabieg raz w miesiącu.

Efekty endermologii:
- poprawa przepływu krwi i limfy
- rozpad komórek tłuszczowych
- głębokie działanie pozwalające dotrzeć do najbardziej problematycznych warstw skóry
- zwalcza na uciążliwy cellulit lepiej niż inne metody
- wspomaga usuwanie zmagazynowanego tłuszczu
- zagęszcza i ujędrnia skórę
- modeluje sylwetkę

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla przy pomocy cienkich igieł. Karboksyterapia jest zabiegiem mało inwazyjnym i bezpiecznym, ponieważ dwutlenek węgla naturalnie występuje w naszym organizmie jako efekt metabolizmu komórkowego. o, ile wykonamy zabiegów i w jakim czasie zależy od miejsca, którego dotyczy kuracja. Jednak zwykle jest to od 6 do 10 zabiegów wykonywanych 1- 2 razy w tygodniu.
Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych skóry i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych - redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi również do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.

Efekty karboksyterapii:
- redukuje cellulitu
- poprawia jędrność i elastyczność skóry
- rozbija i usuwa z organizmu komórki tłuszczowe
- zmniejsza obwody problematycznych partii ciała


Oba zabiegi zaliczamy do nieinwazyjnych, ponieważ nie wiążą się one z ryzykiem i są praktycznie bezbolesne. Ich zadaniem jest ujędrnienie ciała, zlikwidowanie cellulitu i pozbycie się tkanki tłuszczowej.
Jak widać, oba zabiegi skutecznie radzą sobie z modelowaniem sylwetki, redukcją cellulitu i ujędnieniem skóry - mają podobne działanie i są porównywalnie skuteczne. Dobra wiadomość jest taka, że można je ze sobą połączyć stosując naprzemiennie endermologię i karboksyterapię, lub zaraz po zabiegu endermologii zabieg karboksyterapii.
Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że kupując w pakiecie zabieg endermologii i karboksyterapii oferujemy rabat - 25 % na obydwa zabiegi.


 •  MEZOTERAPIA IGŁOWA ( LIPOLIZA INIEKCYJNA/ MEZOTERAPIA LIPOLITYCZNA)


U wielu osób w  niektórych okolicach ciała  gromadzi się specyficzny tłuszcz, który jest oporny na wszelakie ćwiczenia lub diety. Usunąć go można, oprócz metody operacyjnej liposukcji, metodą mezoterapii igłowej, zwanej lipolizą iniekcyjną. Wysoka skuteczność lipolizy iniekcyjnej sprawia,  że wystarczy zaledwie kilka zabiegów, aby wygląd newralgicznych partii ciała zmienił się na korzyść.

Efektywność lipolizy iniekcyjnej:

 • poprawa metabolizmu komórek skóry
 • przyspieszenie metabolizmu komórek tłuszczowych
 • stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
 • redukcja lokalnego obrzęku wodnego
 • powstanie nowych naczyń krwionośnych
 • poprawę mikrokrążenia
 • stymulację regeneracji skóry – wymianę na nowe komórki
 • hamowanie tworzenia szkodliwych wolnych rodników
 • prawidłowe odżywianie skóry


 Liczba zabiegów koniecznych do przeprowadzenia zależy od grubości tkanki tłuszczowej,  miejsca, z którego pragniemy ja wyeliminować oraz od rodzaju wybranego preparatu. Ilość niezbędnych zabiegów ustalana jest indywidualnie.
Aby przyspieszyć efekty działania zaleca się wykonywanie w trakcie kuracji masażu limfatycznego lub zabiegów endermologii.

Aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty zabiegi mezoterapii należy wykonywać seriami , a  preparaty można ze sobą łączyć lub stosować zamiennie .


RODZAJE STOSOWANYCH PREPARATÓW:

 

 • LIPOLIZA MEDYCZNA- DERMAHEAL LL

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 100\nDermaheal LL- to pobudzający spalanie tkanki tłuszczowej koktajl do mezoterapii igłowej o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym.
W jego skład wchodzi fosfatodylocholina i L-karnityna oraz peptydy biomimetyczne, aminokwasy, multiwitaminy i minerały.
Stosowany w celu redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej:
  na bryczesach, udach, pośladkach , kolanach, podbródku.
Skutecznie redukuje nagromadzone komórki tłuszczowe oraz rozbija cellulit. Działa detoksykująco i wygładzająco. Napina skórę, czyniąc ją bardziej jędrną i sprężystą. Wzmacnia elastyczność skóry i poprawia jej kondycję. Oprócz rozpadu komórek tłuszczowych stymuluje usuwanie toksyn oraz poprawia mikrokrążenie. Efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej sesji. Preparat ten niszczy i redukuje komórki tłuszczowe na stałe. Po serii zabiegów dochodzi do trwałej redukcji zastojów tłuszczowych oraz cellulitu. 
Najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów aktywnych fizycznie i odchudzających się, którzy mimo tego nie mogą usunąć uciążliwych „boczków", „bułek" na kolanach, „bryczesów", „brzuszka" czy „drugiej brody".
Zaleca się przeprowadzenie min. 2-6 zabiegów w odstępach co 2 lub 4 tygodnie.


CENNIK ZABIEGÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

 

   Przeciwwskazania:

 • alergia, uczulenie na składniki preparatu
 • ciąża, okres karmienia piersią
 • niewyrównana cukrzyca
 • stany zapalne na skórze, opryszczka
 • zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień);
 • choroby nowotworowe
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)
 • choroby tarczycy
 • zaburzenia immunologiczne
 • ciężkie uszkodzenie wątroby i nerek

 

EFEKTY ZABIEGÓW:

 

 


 • MASAŻ WYSZCZUPLAJĄCO-MODELUJĄCY

Jest to energiczny, mocny, czasami nawet bolesny zabieg. Masowane są te części ciała, które najbardziej tego potrzebują: np. wyszczuplający masaż ud i pośladków lub wyszczuplający masaż brzucha. Celem masażu wyszczuplającego jest:

 • usunięcie toksyn z organizmu,
 • rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej,
 • polepszenie ukrwienia skóry i mięśni,

przez co przyspiesza się przemianę materii.
Masaż może być czasem troszkę nieprzyjemny dla osoby masowanej, ze względu na zastosowanie technik z większą siłą. To praca na rzecz zmniejszenia się tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn i  regulacja płynów ustrojowych. Odmianą masażu odchudzającego jest masaż modelujący, który ma oddziaływanie miejscowe np. na biodra, uda, talię. Masaż modelujący szczególnie polecany w przypadku szybkiej utraty wagi, czy w okresie poporodowym (2 m-ce po porodzie). Do tego rodzaju masażu używa się kremów i olejków zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidację tkanki tłuszczowej oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody.
Do masażu wykorzystujemy  olejki eteryczne wspomagające proces odchudzania:mandarynkowy, lawendowy ,rozmarynowy, jałowcowy, pomarańczowy, geraniowy, grejpfrutowy. ANTYCELLULITOWY MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ

Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest klasyką wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie. Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.
W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej lub jako drenaż limfatyczny.

Techniki wykorzystywane w masażu skupiają się głównie na problematycznych częściach ciała - brzuch, uda, pośladki. Komórki tłuszczowe zostają rozbite, a zalegające toksyny odprowadzane są z organizmu poprzez pobudzenie układu limfatycznego.


Efekty masażu:

-poprawa krążenia krwi i limfy z czym związane jest wydalanie zbędnych produktów przemiany materii i toksyn
-redukcja cellulitu
-wygładzenie skóry
-wymodelowanie sylwetki
-znaczna poprawa jędrności i sprężystości skóry
-uspokaja i relaksuje

CENNIK MASAŻYBODY-DETOX- oczyszczanie organizmu z toksyn

Przed i w trakcie zabiegów wyszczuplających, aby przyniosły one szybszy rezultat polecamy serię zabiegów BODY DETOX. Zabiegi zdecydowanie pomagają w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, gdyż przyspieszają przemianę materii.  Oczyszczona  z toksyn tkanka tłuszczowa, która często służy naszemu organizmowi jako "magazyn toksyn", jest szybciej redukowana, gdyż jeżeli utrzymywała się tylko w tym celu- to staje się zbędna.                       więcej o zabiegu

cena za pojedynczy zabieg      - 50,00 zł
cena za karnet 10 zabiegów  - 450,00 zł
cena za karnet 15 zabiegów  - 600,00 zł

 

 

 

PODCZAS KURACJII ODCHUDZAJĄCYCH POLECAMY DOSTĘPNE U NAS W SPRZEDAŻY NA ZAMÓWIENIE BATONIKI SLIM FOOD

SLIM FOOD - Zdrowe, szybkie i bezpieczne odchudzanie (3-5kg tyg.)
To propozycja poręcznej i wygodnej diety dla całej rodziny - także dla dzieci jako zdrowa przekąska między posiłkami pozbawiona rafinowanego, przetworzonego cukru i sztucznych słodzików.
Kuracja SLIM FOOD wspiera naturalne procesy organizmu, kształtuje wagę, sylwetkę i zdrowe nawyki żywieniowe. SLIM FOOD korzystnie wpływa na Twój metabolizm - wysoka zawartość błonnika usprawnia perystaltykę jelit, syci hamując poczucie głodu, a efekty oczyszczania organizmu zauważysz na wadze, lepszym samopoczuciu, wzroście energii oraz kondycji skóry, włosów i paznokci. Chudniesz niezależnie od Twojej aktywności fizycznej, a co jest najważniejsze- nie powoduje efektu jo-jo.  więcej na stronie:

 • produkt spożywczy przeznaczony dla osób po­szukujących prostej, łatwo dostępnej i dobrze zbilansowanej diety,
 • dostarcza niezbędnych mikroelementów i składników odżywczych, których trudno szukać w wysoce przetworzonym jedzeniu, z powodu modyfikacji, stanu środowiska czy kondycji gleby,
 • produkt jest całkowicie bezpieczny dla organizmu i układu trawiennego,
 • zawiera jedynie bezpieczny gluten (samopsza),
 • składniki produktu zawierają wiele niezbędnych mikroelementów i witamin oraz zdrowych tłuszczy,
 • produkt stanowi doskonałą alternatywę dla wysoce przetworzonej żywności, ubogiej w wartości odżywcze,
 • dostarcza wymaganą dawkę energii,
 • nasyca, nie powodując odczucia głodu,

Produkt występuje w dwóch wariantach opakowań. Cena opakowań:
18 batonów - 199,00 zł 

2x18  batonów  -333,00 zł 

Opakowania batonów można zamówić na recepcji salonu lub też samodzielnie poprzez stronę internetową sklepu Wellu

www.extravaganza.wellu.eu

 

                     

 

 

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.