strona głównaWypadanie włosów i łysienie

Wypadanie włosów i łysienie, zabiegi, terapie

Wypadanie włosów jest zjawiskiem normalnym – codziennie ubywa nam ich około setki, jednak powinno nas zaniepokoić, kiedy liczba wypadających włosów jest większa, niż odrastających.

Jest wiele przyczyn, które nasilają wypadanie włosów, m.in:

  • choroby skóry głowy i włosów
  • stres, przemęczenie
  • niedobory witamin, żelaza, mikroelementów
  • zaburzenia hormonalne, ciąża
  • płeć - problem częściej dotyka mężczyzn
  • predyspozycje genetyczne

Skuteczność terapii łysienia uzależniona jest każdorazowo od właściwie postawionej diagnozy i znalezienia przyczyny problemu. Nadmierne wypadanie włosów, podobnie zresztą jak łysienie typu męskiego, jest nie tylko defektem estetycznym, lecz schorzeniem, które wymaga intensywnej terapii. Powinno się ją rozpocząć jak najwcześniej, co pozwoli uzyskać szybkie i zadowalające rezultaty.

Doskonałe efekty daje terapia łączona, która uwzględnia:

  • odżywcze zabiegi medyczne-np.osocze bogatopłytkowe
  • karboksyterapia skóry głowy
  • leczenie farmakologiczne i suplementacja (przyjmowanie środków doustnych)
  • stosowanie preparatów zewnętrznych wspomagających leczenie ("wcierki", szampony, plastry,)

W naszym gabinecie proponujemy następujące zabiegi na wypadające włosy i łysienie:

  • KARBOKSYTERAPIA SKÓRY GŁOWY              redukcja wypadania włosów do 77 %

Karboksyterapia jest metodą, która m.in. bardzo skutecznie radzi sobie z problemem wypadania włosów i łysieniem.  Powoduje wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów. Powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. 

Karboksyterapia wykorzystuje terapeutyczne działanie dwutlenku węgla na skórę głowy.
Iniekcje CO2 wykonywane są śródskórnie niewielką igłą. Wstrzykiwanie gazu odbywa się za pomocą specjalnego pistoletu, który wyposażony jest w system filtrów oczyszczających gaz oraz wenflonów obniżających ciśnienie gazu na wyjściu z igły. W aparaturze ustawiamy również dawkę podawanego CO2, która zależna jest od miejsca zabiegowego i techniki pracy. Po iniekcji gazu CO2 w obszarze owłosionej skóry głowy pojawiają się drobne uwypuklenia. Jest to objaw migracji dwutlenku węgla w obszarze mieszków włosowych. Wyniosłości wchłaniają się w ciągu kilku minut. Infuzja CO2 w skórze głowy przyspiesza krążenie krwi. Jest to wynik zwiększonego ciśnienia w kapilarkach krwionośnych. Proces ten ma za zadanie poszerzyć i udrożnić zwężone naczynia krwionośne. Kolejny proces, który wynika z tworzenia depozytów dwutlenku węgla w tkankach- to tworzenie przez organizm zupełnie nowych naczyń krwionośnych. Oba procesy zapewniają dotlenienie obszaru zabiegowego, zwiększenie wchłaniania się czynników aktywujących podziały komórkowe, które to zapewniają wzrost włosów i zwiększone uwalnianie tlenu w skórze.
        Zabieg karboksyterapii wykorzystywany w trychologii jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, gdyż nasz organizm samoczynnie produkuje CO2 w efekcie metabolizmu komórkowego. Aplikacja CO2 śródskórnie nie jest groźna, gdyż gaz nie jest traktowany przez nasz organizm jako związek toksyczny. Jego podaż nie powoduje alergii, nadmiar wydalany jest w prawidłowym procesie fizjologicznym przez płuca i nerki. Tak więc zabieg nie jest obarczony powikłaniem, okresem rekonwalescencji i skutkami ubocznymi. Minimalne defekty w postaci siniaków mogą występować po samym nakłuciu, jednakże ustępują bardzo szybko bez pozostawienia śladów.   

   więcej o zabiegu

Cena zabiegu karboksyterapii skóry głowy - 149 zł 

Należy pamiętać, że terapia trychologiczna dwutlenkiem węgla powinna obejmować kilka zabiegów w serii. Efekty terapii są uwarunkowane przyczyną schorzenia, cechami osobniczymi pacjenta oraz systematyką i konsekwencją w wykonywaniu zabiegów.

Połączenie metod podania medycznego CO2 podczas zabiegu karboksyterapii oraz zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego  zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%!

  

  • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP  w leczeniu wypadania włosów

Koncentrat bogatopłytkowy przygotowany jest z własnej krwi pacjenta, pobranej w gabinecie przez lekarza i odwirowanej. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP zaleca się  wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom z problemem wypadających włosów. Poprawiają one wzrost włosów, zmniejszają objawy łysienia oraz zahamują wypadanie włosów.  Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki do samoodnowy.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. 
  więcej o zabiegu

Terapia obejmuje cykl 3-6  zabiegów co 2-4 tygodnie.

ceny zabiegów Autologic Therapy PRP:                              

Leczenie owłosionej skóry głowy (łysienie, wypadanie włosów, poprawa kondycji): 550 zł / 1 zabieg
  

 

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.