strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNAKARBOKSYTERAPIA

KARBOKSYTERAPIA- skuteczna terapia CO2

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami:

 • odmładzaniem skóry(twarz, szyja, dekolt, dłonie), usuwaniem zmarszczek, przywróceniem jędrności i elastyczności skóry całego ciała
 • zwiększaniem grubości i gęstości skóry
 • zwiotczenie skóry związane z wiekiem lub odchudzaniem
 • zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie
 • minimalizacją worków tłuszczowych i cieni pod oczami
 • zmarszczkami statycznymi okolic oczu
 • likwidacją opadających powiek
 • walką z cellulitem
 • lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla liposukcji
 • redukcją podwójnego podbródka
 • minimalizowaniem rozstępów (60-80%)
 • wypadaniem włosów i łysieniem - wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów
 • wspomaganie terapii dietetycznych


Ze względu na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa leczenie to może być prowadzone niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury otoczenia.      

 

SPRAWDŹ, JAK SKUTECZNA JEST KARBOKSYTERAPIA !

Pierwszy testowy zabieg ( zanim zdecydujesz się na pełną serię) możesz wykonać w naszym salonie   z rabatem - 20 %


 

Karboksyterapia - jak wygląda zabieg ?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Bolesność zabiegu jest odczuwana indywidualnie, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym, trwa od kilku do kilkunastu minut.

Na jakich okolicach może być wykonany zabieg karboksyterapii?

 • Okolica oczu  - kurze łapki,  redukcja cieni pod oczami, przepukliny tłuszczowe pod dolna powieką, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek

 • Twarzy, szyja, dekolt - redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia

 • Podbródek - redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu

 • Owłosiona skóra głowy - wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu

 • Brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki - redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu

 • Dłonie - regeneracja skóry i poprawa kolorytu

 • Blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych, rozszerzenie istniejących oraz aktywację komórek tłuszczowych w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych skóry i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych - redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi również do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.
Według przeprowadzonych badań zabieg karboksyterapii wykazuje również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.


REWITALIZACJA SKÓRY- TWARZ, SZYJA, DEKOLT I DŁONIE
Głównym celem karboksyterapii  jest spowodowanie stymulacji procesów mających na celu zwiększenie ilości kolagenu i elastyny w skórze. Wywołana iniekcją CO2 reakcja zapalna prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu i odnowy komórek- już kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry, jej pogrubieniem, a tym samym odmłodzeniem wyglądu.
Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia zmarszczek- co przekłada się na widoczną poprawę jakości skóry.
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje od  1 zabieg na 7 dni (ok. 5-8 zabiegów)

Redukcja zmarszczek do 56 %         więcej


Badania kliniczne wykazują, że karboksyterapia bardzo skutecznie wpływa na zwiększenie procesów naprawczych skóry poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych i rozszerzenie istniejących w obszarze podawanym zabiegowi. Po serii zabiegów karboksyterapii dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Podanie dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Skóra staje się bardziej jędrna a zmarszczki ulegają widocznemu wygładzeniu.

 

REWITALIZACJA OKOLIC OCZU

 Cienie pod oczami redukcja do 90 %     więcej


Karboksyterapia jest jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

 Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturów oczu uruchomionych zostaje kilka mechanizmów wydatnie poprawiających wygląd skóry. Jednymi z wielu będą - stymulacja produkcji kolagenu, przyspieszenie i usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz rozjaśnienie skóry pod oczami.
 Zabieg karboksyterapii zalecamy w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana  słabą cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej.
Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia.
Zabieg karboksyterapii polecamy  zarówno Paniom jak i Panom.
Najczęściej polecamy wykonanie serii 5-6 zabiegów raz w miesiącu.

 

                                 LOKALNE AKUMULACJE TŁUSZCZU I CELLULITU- karboksyterapia zamiast liposukcji


Redukcja cellulitu redukcja do 89 %    więcej
Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach od I do IV. Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.


Redukcja tkanki tłuszczowej redukcja do 67 %   więcej
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację celu działania umożliwiają dostosowane indywidualnie programy zabiegowe. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścianek komórek tłuszczowych. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia jej grubości.


Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Karboksyterapia otłuszczeń i cellulitu jest znakomitą alternatywą dla liposukcji klasycznej, ale nie obarczoną powikłaniami towarzyszącymi tradycyjnej metodzie.
Łączy w sobie mechaniczny oraz chemiczny wpływ na zniszczenie komórek tłuszczowych oraz odprowadzenie metabolitów. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu powoduje wygładzenie powierzchni skóry i usunięcie nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”.
Zazwyczaj cykl zabiegowy obejmuje :

 •     Redukcja cellulitu 1 zabieg na 7-10 dni (ok.8 zabiegów)
 •     Redukcja tkanki tłuszczowej 2-3 zabiegi tygodniowo (ok.12 zabiegów)

  LEAD Technologies Inc. V1.01

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90\n     

 ROZSTĘPY

 
Następuje redukcja rozstępów  do 97 %    więcej

Karboksyterapia pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.Rozstępem nazywamy miejsce pęknięcia wiązania kolagenowo-elastycznego.Rozstępy wyglądają jak  wrzecionowate pasma i  występują najczęściej na skórze ud, brzucha, pośladków i piersiach. Przyczyny powstawania rozstępów to: czynniki hormonalne, znaczny wzrost masy ciała w krótkim czasie, ciąża, czynniki genetyczne oraz zaburzenie funkcjonowania tkanki łącznej.
Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania się skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych. Do dnia dzisiejszego nie opracowano żadnej metody skutecznego usuwania tych zmian.
Najskuteczniejszą techniką jest terapia polegająca na podaniu w pęknięcie skóry dwutlenku węgla, która przy optymalnych warunkach i współpracy poddawanego zabiegowi jest w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o 80%.

Dzięki karboksyterapii usprawniamy proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co przekłada się na znaczną poprawę skóry. Proces ten wywołuje sprawniejszą pigmentację skóry ,co w efekcie przyciemnia kolor rozstępów do właściwego koloru skóry. Wzmożona synteza kolagenu pobudzona rozwarstwieniem CO2 wpływie na wyrównanie miejsc zmienionych.
Karboksyterapia jest jedyną dostępną terapią zarówno w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami i przynosi widoczna poprawę skóry, bez względu na jej kolor i odcień.
Wzmożona synteza kolagenu „zagęszcza” i uelastycznia skórę, poprawia jej wygląd i wpływa na wyrównanie struktury miejsc zmienionych.
Zalecamy serię ok 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90\n  


BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany.Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni.Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości. Karboksyterapia przynosi efekty w leczeniu blizn np.po cesarskim cięciu czy usunięciu wyrostka robaczkowego.
Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny.
Leczenie można rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.
Zalecamy serię ok 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni(ok.10 zabiegów)

 

Teleangiektazje redukcja do 44 %    więcej
Kluczowym efektem działania zabiegu karboksyterapii jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.
Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

Wypadanie włosów redukcja do 77 %    więcej
Podczas zabiegu karboksyterapii miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.


Połączenie podania medycznego CO2 podczas zabiegu karboksyterapii oraz i osocza bogatopłytkowego REGENERIS zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%!


 
 Bezpieczeństwo zabiegu karboksyterapii

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez nasze płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można śmiało uznać go za „ekologiczny”, terapeutyczny czynnik.
Karboksyterapia jest zabiegiem medycznym, dlatego jest dokładnie przebadana pod względem mechanizmów działania, efektów terapeutycznych i skutków ubocznych. Jest to  więc zabieg bezpieczny. Łączenie aspektów  mechanicznego rozbijania tkanek (penetracja gazu) oraz jego chemicznego działania na skórę sprawia, że karboksykoterapia jest jedną z najbardziej obiecujących technik rewitalizacji skóry.
Wszystkie elementy mające kontakt ze skórą pacjenta są jednorazowe.     Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża, laktacja
 • niewydolność nerek
 • niewydolność płuc, zatory tętnic płucnych
 • niewydolność serca
 • terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej
 • niektóre choroby nerek lub wątroby,
 • zapalenie żył
 • hemofilia
 • padaczka
 • nowotwory
 • nieustabilizowana cukrzyca
 • nieustabilizowane ciśnienie krwi
 • zabiegi estetyczne do 3 tygodni po zabiegu
 • opryszczka aktywna
 • trądzik różowaty aktywny
 • zaburzenia w gojeniu
 • jaskra

Karboksyterapia- wskazania po zabiegu

Leczonego obszaru nie należy rozcierać ani zanurzać w wodzie przez około 4 godziny po zabiegu.
Należy unikać: 
-kąpieli słonecznych i solarium przez min. 24h
-sauny, łaźni suchej i parowej, gorących kąpieli przez min. 24h od zabiegu
-zabiegów z użyciem lasera przez min. 14 dni
-masaży i białej kosmetyki przez min. 48h
-zabiegów z użyciem lasera, mikrodermabrazji, mezoterapii igłowej przez min. 14 dni
Pacjenci przyjmujący leki z kwasem acetylo-salicylowym powinni odstawić go na 5 dni przed karboksyterapią
Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, zasinienia i obrzęk.
Zabieg nie wyłącza pacjentów z codziennej aktywności i od razu po zabiegu mogą powrócić do pracy i codziennych zajęć.


 Cykl zabiegowy obejmuje zazwyczaj od 4 do 12 zabiegów. Najczęściej wykonuje się jeden lub dwa zabiegi w tygodniu,chociaż zabiegi karboksyterapii można wykonywać nawet codziennie.

 

CENNIK ZABIEGÓW KARBOKSYTERAPII

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.