strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNAOSOCZE BOGATOPLYTKOWE PRPAutologic Therapy PRP

Osocze bogatopłytkowe- Autologic Therapy PRP

AUTOLOGIC Therapy PRP jest wszechstronną, bezpieczną i wysoce efektywną metodą terapii leczenia i odmładzania skóry z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego, stworzoną przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W dermatologii, medycynie estetycznej i przeciwstarzeniowej metoda ta otwiera zupełnie nowe możliwości wyjątkowo skutecznej rewitalizacji skóry i tkanek dzięki autologicznej odbudowie komórkowej. Liczne badania i publikacje potwierdzają właściwości biostymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz tworzenia sieci naczyń krwionośnych w skórze.
Efektywność działania Autologic Therapy PRP w dziedzinie medycyny estetycznej została bardzo szybko doceniona przez specjalistów ze względu na jej wszechstronność, kompleksowość, małą inwazyjność, dobrą tolerancję przez pacjentów i maksymalne efekty, bez ryzyka działań niepożądanych.
 

EFEKTY DZIAŁANIA
Istotą zabiegów z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest dostarczenie skoncentrowanych czynników wzrostu w miejsca, w których nasza skóra wymaga odbudowy, rewitalizacji, regeneracji, ujędrnienia i odmłodzenia. Zabiegi z zastosowaniem Autologic Therapy PRP pozwalają w krótkim czasie osiągnąć bardzo dobre rezultaty w redukcji wiotkości skóry, zlokalizowanej w delikatnych okolicach (oczu, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), w leczeniu blizn, rozstępów, w przyspieszeniu procesu gojenia oraz hamowaniu wypadania włosów i leczeniu łysienia. Terapia pozwala uzyskać naturalne, trwałe efekty regeneracji i odbudowy skóry widoczne jako: poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek, odmłodzenie i ujednolicenie kolorytu skóry. W przypadku leczenia nadmiernego wypadania włosów regeneracja i stymulacja komórek macierzystych powoduje odrost większej ilości zdrowych i mocniejszych włosów.
Zabieg jest skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.
 

PRZEBIEG ZABIEGU AUTOLOGIC THERAPY PRP
Pierwszym etapem zabiegu jest pozyskanie osocza bogatopłytkowego. W tym celu pobiera się od Pacjenta, tuż przed planowanym zabiegiem niewielką ilość krwi, za pomocą zamkniętego, próżniowego systemu składającego się z igły o dwóch ostrzach z zaworkiem bezpieczeństwa, uchwytu oraz sterylnej probówki z próżnią, o kalibrowanej objętości, z zawartością ściśle określonego protokołem antykoagulantu.
Następnie umieszczamy probówki z krwią w specjalistycznej wirówce medycznej w celu separacji osocza od pozostałych, cięższych frakcji krwi. Po kilku minutach wirowania wyjmujemy probówki i za pomocą sterylnych igieł i strzykawek pobieramy z nich osocze, które w kolejnym kroku zostanie zaaplikowane Pacjentowi za pomocą cienkich igieł do mezoterapii. Jedną z podstawowych technik aplikacji osocza bogatopłytkowego jest mezoterapia igłowa polegająca na dostarczeniu osocza bezpośrednio do skóry właściwej, poprzez miejscowe mikronakłucia iniekcyjne. Osocze bogatopłytkowe można także podawać liniowo, tak jak wypełniacz, wzdłuż zmarszczek.

JAK CZĘSTO STOSOWAĆ
Mezoterapię osoczem PRP należy wykonywać w seriach 3-4 zabiegi . W początkowym okresie zabiegi powinny być wykonywane w monoterapii w odstępie 2 tygodni, a w terapii łączonej z karboksyterapią, pilingiem itd. odstępy między zabiegami wydłużamy do 3-4 tygodni. Pełny cykl obejmuje w większości przypadków 3-4 miesiące, po czym zalecana jest półroczna przerwa. Zapewnia to wysoką skuteczność i długotrwałe efekty. Dzięki tej technologii wyzwalamy czynnik wzrostu i dajemy komórkom naszej skóry sygnał do odnowy i rewitalizacji.

UDOKUMENTOWANA SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
Szerokie zastosowanie tej procedury w dziedzinie ortopedii, okulistyki, implantologii stomatologicznej, chirurgii plastycznej, czy też medycyny sportowej pozwoliło zgromadzić fundamentalną, usystematyzowana wiedzę popartą licznymi badaniami klinicznymi, która potwierdza skuteczność i wysoki profil bezpieczeństwa zabiegów z użyciem autologicznego osocza bogatopłytkowego Autologic Therapy PRP.
Zabieg z zastosowaniem autologicznego osocza bogatopłytkowego jest absolutnie bezpieczny, naturalny i biokompatybilny z ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.
Mogące powstać tuż po zabiegu objawy, takie jak zasinienia, zaczerwienienie, bolesność czy delikatny obrzęk, związane są z samą iniekcją są przejściowe i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90\n             CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90\n

 

CENNIK ZABIEGÓW Autologic Therapy PRP

 

Wszystkie osoby decydujące się na zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym mogą teraz także  kupić spersonalizowany krem Autologic zawierający ich własne osocze bogatopłytkowe.
 Krem będzie wyprodukowany specjalnie dla Ciebie i dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Podczas zabiegu lekarz dodaje do specjalnej bazy kremowej Twoje osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z odwirowanej krwi .

AUTOLOGIC krem jest absolutną innowacją i nowością na polskim rynku. Preparat w 100% naturalny, idealnie przyswajalny, gdyż powstały na bazie osocza uzyskanego od właściciela kremu.
Krem wzmacnia efekt mezoterapii, dzięki temu skóra staje się jędrna, elastyczna, świetlista, doskonale odżywiona i pełna blasku. Zmarszczki zostają znacznie zmniejszone, a sama skóra nabiera zdrowego, świeżego koloru.
Składniki aktywne zawarte w kremie Autologic: komórki macierzyste, peptydy, kompleks minerałów, ceramidy, usieciowany kwas hialuronowy, kolagen, kwas foliowy, trokserutyna.

Spersonalizowany Autologic Cream stosowany przez pacjenta w domowej pielęgnacji pozwala na:

  • zwiększenie skuteczności terapii rozpoczętej w gabinecie medycznym
  • skrócenie czasu rekonwalescencji po zabiegu
  • przedłużenie czasu utrzymywania się efektów

 Cena kremu Autologic 50 ml ( z czynnikami wzrostu stworzony w dniu zabiegu z własnego osocza):
300  zł

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.