strona głównaMEDYCYNA ESTETYCZNAusuwanie blizn i rozstępów

Usuwanie blizn i rozstępów

  BLIZNY
Każde naruszenie struktury skóry prowadzi do wytworzenia się blizny. Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się rany. Zanim jednak powstanie blizna, urażone miejsce musi przejść przez fazę zapalną, gdy rana ulega zasklepieniu oraz fazę proliferacyjną – w czasie, której skóra ulega wzmocnieniu przez świeżo wytworzone włókna kolagenowe. Te dwa etapy trwają zwykle od dwóch do trzech tygodni. Następnie blizna „dojrzewa”, trwa przebudowa jej struktury, mająca na celu nadanie skórze możliwie największej wytrzymałości.
Leczenie świeżych blizn jest niewskazane. Skóra musi się najpierw zagoić, tak aby ustąpił stan zapalny. Można je rozpocząć po okresie około 2-3 tygodni po zagojeniu się rany.

POLECAMY ZABIEGI:

 • KARBOKSYTERAPIA na blizny
  Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie.      więcej o zabiegu
  Zalecamy serię ok. 10 zabiegów,  1 zabieg na 7-10 dni

Cena:rozstępy/blizny -99-199 zł w zależności od wielkości obszaru zabiegowego

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90\n  

 

 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (wampirzy lifting)

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się z bardzo dobrymi efektami leczenia  do zabiegów redukujących blizny lub zmniejszających rozstępy. Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się gładka, elastyczna, nawilżona i wyraźnie młodsza. Sygnałem do rozpoczęcia terapii powinny być również pojawiające się lub już istniejące rozstępy, blizny lub trudno gojące się rany.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.     więcej o zabiegu

Cena zabiegu leczenie rozstępów  i blizn (1 obszar bez względu na lokalizację): 550 zł / 1 zabieg.                                                                  

 •     PEELING  MEDYCZNY TCA  

Zabieg z zastosowaniem 5% kwasu trojchlorooctowego. Peeling medyczny  doskonały dla osób w każdym wieku.  Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.
Wskazania do zabiegu:
-blizny potrądzikowe

więcej
cena od 199zł

 •  
 • MEZOTERAPIA IGŁOWA
  Mezoterapia igłowa jest to niechirurgiczna metoda pozwalającą przywrócić skórze piękny i zdrowy wygląd.  To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych przeprowadzanych przez lekarza lub też przez kosmetologa z wymaganymi uprawnieniami. Zabieg polega na ostrzykiwaniu śródskórnie lub podskórnie indywidualnie dobranymi preparatami,które  stanowią zazwyczaj mieszaninę różnych substancji nazywanych koktajlami. Każdy koktail ma inny skład i dobrany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.Dostarczane skórze substancje aktywne mają za zadanie pobudzić jej naturalne procesy regeneracyjne, stymulować metabolizm komórkowy , a tym samym zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny.W celu uzyskania optymalnych efektów terapii, konieczna jest seria zabiegów.   więcej

 •  ROLL CIT MEDYCZNY

Zabiegi medyczne wałkiem Roll-Cit medyczny o dł. 1 mm są bezkonkurencyjną terapią w uzyskiwaniu zregenerowanych tkanek i skutecznym odmładzaniu skóry poprzez regularne stymulowanie jej czynnika wzrostu i aplikowanie w jej głąb witamin i peptydów.
Twórcą tej metody jest chirurg plastyczny dr. Fernandes z RPA, założyciel międzynarodowego koncernu kosmeceutycznego ENVIRON. Zaprojektował on i opatentował urządzenia Roll-Cit- ruchomy wałeczek z bardzo ostrymi, cienkimi igiełkami wykonanymi ze stali chirugicznej o różnej długości (w rożnych rodzajach urządzenia), który toczony po skórze powoduje jej mikronakłuwanie wywołując stymulowanie czynnika wzrostu i naturalną indukcję kolagenu. Dzięki stworzeniu mikrokanalików  składniki aktywne zawarte w kosmeceutykach ENVIRON docierają do rozrodczych warstw skóry powodując jednocześnie znaczny wzrost skuteczności wszelkich terapii odmładzających. Roll-Cit medyczny  polecany jest szczególnie dla osób z cienką, wiotką skórą twarzy, szyi, ramion i ciała w celu jej pogrubienia, ujędrnienia i napięcia. Ta metoda powstała głównie z myślą o osobach, które nie chcą poddać się zabiegom chirurgii plastycznej, a pragnęłyby uzyskać naturalny efekt liftingu i napięcia skóry na twarzy i ciele. Jest także  bezpieczną alternatywą liftingu skóry laserem dla pacjentów z cienką skórą, gdzie zabiegi laserowe nie są polecane. Zabiegi zwiększają produkcję kolagenu, przywracają prawidłowe napięcie starzejącej się skóry, pogrubiają skórę, czynią ją bardziej sprężystą, elastyczną, a także redukują zmarszczki i blizny. Bardzo dobre rezultaty widać również przy rozszerzonych naczynkach, które mogą samoistnie zniknąć.
Roll-Cit medyczny jest metodą bezpieczną a sam zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem. Po zabiegu po położeniu na skórę pudru mineralnego można powrócić za 3-4 dni do codziennej aktywności. Długotrwałe i trwałe rezultaty uzyskujemy po serii 4-6 zabiegów , wykonywanych z częstotliwością 1 zabieg na tydzień przez 6 tygodni lub 1 zabieg co 3 dni w serii 4 zabiegów.   

       PRODUKTY ENVIRON na blizny

Na świeże blizny zalecamy kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków Environ, linię silnie regenerującą, zawierających lecznicze dawki witaminy A i C. Dzięki aktywnym formom witamin, ubytki skórne ulegają wypełnieniu, keloidy są mniej widoczne, a w późniejszym etapie wyższe stężenia, np.: Olejek A,C E.
W przypadku wieloletniej blizny wskazany jest Retinol 1,2 i 3. 
W rezultacie terapii ENVIRON naskórek pogrubia się, dzięki czemu blizna ulega regeneracji. Polecamy także zastosowanie peelingu kwasowego  LACM
W celu przyspieszenia efektów lub w przypadku opornych blizn, zalecamy serię sonoforez z witaminami.
Zabiegi  Environ nasilają  procesy metaboliczne zachodzące w skórze, zwiększają syntezę kolagenu i elastyny oraz dożywiają komórki skóry poprzez dostarczenie wysokich stężeń witamin najnowocześniejszą japońską aparaturą DF II Ionzyme ENVIRON. Jonoforeza/sonoforeza  wykonana tym aparatem jest równie skuteczna jak mezoterapia igłowa, lecz bez śladów igieł.W trakcie zabiegu farmaceutyczne stężenia witamin i innych cennych składników ( bez konserwantów) dostarczane są głęboko do warstwy rozrodczej naskórka,inicjując proces korzystnych dla skóry zmian.
Aby uzyskać widoczne i trwałe efekty zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów ENVIRON z jono i sonoforezą przynajmniej raz w miesiącu, przy jednoczesnym stosowaniu kosmeceutyków Environ oraz urządzenia Roll-Cit kosmetyczny w domu.
   więcej o koncepcji ENVIRON            ceny zabiegów  ENVIRON od 120 - 480 zł

 • KOSMECEUTYKI BIOPEPTYDOWE LARENS

Biopeptide complex- to przełomowy wynalazek prof. n. dr hab. med. Andrzeja Frydrychowskiego, wybitnego naukowca, posiadającego 7 patentów oraz liczne wyróżnienia przyznane między innymi w Genewie i Brukseli, autora niepowtarzalnej metody pozyskiwania kolagenu, która zachowuje w pełni jego strukturę i unikalne właściwości. Odkrycie to zmieniło całkowicie współczesną kosmeceutykę i nutraceutykę.    więcej
Odkrycia profesora dotyczą działania kompleksu biopeptydów w kosmetologii i medycynie w zakresie procesów tworzenia kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego w naszych komórkach oraz hamowania działania enzymów starzeniowych.
Ich wpływ na funkcjonowanie układu stawowo- kostnego jest olbrzymi. Pobudzają procesy regeneracji skóry, procesy produkcji kolagenu w skórze, włosach, układzie stawowo-kostnym, układzie krwionośnym i innych.   więcej o produktach LARENS

Efekty lecznicze uzyskane dzięki zastosowaniu kosmeceutyków LARENS:

Rozcięcie skroni                                                                              Blizna po operacji

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75\n   


Produkty LARENS można zakupić w naszym SKLEPIKU  lub też samodzielnie zamówić przesyłkę do domu korzystając z naszego zapraszającego linka: https://wellu.eu/shop.html

SOS Skin Care 500ml            cena 199,00 zł

SOS Skin Care 200ml            cena 99,00 zł

Intensywnie regenerujący krem do ciała z kompleksem naturalnych peptydów, przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej i zniszczonej. Receptura oparta na wodzie Nutrivi. Zwiera m.in. peptydy rybie, kolagen, Ginko Biloba, Aloes. Krem zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. 

 

Serum Hair & Body Repair Spray 250ml       cena 149,00
Rewolucyjne serum peptydowe do ciała i włosów, oparte na unikatowej recepturze BIOPEPTIDE COMPLEX i wodzie NUTRIVI. To wielofunkcyjny kosmeceutyk o holistycznym działaniu, które zapewnia mu połączenie kompleksu naturalnych peptydów z witaminą C i biotyną. Preparat wykazuje się silnym działaniem odżywczym, regenerującym i nawilżającym. Dotlenia skórę, przywraca jej gładkość i elastyczność, a także uwalnia ją od pękających naczynek, przebarwień czy rumieni. Preparat stanowi także barierę ochronną przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych: skrajnych temperatur, wiatru, promieniowania UV, bakterii i wolnych rodników. Zalecany do pielęgnacji skóry problematycznej, przesuszonej czy poddanej oddziaływaniu sztucznego oświetlenia i klimatyzacji. Wysokie stężenie srebra koloidalnego wzbogaca je o działanie antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Dogłębnie nawilża i odświeża, czyniąc skórę elastyczną, jędrną i promienną.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, witamina C,biotyna, srebro koloidalne, kolagen.

Hair & Body Repair Gel     100ml           cena 199,00
Żel peptydowy do ciała, włosów i paznokci o właściwościach naprawczych, regenerujących i odżywczych, powstały na unikatowej recepturze BIOPEPTIDE COMPLEX i wodzie NUTRIVI. Starannie opracowana receptura rzuca wyzwanie niedoskonałościom ciała, zniszczonym i wypadającym włosom oraz łamliwym paznokciom. Biopeptide Complex wyróżnia się szczególną skutecznością w walce ze skórą pozbawioną jędrności, uciążliwym cellulitem i rozstępami, pozostawiając skórę jędrną, gładką w dotyku i równomiernie wygładzoną. Witamina C rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt, zaś biotyna znana również jako witamina piękności, oprócz dobroczynnych właściwości na skórę jest pomocna w pielęgnacji włosów i paznokci. Składnik niweluje problem wypadania i łysienia oraz skutecznie wzmacnia płytkę paznokcia.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, kolagen, witamina C, biotyna,kwas mlekowy.
Działanie:
intensywnie odżywia skórę, włosy i paznokcie, łagodzi podrażnienia oraz przyspiesza procesy naprawcze,
skutecznie zapobiega powstawaniu cellulitu i rozstępów, zapobiega przedwczesnemu wypadaniu włosów, zmniejsza łamliwość włosów i paznokci, dostarcza niezbędnych składników odżywczych.
Sposób użycia: Na skórę: Na oczyszczoną, suchą skórę ciała nanieś niewielką ilość LARENS PEPTIDUM BODY & REPAIR GEL, następnie wklep żel delikatnie w skórę, po około 5-10 minutach odczujesz delikatne napięcie skóry. Zastosuj odpowiedni balsam do ciała z linii Larens Peptidum.

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.