strona głównaWypadanie włosów i łysienie

Wypadanie włosów i łysienie, zabiegi, terapie

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym – codziennie nam ich ubywa, jednak powinno nas zaniepokoić, kiedy liczba wypadających włosów jest większa, niż odrastających.
Najczęstszą przyczyną łysienia u kobiet i mężczyzn jest łysienie androgenne, które jest uwarunkowane genetycznie i polega na stopniowej, przewlekłej redukcji liczby włosów oraz zmniejszenia ich grubości w okolicach androgenozależnych, takich jak: czoło (zakola), ciemię (szczyt głowy) i skronie. Poza tym częstymi przyczynami utraty włosów bywają: odchudzanie, restrykcyjna dieta, niezbilansowana dieta wegetariańska, wyniszczające choroby, przebiegające z gorączką i powodujące utratę masy ciała, odwodnienie, cukrzyca i choroby tarczycy, niedokrwistość, brak witamin i minerałów w pokarmie, przyjmowanie różnych leków (przeciwdepresyjne, przeciw nadciśnieniu tętniczemu, wiele innych), stres, wahania hormonalne (ciąża, połóg, menopauza).
 

Skuteczność terapii łysienia uzależniona jest każdorazowo od właściwie postawionej diagnozy i znalezienia przyczyny problemu. Nadmierne wypadanie włosów, podobnie zresztą jak łysienie typu męskiego, jest nie tylko defektem estetycznym, lecz schorzeniem, które wymaga intensywnej terapii. Powinno się ją rozpocząć jak najwcześniej, co pozwoli uzyskać szybkie i zadowalające rezultaty.

Doskonałe efekty daje terapia łączona, która uwzględnia:

 • odżywcze zabiegi medyczne-np.osocze bogatopłytkowe, mezoterapia igłowa, dermapen
 • karboksyterapia skóry głowy
 • leczenie farmakologiczne i suplementacja (przyjmowanie środków doustnych)
 • stosowanie preparatów zewnętrznych wspomagających leczenie ("wcierki", szampony, plastry,)

W naszym gabinecie proponujemy następujące zabiegi na wypadające włosy i łysienie:

 • KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY              redukcja wypadania włosów do 77 %

Karboksyterapia jest metodą, która m.in. bardzo skutecznie radzi sobie z problemem wypadania włosów i łysieniem.  Powoduje wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. Powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. 

Karboksyterapia wykorzystuje terapeutyczne działanie dwutlenku węgla na skórę głowy.
Iniekcje CO2 wykonywane są śródskórnie niewielką igłą. Wstrzykiwanie gazu odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu, który wyposażony jest w system filtrów oczyszczających gaz oraz wenflonów obniżających ciśnienie gazu na wyjściu z igły. W aparaturze ustawiamy również dawkę podawanego CO2, która zależna jest od miejsca zabiegowego i techniki pracy. Po iniekcji gazu CO2 w obszarze owłosionej skóry głowy pojawiają się drobne uwypuklenia. Jest to objaw migracji dwutlenku węgla w obszarze mieszków włosowych. Wyniosłości wchłaniają się w ciągu kilku minut. Infuzja CO2 w skórze głowy przyspiesza krążenie krwi. Jest to wynik zwiększonego ciśnienia w kapilarkach krwionośnych. Proces ten ma za zadanie poszerzyć i udrożnić zwężone naczynia krwionośne. Kolejny proces, który wynika z tworzenia depozytów dwutlenku węgla w tkankach- to tworzenie przez organizm zupełnie nowych naczyń krwionośnych. Oba procesy zapewniają dotlenienie obszaru zabiegowego, zwiększenie wchłaniania się czynników aktywujących podziały komórkowe, które to zapewniają wzrost włosów i zwiększone uwalnianie tlenu w skórze.
        Zabieg karboksyterapii wykorzystywany w trychologii jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, gdyż nasz organizm samoczynnie produkuje CO2 w efekcie metabolizmu komórkowego. Aplikacja CO2 śródskórnie nie jest groźna, gdyż gaz nie jest traktowany przez nasz organizm jako związek toksyczny. Jego podaż nie powoduje alergii, nadmiar wydalany jest w prawidłowym procesie fizjologicznym przez płuca i nerki. Tak więc zabieg nie jest obarczony powikłaniem, okresem rekonwalescencji i skutkami ubocznymi. Minimalne defekty w postaci siniaków mogą występować po samym nakłuciu, jednakże ustępują bardzo szybko bez pozostawienia śladów.        więcej o zabiegu

cena zabiegu karboksyterapii skóry głowy

 

Należy pamiętać, że terapia trychologiczna dwutlenkiem węgla powinna obejmować kilka zabiegów w serii. Efekty terapii są uwarunkowane przyczyną schorzenia, cechami osobniczymi pacjenta oraz systematyką i konsekwencją w wykonywaniu zabiegów.

Połączenie metod podania medycznego CO2 podczas zabiegu karboksyterapii oraz zabiegów mezoterapii igłowej lub Dermapen  zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%!

  

 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP  w leczeniu wypadania włosów

Koncentrat bogatopłytkowy przygotowany jest z własnej krwi pacjenta, pobranej w gabinecie przez lekarza i odwirowanej. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP zaleca się  wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom z problemem wypadających włosów. Poprawiają one wzrost włosów, zmniejszają objawy łysienia oraz zahamują wypadanie włosów.  Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki do samoodnowy.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. 

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze, mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów. Wypadanie włosów stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Efekty zabiegu:

Na pierwsze efekty należy poczekać minimum 3  miesiące po wykonaniu serii zabiegów, zaś ostateczny efekt nastąpi po około roku od rozpoczęcia serii zabiegowej.

Częstotliwość zabiegów:

Seria zabiegów powinna składać się z 3-6 zabiegów wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. W zależności od przyczyny łysienia, może zaistnieć konieczność powtarzania serii zabiegów lub wykonywania pojedynczych zabiegów podtrzymujących co kilka miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.      więcej o zabiegu

cena zabiegu Autologic Therapy PRP          

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Kolejnym, bardzo skutecznym zabiegiem na wypadające włosy jest mezoterapia igłowa skóry głowy.
Zabieg ten może być stosowany zarówno w celu poprawy wzrostu włosów jak i powstrzymania aktywnej ich utraty. Podajemy substancje pobudzające wzrost włosa i hamujące łysienie. Zestaw dobierany jest indywidualnie do potrzeb klienta.
Mezoterapia na włosy cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ gwarantuje szybkie i widoczne efekty rewitalizacyjne, co wpływa na doskonałe samopoczucie i zadowolenie klientów.
Mezoterapia włosów to zabieg całkowicie bezpieczny. Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów może z niego skorzystać. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują z wykonania zabiegu.        Przeciwskazania


Częstotliwość zabiegów:
Mezoterapia skóry głowy powinna mieć formę 6 zabiegów przeprowadzanych co 2-4 tygodnie. Następnie organizowana jest sesja przypominająca indywidualna do potrzeb Klienta.

 

 • DR.CYJ HAIR FILLER- najlepsza na świecie innowacyjna metoda w leczeniu łysienia !


Preparat ten zdobył nagrodę dermatologów jako najlepszy preparat w niwelowaniu łysienia.
Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego, która pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy a także odżywia mieszki włosowe.
Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia Przedłużonego Uwalniania Substancji Aktywnych. To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Zabieg przeznaczony jest dla osób, kobiet i mężczyzn, które chcą zatrzymać wypadanie włosów, przyspieszyć ich odrost, pogrubić i zagęścić włosy.


Właściwości:

 • błyskawicznie powstrzymuje wypadanie włosów
 • przyspiesza odrost włosów
 • pogrubia i zagęszcza włosy
 • pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
 • rewitalizuje mieszki włosowe
 • wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszczają je i pogrubiają. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach, peptydowa terapia włosów wymaga jedynie 4 zabiegów w odstępach co 2 tygodnie.
Terapię należy powtórzyć po roku.

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jest równo dla kobiet, jak i mężczyzn, nie tylko w przypadku łysienia androgenowego, ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg także świetnie wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.
Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem produktu DR.CYJ Hair Filler trwa do ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Zabieg też nie wymaga specjalnego przygotowania, jedynie dzień przed zabiegiem i po zabiegu nie wskazane jest picie alkoholu

Skutków ubocznych właściwie nie ma, jedynie bezpośrednio po zabiegu mogą występować niewielkie zgrubienia w miejscu podania preparatu lub też niewielkie swędzenie. Wspomniane niedogodności znikają w przeciągu 1 doby.

 

 •  MESOLINE HAIR
  Mesoline Hair to kompozycja aktywnych składników hamujących wypadanie i wspomagających wzrost włosów.

Główne składniki mezokoktajlu:

 • Peptydy miedzi – działanie przeciw wypadaniu włosów,
 • Kompleks czynników wzrostu – działanie na wzrost włosów,
 • IGF-1 -wzmacnia włosy i stymuluje mieszki włosowe,
 • stymuluje przepływ krwi w skórze głowy i rewitalizuje mieszki włosowe,
 • VEGF - powoduje tworzenie nowych naczyń krwionośnych w celu dostarczania składników odżywczych do mieszków włosowych,
 • Koenzym Q10 –stymuluje przepływ krwi w skórze głowy. Sprawia, że włosy są grubsze i szybciej rosną,
 • Kwas hialuronowy – dzięki silnym właściwościom nawilżającym stymuluje wzrost włosów.

Wskazania do zastosowania preparatu:

 • wypadanie włosów (uwarunkowane genetyczne lub hormonalnie, z powodu stresu, przemęczenia, ciąży),
 • zniszczone i przesuszone włosy,
 • wolno rosnące włosy.
   

 

 • HAIR CARE

Perły Dermatologii Estetycznej 2015 w kategorii:

NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII.

 Ekskluzywna formuła w leczeniu różnych problemów włosów i skóry głowy, takich jak: powolny wzrost, wypadanie, przerzedzenie, suchość, łojotok, nawracający łupież.
Dzięki naturalnym składnikom o bardzo skutecznym stężeniu struktura włosa ulega wyraźnej poprawie, wydzielanie sebum zostaje wyregulowane, cebulki włosa wzmocnione a równowaga biologiczna skóry przywrócona. Dzięki zawartym w preparacie witaminom z grupy B włosy wyglądają niezwykle pięknie i zdrowo stają się błyszczące.

Działanie mezokoktajlu:

 • Stymulacja mieszków włosowych-arginina, glutamina, glicyna i ornityna są niezbędne dla wzrostu komórkowego. W wyniku zaaplikowania tych składników odżywczych na poziomie kapilarnym, skóra właściwa wzmacnia korzeń włosa, co powoduje bujny wzrost włosa,
 • Wzmocnienie i ochrona włókna kapilarnego- cysteina i cynk, dwa główne składniki keratyny tworzące włókno kapilarne wykorzystywane są, by wyrosły zdrowsze i lepiej wyglądające włosy,
 • Stymulacja wzrostu-witaminy z grupy B, powodujące odnowę torebki włosowej, przyczyniają się do stymulacji wzrostu,
 • Zmniejszenie efektu utraty włosów-zarówno w przypadku androgenicznej (łojotok), jak i egzogennej (stres, zmiana pór roku) przyczyny,
 • Odżywienie i nawilżenie skóry głowy- dzięki nawilżającym właściwościom kwasu hialuronowego, tkanki wokół mieszków włosowych są odżywione i chronione przed wysychaniem, a tym samym zapobiegają powstawaniu łupieżu.

Widoczne rezultaty:

 • poprawa jakości włosów, odzyskują one miękkość, puszystość i gęstość,
 • skóra głowy jest chroniona, a łupież wyeliminowany
 • stymulowany jest wzrost włosów, a ich wypadanie spowolnione

    

 •   MEDYCZNE URZĄDZENIE DERMAPEN TM

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem może być zabieg Dermapen . Jest on nieco podobny do mezoterapii. Głowica jest jednak znacznie większa i działa obszarowo. Podczas zabiegu wykonuje się nakłucia, poprzez które podaje się substancje odżywcze.

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 lub więcej wymiennych, jednorazowych igieł, wykonanych ze stali chirurgicznej. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. Częstotliwość pulsowania igieł umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest więc regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry głowy, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odrostu włosów. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, gdyż intensywnie stymuluje skórę do naturalnego pobudzenia odrostu włosów. Jego działanie w pewnym stopniu można porównać do działania lasera frakcyjnego. Jednocześnie może być zabiegiem towarzyszącym tradycyjnym zabiegom iniekcyjnym (mezoterapia  medycznymi koktajlami), ponieważ podnosi efektywność tych zabiegów poprzez zwiększenia stopnia przenikania substancji czynnych.
Zabieg nie wymaga znieczulenia , ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem z lidokainą .     więcej o zabiegu Dermapen

Jako dodatek do zabiegu Dermapen oferujemy:

 •  MESOHYAL BIOTYNA 
   

Profesjonalny preparat o działaniu hamującym wypadanie włosów oraz regenerującym. Biotyna czyli B8 lub witamina H ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie skóry i włosów. Stosowana w zapobieganiu i leczeniu łysienia oraz przy łojotokowym zapaleniu skóry. Pobudza metabolizm komórkowy tym samym zwiększając biodostępność innych substancji aktywnych dostarczanych w głąb skóry.

Działanie:

 • stymuluje metabolizm komórkowy, tym samym zwiększa biodostępność innych substancji aktywnych dostarczanych w głąb skóry
 • wpływa na właściwe funkcjonowanie owłosionej skóry głowy
 • zapobiega wypadaniu włosów
 • spowalnia proces starzenia się skóry, przywracając jej naturalny blask

WSKAZANIA:

 • wypadanie i przerzedzenie włosów (uwarunkowane genetyczne lub hormonalnie, z powodu stresu, przemęczenia, ciąży),
 • włosy cienkie
 • włosy zniszczone i przesuszone
 • włosy wolno rosnące
 • łojotokowe zapalenie skóry
 • wypadanie sezonowe włosów
 • poprawa kondycji owłosionej skóry głowy i włosów

 

 • GINKGO BILOBA i 4%

Ginkgo Biloba (Miłorząb Japoński) dzięki swoim składnikom posiada głównie właściwości poprawy przepływu krwi do tkanek i organów, działa jako naturalny antyoksydant zwalczając wolne rodniki. Ampułka ta  jest z powodzeniem wykorzystywana w zabiegach przeciw łysieniu androgenowemu.

 

Jeśli nie wiesz, jakie zabiegi wybrać – skorzystaj z bezpłatnej konsultacji z dyplomowanym kosmetologiem z naszego salonu. Zadzwoń i umów się.

 

CENNIK MEZOTERAPII IGŁOWEJ I DERMAPEN


Do codziennej pielęgnacji włosów polecamy:


Hair Repair Shampoo 200 ml  LARENS   cena 49,90 zł

Naprawczy szampon do wszystkich typów włosów oparty na formule Biopeptide Complex i wodzie Nutrivi. Zbilansowane działanie naturalnych peptydów, keratyny i kompleksu witaminowego (witaminy A, E, H, B5) silnie odbudowuje uszkodzone struktury włosa, wypełnia ubytki.

 Połączenie zaawansowanego kompleksu witaminowego, keratyny i Biopeptide Complex umożliwia utrzymanie właściwego nawilżenia włosów oraz ich dogłębną regenerację na poziomie komórkowym. Formuła oczyszczająca, która intensywnie nawilża włókna włosów od nasady po końcówki, kontroluje puszenie suchych włosów.

Keratyna, która działa silnie odbudowująco już wewnątrz uszkodzonej struktury włosa, wypełnia ubytki i odbudowuje naruszone partie włosów, sprawiając, że odzyskują elastyczność i zdrowy wygląd na całej długości.
Szampon zapewnia włosom właściwy poziom nawilżenia, elastyczność i zdrowy wygląd.
Polecany szczególnie dla łamliwych, rozdwajających się oraz przesuszonych włosów, potrzebujących intensywnej regeneracji.
Hair Repair Shampoo Larens nie zawiera: soli, parabenów, silikonów, olei mineralnych, SLES & SLS, sztucznych barwników.

Produkty LARENS można zakupić w naszym salonie lub też samodzielnie zamówić przesyłkę do domu korzystając z naszego zapraszającego linku  https://extravaganza.wellu.eu/

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.