strona głównaOczy -zmarszczki, sińce, obrzęki

Odmładzanie okolicy oczu

Problem cieni i zmarszczek pod oczami dotyka ponad 50% kobiet i mężczyzn powyżej 40 roku życia. To właśnie oczy, w pierwszej kolejności, zdradzają naszą ogólną kondycję i wiek. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu, z czasem syndrom „smutnych i zmęczonych oczu” rozprzestrzenia się. Twarz wygląda o kilka lat starzej. Przyczyn powstawania cieni jest wiele: zmęczenie, słaba mikrocyrkulacja, styl życia lub też mogą być to skłonności  dziedziczne.
Skóra wokół oczu również jako  pierwsza zdradza oznaki starzenia. Związane jest to głównie z fizjologiczną budową tkanek wokół oczu. Skóra w obrębie powiek ma grubość ok. 0,4-0,5 mm. Tkanka podskórna jest bardzo cienka lub w ogóle nie występuje, najgrubsza jest pod łukiem brwiowym i w okolicy zewnętrznego kącika oka. Okolica w obrębie oka jest jedną z najbardziej aktywnych mimicznie stref twarzy, bowiem jest pod wpływem ok. 22 mięśni które stale pracują.
 Proces starzenia skóry oparty o szereg procesów zachodzących w tkankach między innymi: zmniejszenie ilości fibroblastów i melanocytów, zwyrodnienie włókien kolagenowych i sprężystych, zmniejszenie ilości endogennego kwasu hialuronowego, zmniejszenie ilości gruczołów łojowych i potowych, deficyt ceramidów, uszkodzenie DNA komórek, zmiany w kośćcu, atrofię tkanki skórnej, tłuszczowej i mięśniowej widzimy potrzebę szczególnej troski o okolicę oka.
W dzisiejszych czasach mamy dość duży wachlarz możliwości w sferze zabiegów estetycznych przywracających młodszy wygląd twarzy w tym również pozytywnie wpływający na okolicę oka. Jednakże obszar ten z punktu fizjologicznego nie należy do najłatwiejszych. Jest to związane z grubością tkanki skórnej, brakiem tkanki podskórnej oraz układem naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także przebiegiem głównych gałęzi nerwowych.
W zabiegach estetycznych podstawą sukcesu jest dobra diagnoza i dobór zabiegów do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Nie bez znaczenia jest kolejność wykonywanych zabiegów czyli precyzyjny plan działania.   
Zabiegi kosmetyczne i medyczne okolic oczu polegają na przywróceniu okolicy oczu ładnego i wypoczętego wyglądu. Każdy zabieg będzie wzmacniał skórę dolnej powieki, dodając jej sprężystości i grubości oraz będzie wpływał na zmniejszenie i rozjaśnienie cieni pod oczami.
 Doświadczony lekarz lub kosmetolog, stosując odpowiednie techniki dedykowane tej okolicy bardzo szybko uzyska widoczną poprawę.
Do najpopularniejszych zabiegów należy zdecydowanie zaliczyć peeling chemiczny, botox, kwas hialuronowy w formie wypełniacza oraz mezoterapię igłową. Każdy z tych zabiegów oddziałuje w innej strukturze tkankowej i doskonale wpisuje się potrzeby wymagającej okolicy oka. Z nowych trendów zabiegowych świetnie sprawdza się również karboksyterapia .

PROPONOWANE PRZEZ NAS TERAPIE GABINETOWE:

 • BOTOX - blokuje czasowo uwalnianie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, obniżając lub hamując tym samym skurcz konkretnego mięśnia lub grupy mięśni. Poprzez obniżenie napięcia mięśniowego, zmniejsza się głębokość zmarszczek, skóra ulega relaksacji i regeneracji. Zabieg wykonywany 2-3 razy w roku.
  więcej na stronie
 •  KARBOKSYTERAPIA-  redukcja do 90 % cieni pod oczami

  Karboksyterapia jest jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach.Dwutlenek węgla naturalnie występuje w organizmie, jest produktem metabolizmu komórkowego. Poprzez zakwaszenie okolicy, do której podano CO2 zabieg stymuluje procesy powstawania nowych naczyń. Obszar zabiegowy staje się dotleniony i dużo lepiej odżywiony. Ponadto, poprzez rozerwanie, pod wpływem gazu, połączeń między poziomymi warstwami skóry i wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji. Zabieg karboksyterapii zalecamy w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana  słabą cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej. Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia.     więcej o zabiegu

Wskazania do zabiegu:

 • "kurze łapki"
 • worki i cienie pod oczami
 • zmarszczki statyczne okolic oczu
 • poduszeczki tłuszczowe okolic oczu

Częstotliwość: 1 zabieg co 10 dni. Najczęściej polecamy wykonanie serii 6 zabiegów .

Ceny zabiegu karboksyterapii okolic oczu:

 • górna i dolna powieka - 149 zł               karnet 6 zabiegów- 596 zł (119 zł  za zabieg)
 • dolna powieka- 119 zł                              karnet 6 zabiegów -475 zł (95 zł  za zabieg)

SPRAWDZ, JAK SKUTECZNA JEST KARBOKSYTERAPIA !

Pierwszy testowy zabieg ( zanim zdecydujesz się na pełną serię) możesz wykonać w naszym salonie z rabatem - 25 %

 

 REDENSITY II TEOYSAL- wypełnianie "doliny łez", korekcja cieni i zmarszczek

Redensity II szwajcarskiego koncernu TEOSYAL to  produkt najnowszej generacji służący do korekcji zmarszczek i zagłębień okolicy oczu- tzw. " doliny łez" oraz do likwidacji problemu podkrążonych oczu. Zapewnia naturalną, bezpieczną i długotrwałą korekcję w/w problemów. Efekt utrzymuje się około roku. Zabieg polega na podaniu preparatu w zagłębienia pod oczami.  Jest  praktycznie bezbolesny . Nie wymaga rekonwalescencji,trwa 15 min., zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy.

Wskazania do zabiegu :

 • cienie pod oczami
 • "dolina łez"
 • „worki " pod oczami

Cena  zabiegu Redencity II : 950 zł     więcej o zabiegu


 • OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (wampirzy lifting)

Najskuteczniej i najtrwalej odmładzający zabieg w medycynie estetycznej zapewniający skórze naturalny lifting i promienny wygląd. Celem mezoterapii własnym osoczem jest poprawa napięcia, gęstości skóry oraz spłycenie lub likwidacja zmarszczek na twarzy, w okolicach oczu, szyi, dekolcie i dłoniach, a także profilaktyka ich powstawania. Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się gładka, elastyczna, nawilżona i wyraźnie młodsza.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP zaleca się wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry i chcą im przeciwdziałać zachowując jednocześnie naturalny i zdrowy wygląd.
Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na wiotką, suchą, zmęczoną lub pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga przywrócenia napięcia i elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Seria 4 zabiegów wystarczy by odmłodzić skórę o kilka lat i uzyskać efekt liftingu bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.     więcej o zabiegu

CENNIK ZABIEGÓW Autologic Therapy PRP

Okolice oczu (lifting, redukcja zmarszczek, cieni pod oczami): 349 zł/1 zabieg.

Twarz z okolicą oczu (lifting, redukcja drobnych zmarszczek, wiotkości skóry): 649 zł/1 zabieg.

 

 • MEZOTERAPIA IGŁOWA OKOLIC OCZU

Mezoterapia igłowa to technika mająca na celu usuwanie cieni i zmarszczek pod oczami. Polega na podaniu bardzo małych ilości substancji nawilżających i odżywczych tam, gdzie skóra ich najbardziej potrzebuje. Za pomocą płytkich zastrzyków lekarz lub kosmetolog może wprowadzić w przestrzeń pomiędzy skórą a naskórkiem substancje rewitalizujące. Najczęściej są to kompozycje kwasu hialuronowego, minerałów, enzymy, peptydy, osocze bogato płytkowe, wyciągi roślinne. Wykazuje działanie: biorewitalizujące i biostymulujące. Efekt: bardziej jędrna i świetlista skóra. Śródskórne lub podskórne iniekcje stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Po mezoterapii skóra poprawia się z każdym wykonanym zabiegiem!     więcej o zabiegu mezoterapii

 Preparaty  medyczne używane do mezoterapii okolic oczu:

 • NCTF 135 HA FILORGA- mieszanka kwasu hialuronowego, 13 witamin, 6 składników mineralnych,23 aminokwasów, 5 kwasów nukleinowych, 6 koenzymów.Doskonały i sprawdzony preparat oddziaływujący bardzo szybko na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry.
  cena zabiegu na okolice oczu 1,5 ml - 290 zł                       serie: 4 zab. -261 zł, 6 zab.- 232 zł, 8 zab. 218 zł

 

 • LIGHT EYES ULTRA

Mezoterapia Light Eyes Ultra jest zabiegiem bardzo silnie rewitalizującym okolice oczu. Redukuje zasinienia wokół oczu, zmniejsza przepukliny tłuszczowe, wygładza zmarszczki i zmniejsza tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu.
Nowoczesny preparat zawiera substancje wzmacniające naczynka: kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn,witaminę C i heksapeptydy. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.
Najlepsze rezultaty przynosi seria 3 zabiegów w odstępach 3 tyg.
cena jednego zabiegu - 350 zł
cena serii 3 zabiegów- 945 zł- 315 zł za jeden zabieg


 • RRS HA EYES  firma Laboratorium Estetyki LeaVivacy

Preparat RRS HA EYES przeznaczony jest do mezoterapii igłowej okolicy oka.
Został uznany w konkursie "Perły Dermatologii Estetycznej" 2014 za najlepszy preparat do rewitalizacji okolicy oka.
Zabieg gwarantujący silne nawilżenie oraz stymulację i regenerację skóry. Składniki aktywne preparatu: kwas hialuronowy,kompleks biorewitalizujący, antyoksydanty, flawonoidy, saponiny, polifenole, krzem organiczny.
Ten unikatowy skład daje natychmiastowe efekty w postaci nawilżenia, poprawy mikrokrążenia, rozjaśnienia cieni pod oczami oraz wykazuje
silne działanie antyoksydacyjne. Jest w stanie poradzić sobie jednocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami.
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.
Wskazania: skóra odwodniona, cienie i worki pod oczami, drobne zmarszczki wokół oczu
cena jednego zabiegu - 300 zł
cena serii 3 zabiegów- 750 zł- 250 zł za jeden zabieg              PROMOCJA 20.10- 180 zł !!!

 

 • ZABIEG REGENERUJĄCY OKOLICE OCZU ENVIRON

Zabieg ma na celu intensywną regenerację i pielęgnację delikatnej skóry wokół oczu. Składa się z aplikowanego warstwowo i wprowadzanego jonoforezą peelingu lac-pamgel oraz dostarczeniu skórze witamin drugą jonoforezą umożliwiających szybką i skuteczną jej regenerację koktajlem witaminowym- żelem nawilżającym, colostrum i serum c-quel.
 Czas zabiegu ok. 1,5 h    więcej o zabiegu    

Możemy też zaproponować Państwu  bogatszą wersję zabiegu z kwasem hialuronowym (Serum Hydrating HA)  i żelem Focus Frown  (natychmiastowy efekt botoxu).

cena zabiegu podstawowego 260 zł
cena zabiegu z Serum Hydrating HA i żelem Focus Frown  300 zł

Efekty:
Wyraznie widać trwałe efekty zabiegów jeżeli je połączymy z mikronakłuwaniem Roll-Cit kosmetyczny lub Focus-cit wraz z kuracją produktami Environ w domu.                                  

Kosmeceutyki lecznicze  ENVIRON  wskazane do pielęgnacji domowej okolic oczu:

 

  Software: Microsoft Office

 

 

 • ROLL-CIT KOSMETYCZNY- DOMOWA TERAPIA

Gorąco polecamy regularne  używanie autorskiego urządzenia Roll-Cit kosmetyczny ( teraz też w wersji gold)  wraz z kosmeceutykami ENVIRON.
Regularnie używany codziennie Roll-Cit  minimalizuje oznaki starzenia się skóry. Po kilku miesiącach skóra produkuje zwiększony kolagen i elastynę. Uzyskuje się znaczną redukcję zmarszczek i blizn, napięcie zwiotczałej skóry, redukcję przebarwień oraz pogrubienie żywej części naskórka. Poprawia się jej pigmentacja, a także następuje redukcja popękanych naczynek. Pogrubienie naskórka powoduje, iż popękane naczynka stają się mniej widoczne, a skóra odzyskuje zdrowszy wygląd.
Bardzo istotna jest regularność użycia,bo ona właśnie może zapewnić widoczne efekty.Dla uzyskania najlepszych efektów powinien być stosowany codziennie wieczorem w domu, przed aplikacją kremów Environ.
Efektem domowego nakłuwania są mikrokanaliki ułatwiające lepszą penetrację witamin i związków aktywnych zawartych w produktach Environ i  100000 razy lepsza penetracja preparatów Environ w głąb skóry (od zwykłej aplikacji produktów na powierzchnię skóry) oraz wysoki poziom witamin A, C i E stymulują naturalny proces produkcji kolagenu.      więcej o urządzeniu i terapii

 

 •   BIOPEPTYDOWY ZABIEG ODMŁADZAJĄCY OKOLICE OCZU                   LARENS

 Celem zabiegu  jest redukcja zmarszczek i tzw. "kurzych łapek". CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 75\nNiweluje również oznaki zmęczenia, pomaga zredukować cienie i worki pod oczami. Biopeptide complex, retinol, kwas hialuronowy, easylince i phytoderminalifting przywracają młodość, blask i jędrność delikatnej skórze wokół oczu.
Efekty zabiegu:

 • spłycenie zmarszczek,
 • nawilżenie skóry,
 • regeneracja i poprawa elastyczności,
 • rozjaśnienie cieni pod oczami,
 • poprawa krążenia i limfy,
 • zmniejszenie podrażnień spowodowanych przesuszeniem skóry.

Podczas zabiegu na okolice oczu aplikujemy preparat o bardzo silnych właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających. Preparat zostaje wmasowany, dzięki czemu poprawia się lokalne krążenie krwi, komórki są lepiej dotlenione, a preparaty wnikają głębiej liftingując, ujędrniając i regenerując delikatną skórę wokół oczu.

cena zabiegu  - 60 zł
cena zabiegu jako dodatek do zabiegu nawilżającego lub liftingującego- 35 zł

PRODUKTY LARENS DO PIELĘGNACJI SKÓRY WOKÓŁ OCZU dostępne w naszym SKLEPIKU

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85\nCare EYE CREAM - krem pod oczy 15ml       cena 49,00 zł
Lekki, nawilżająco-rewitalizujący krem pod oczy Larens Care Eye Cream przeznaczony jest do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu, która wymaga szczególnej uwagi i odpowiedniego preparatu. Krem dzięki zawartości aktywnych składników i witamin, jest doskonały w profilaktyce i ochronie skóry: intensywnie nawilża, regeneruje hamując proces starzenia, ma działanie łagodzące, a także chroni przed wolnymi rodnikami. Larens Care Eye Cream, skutecznie poprawia też sam wygląd strefy pod oczami i na powiekach, zmniejszając obrzęki i rozjaśniając skórę, powodując, że staje się ona równomiernie gładka, lekko napięta i promienna.
Składniki aktywne: kolagen, Matrixyl® 3000 , eyeliss kompleks® ,ekstrakt ze świetlika, witaminę E, olej z avocado ,
D-panthenol.
Działanie: Doskonała redukcja wszelkich oznak zmęczenia, poprawa elastyczności i ujędrnienia. Długotrwałe nawilżenie, odmłodzenie i rozświetlenie okolic oczu. Przywrócenie witalności, rewitalizacja i skuteczne odżywienie. Widoczna poprawa wyglądu, kondycji skóry wokół oczu i komfortowe uczucie orzeźwienia.

Lifting Face Cream 50ml         cena 149,00 zł
Ekskluzywny krem przeciwzmarszczkowy z kompleksem naturalnych peptydów, przeznaczony do pielęgnacji skóry dojrzałej. Zaawansowana formuła preparatu dogłębnie odżywia i nawilża cerę oraz pomaga jej chronić się przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego. Krem, dzięki zawartości kompleksu naturalnych peptydów, składników aktywnych i witamin (które odgrywają kluczową rolę w procesie rewitalizacji), jest doskonały w profilaktyce i ochronie skóry: intensywnie nawilża, regeneruje hamując proces starzenia, ma działanie łagodzące, a także chroni przed wolnymi rodnikami. Po nałożeniu daje natychmiastowy efekt liftingu i wygładzenia, pozostawia komfortowy, nietłusty film.
Składniki aktywne: Biopeptide Complex, kolagen, regestril®, pepha-tight®, wypełniacz zmarszczek (RonaFlair LDP®).

Działanie: intensywnie nawilża skórę, zmniejsza istniejące zmarszczki, widocznie je wygładzając, skutecznie opóźnia proces starzenia się skóry, daje szybki i długotrwały efekt napięcia i ujędrnienia skóry, przyśpiesza proces tworzenia się nowych komórek i silnie regeneruje naskórek.
Sposób użycia: Aplikuj rano i/lub wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy i szyi.

 

Żel wokół oczu C-Quence ENVIRON  10 ml       cena 265 zł

Liftingujące serum wokół oczu i na powieki o unikatowym składzie:Witamina A ( Palmitynian Retinolu), Witamina D3, Matrixyl®, Dermaxyl, Argireline, Witamina C (Palmitynian Askorbylu).
Redukuje widoczność kurzych łapek i obrzęków wokół oczu. Produkt polecany po iniekcjach botoxu, ponieważ przedłuża jego działanie. Wygładza zmarszczki pod oczami, wyrównuje koloryt skóry, redukuje sińce pod oczami, działa silnie nawilżająco i odżywczo.

 

Dodatkowe składniki aktywne: Gliceryna, Pantenol, Ceramide 2 (substancja odżywiająca skórę), Olejek z pestek słonecznikowych, Witamina E (Tocopheryl Acetate), ekstrakty z liści rozmarynu, Olejek z ziaren soi (substancja odżywiająca i nawilżająca skórę).

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.