strona głównaINTserum

Retinol 1,2,3   

Pojeność 30 m

Są to preparaty o najwyższej zawartości retinolu, które należy stosować początkowo z Serum C-Quence Serii Luksusowej bądź preparatami AVST wyższymi stopniami. Dla skóry z oznakami starzenia, kuracja retinolem zalecana jest do stosowania przez 2 lata. Retinol o różnych stężeniach:1,2 i 3 działa głęboko regenerująco na skórę redukując zmarszczki, blizny, przebarwienia, zniszczenie posłoneczne, nadmierny łojotok lub suchość, pogrubia naskórek i maksymalnie odmładza skórę. Jest również bardzo wskazany przy opornym trądziku młodzieńczym.

Początkową reakcją skóry na stosowanie wysokiego stężenia Witaminy A i czystej postaci chemicznej Retinolu (alkoholu może być delikatne zaczerwienienie lub/i złuszczanie skóry. Jest to okresowa i samo ustępująca reakcja spowodowana brakiem odpowiednich enzymów do przetwarzania wysokiej dawki Witaminy A. Możliwe jest zredukowanie objawów reakcji retinoidalnej takich jak suchość, uczucie ściągnięcia skóry poprzez zastosowanie produktów pozbawionych Witaminy A, takich jak krem Super Nawilżacz bądź preparaty innych linii zawierające kwas mlekowy.

Retinol 3 ma najsilniejsze stężenie Witaminy A spośród pozostałych i głównie zalecany jest do skóry ciała np. świeżych lub nawet wieloletnich rozstępów skórnych, a także blizn ubytkowych jak i przyrosłych w celu poprawy ich wyglądu. Zastosowanie najwyższej dawki Witaminy A w agresywnej postaci retinolu może wywołać zaczerwienienie, napięcie jak również złuszczanie skóry. W przypadku wystąpienia silnej reakcji retinoidalnej polecane jest stosowanie Retinolu z dwudniowymi przerwami bądź naprzemiennie ze słabszym preparatem (np. AVST Olejek do twarzy i ciała).W terapii na rozstępy zalecane jest wykorzystanie 2-3 buteleczek preparatu pamiętając o bezwzględnej ochronie skóry przed słońcem w trakcie kuracji.

 

Cena 310,00- 350,00 zł

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.