strona głównaWypadanie włosów i łysienie

Wypadanie włosów i łysienie, zabiegi, terapie

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym – codziennie ubywa nam ich około setki, jednak powinno nas zaniepokoić, kiedy liczba wypadających włosów jest większa, niż odrastających.

Jest wiele przyczyn, które nasilają wypadanie włosów, m.in:

 • choroby skóry głowy i włosów
 • stres, przemęczenie
 • niedobory witamin, żelaza, mikroelementów
 • zaburzenia hormonalne, ciąża
 • płeć - problem częściej dotyka mężczyzn
 • predyspozycje genetyczne

Skuteczność terapii łysienia uzależniona jest każdorazowo od właściwie postawionej diagnozy i znalezienia przyczyny problemu. Nadmierne wypadanie włosów, podobnie zresztą jak łysienie typu męskiego, jest nie tylko defektem estetycznym, lecz schorzeniem, które wymaga intensywnej terapii. Powinno się ją rozpocząć jak najwcześniej, co pozwoli uzyskać szybkie i zadowalające rezultaty.

Doskonałe efekty daje terapia łączona, która uwzględnia:

 • odżywcze zabiegi medyczne
 • leczenie farmakologiczne i suplementacja (przyjmowanie środków doustnych)
 • stosowanie preparatów zewnętrznych wspomagających leczenie ("wcierki", szampony, plastry,)

W naszym gabinecie proponujemy następujące zabiegi na wypadające włosy i łysienie:

 • KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY              redukcja wypadania włosów do 77 %

Karboksyterapia jest metodą, która m.in. bardzo skutecznie radzi sobie z problemem wypadania włosów i łysieniem.  Powoduje wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. Zabieg ten polega na podskórnym lub śródskórnym podaniu dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły specjalnym urządzeniem. CO2  silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi. Powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych.
Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.           więcej o zabiegu

Cena zabiegu karboksyterapii skóry głowy - 149 zł
karnet 5 zabiegów - 596 zł (119 zł zabieg),
karnet 8 zabiegów -894 zł ( 111 zł zabieg)

Połączenie metod podania medycznego CO2 podczas zabiegu karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego  zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%!

 

 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP  w leczeniu wypadania włosów

Koncentrat bogatopłytkowy przygotowany jest z własnej krwi pacjenta, pobranej w gabinecie przez lekarza i odwirowanej. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP zaleca się  wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom z problemem wypadających włosów. Poprawiają one wzrost włosów, zmniejszają objawy łysienia oraz zahamują wypadanie włosów.  Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki do samoodnowy.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny.     więcej o zabieguTerapia obejmuje cykl 3-6  zabiegów co 2-4 tygodnie.

ceny zabiegów Autologic Therapy PRP:                              

Leczenie owłosionej skóry głowy (łysienie, wypadanie włosów, poprawa kondycji): 550 zł / 1 zabieg
karnet 4 zabiegi - 10%

 • MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY GŁOWY

Mezoterapia igłowa jest skuteczną metodą na kłopoty z włosami, zwłaszcza w profilaktyce wypadania włosów. Mezoterapia skóry głowy wspomaga odrastanie włosów, regeneruje cebulki włosowe (nawet te, które nie były wcześniej aktywne), stymuluje krążenie, zapobiega problemom związanym ze skórą oraz zwiększa gęstość i grubość włosów. Specjalnie przygotowane koktajle substancji odżywiających włosy powodują, że następuje regeneracja struktury włosa, zostaje zahamowany proces wypadania, a w 20% przypadków możliwe jest nawet odrastanie włosów.  więcej

 

Preparaty do mezoterapii skóry głowy:


DERMAHEAL HL  
Dermaheal HL to produkt mezoterapii działający regenerująco i zapobiegający wypadaniu włosów. Zmniejsza  efekty wypadania włosów i łysienia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.
Zawiera unikalną kombinację 56 aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych, co gwarantuje doskonałe efekty w pielęgnacji skóry i włosów oraz leczeniu wypadania włosów. Wzmacnia i odbudowuje cebulki włosowe dzięki czemu zapobiega wypadaniu włosów i wspomaga ich odrastanie Zapobiega problemom skóry głowy, zwiększa gęstość i grubość włosów, nawilża i odżywia skórę głowy, stymuluje mikrokrążenie w skórze.Po wykonaniu serii zabiegów włosy odzyskują blask, miękkość, strukturę i gęstość, są mocne i odżywione.   Zostaje zahamowany proces ich wypadania w nadmiernej ilości.

Zalecana jest seria 2-6 zabiegów w odstępach co 10-14 dni.

cena zabiegu 250 zł                                             

Produkt Dermaheal  HL został doceniony w prestiżowym konkursie przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych i otrzymał zaszczytny tytuł:

Perły Dermatologii Estetycznej 2013
w kategorii: NAJLEPSZY PREPARAT DO MEZOTERAPII


 

 

 

Składniki aktywne:

13 witamin,
24 aminokwasy,
5 minerałów,
4 kwasy nukleinowe,
2 czynniki redukujące,
4 Peptydy Biomimetyczne:
Decapeptide-4 (CG-IDP2): wzmacnia włosy, stymulując cebulki do produkcji długich trzonów włosa,
Acetyl Decapeptide-3 (Rejuline): rewitalizuje cebulki włosowe regenerując komórki włosa,
Oligopeptide-41 (Keramin 1): stymuluje proliferację i migrację komórek włosowych,
Copper Tripeptide-1 (CG–Peptyd Miedzi): wzmacnia włosy i stymuluje cebulki do budowy trzonu włosa, wspomaga krążenie w skórze głowy i regeneruje cebulki włosowe.

 

 

XL HAIR

Preparat przeznaczony do biostymulacji wzrostu włosów.

Wskazania: skóra głowy, brwi.

Ampułki zawierają ponad 50 substancji aktywnych ukierunkowanych na poprawę wzrostu i jakości włosa:

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 100\n

-3 mg/ml HA kwasu hialuronowego + 52,38 mg/ml koktajlu biostymulującego
czynnik wzrostu: Fibroblast Growth Factor (FGF) + Growth modulating peptide +Sodium DNA
-17 aminokwasów: Arginina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, hydroksyprolina,izoleucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tyrozyna, leucyna, walina
-9 mikroelementów: Krzem, wapń, żelazo, potas, magnez, mangan, fosfor, selen
-7 witamin: vit. B12, vit. B9, vit.B3, vit. B5, vit.A, vit.E, vit.B8
-5 terpenów: Ginkgolidy A- B- C- M- , bilobalidy
-2 kwasy tłuszczowe: kwas linolowy, kwas olejowy
-2 flawonoidy: kwercetyna, kaempferol
-3 antyoksydanty: tokoferol, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, kwercetyna, kaempferol

Zalecana jest seria 2-6 zabiegów o częstotliwości 1 zabieg co 10-14 dni.

cena zabiegu 250 zł             

 

 

 

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.