strona głównaOczy -zmarszczki, sińce, obrzęki

Odmładzanie okolicy oczu

 Problem cieni i zmarszczek pod oczami dotyka ponad 50% kobiet i mężczyzn powyżej 40 roku życia. To właśnie oczy, w pierwszej kolejności, zdradzają naszą ogólną kondycję i wiek. Na początku cienie pojawiają się w kącikach oczu, z czasem syndrom „smutnych i zmęczonych oczu” rozprzestrzenia się. Twarz wygląda o kilka lat starzej. Przyczyn powstawania cieni jest wiele: zmęczenie, słaba mikrocyrkulacja, styl życia lub też mogą być to skłonności  dziedziczne.
Skóra wokół oczu również jako  pierwsza zdradza oznaki starzenia. Związane jest to głównie z fizjologiczną budową tkanek wokół oczu. Skóra w obrębie powiek ma grubość ok. 0,4-0,5 mm. Tkanka podskórna jest bardzo cienka lub w ogóle nie występuje, najgrubsza jest pod łukiem brwiowym i w okolicy zewnętrznego kącika oka. Okolica w obrębie oka jest jedną z najbardziej aktywnych mimicznie stref twarzy, bowiem jest pod wpływem ok. 22 mięśni które stale pracują.
 Proces starzenia skóry oparty o szereg procesów zachodzących w tkankach między innymi: zmniejszenie ilości fibroblastów i melanocytów, zwyrodnienie włókien kolagenowych i sprężystych, zmniejszenie ilości endogennego kwasu hialuronowego, zmniejszenie ilości gruczołów łojowych i potowych, deficyt ceramidów, uszkodzenie DNA komórek, zmiany w kośćcu, atrofię tkanki skórnej, tłuszczowej i mięśniowej widzimy potrzebę szczególnej troski o okolicę oka.
W dzisiejszych czasach mamy dość duży wachlarz możliwości w sferze zabiegów estetycznych przywracających młodszy wygląd twarzy w tym również pozytywnie wpływający na okolicę oka. Jednakże obszar ten z punktu fizjologicznego nie należy do najłatwiejszych. Jest to związane z grubością tkanki skórnej, brakiem tkanki podskórnej oraz układem naczyń krwionośnych i limfatycznych, a także przebiegiem głównych gałęzi nerwowych.
W zabiegach estetycznych podstawą sukcesu jest dobra diagnoza i dobór zabiegów do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Nie bez znaczenia jest kolejność wykonywanych zabiegów czyli precyzyjny plan działania.   
Zabiegi kosmetyczne i medyczne okolic oczu polegają na przywróceniu okolicy oczu ładnego i wypoczętego wyglądu. Każdy zabieg będzie wzmacniał skórę dolnej powieki, dodając jej sprężystości i grubości oraz będzie wpływał na zmniejszenie i rozjaśnienie cieni pod oczami.
 Doświadczony lekarz lub kosmetolog, stosując odpowiednie techniki dedykowane tej okolicy bardzo szybko uzyska widoczną poprawę.
Do najpopularniejszych zabiegów należy zdecydowanie zaliczyć peeling chemiczny, botox, kwas hialuronowy w formie wypełniacza oraz mezoterapię igłową. Każdy z tych zabiegów oddziałuje w innej strukturze tkankowej i doskonale wpisuje się potrzeby wymagającej okolicy oka. Z nowych trendów zabiegowych świetnie sprawdza się również karboksyterapia .

 

BOTOX na "kurze łapki"- blokuje czasowo uwalnianie acetylocholiny z zakończeń nerwowych, obniżając lub hamując tym samym skurcz konkretnego mięśnia lub grupy mięśni. Poprzez obniżenie napięcia mięśniowego, zmniejsza się głębokość zmarszczek, skóra ulega relaksacji i regeneracji. Zabieg wykonywany 2-3 razy w roku.
     więcej na stronie

 


  KARBOKSYTERAPIA-  redukcja do 90 % cieni pod oczami
Karboksyterapia jest jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. Dwutlenek węgla naturalnie występuje w organizmie, jest produktem metabolizmu komórkowego. Poprzez zakwaszenie okolicy, do której podano CO2 zabieg stymuluje procesy powstawania nowych naczyń. Obszar zabiegowy staje się dotleniony i dużo lepiej odżywiony. Ponadto, poprzez rozerwanie, pod wpływem gazu, połączeń między poziomymi warstwami skóry i wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego, dochodzi do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji. Zabieg karboksyterapii zalecamy w przypadku walki z workami i cieniami, zmarszczkami statycznymi oraz poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu. Poprzez zwiększenie ukrwienia skóry pod oczami, karboksyterapia pozwala skutecznie walczyć z tą przypadłością, która jest często spowodowana  słabą cyrkulacja krwi w obrębie powieki dolnej oraz górnej. Okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają. Dodatkowym atutem zabiegu jest jego bezbolesny przebieg oraz krótki czas trwania. Po 10 minutach można wrócić do codziennych zajęć, bez siniaczków czy podrażnienia.     więcej o zabiegu

Wskazania do zabiegu:

 • "kurze łapki"
 • worki i cienie pod oczami
 • zmarszczki statyczne okolic oczu
 • poduszeczki tłuszczowe okolic oczu


 Zabieg karboksyterapii polecamy zarówno Paniom jak i Panom.
Najczęściej polecamy wykonanie serii 5-6 zabiegów raz w miesiącu.

Efekty serii zabiegów karboksyterapii:

Ceny zabiegu karboksyterapii okolic oczu:
górna i dolna powieka - 149 zł      
dolna powieka- 119 zł
                           
Pierwszy testowy zabieg ( zanim zdecydujesz się na pełną serię) możesz wykonać w naszym salonie z rabatem - 20 %

 

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP (wampirzy lifting)

Najskuteczniej i najtrwalej odmładzający zabieg w medycynie estetycznej zapewniający skórze naturalny lifting i promienny wygląd. Celem mezoterapii własnym osoczem jest poprawa napięcia, gęstości skóry oraz spłycenie lub likwidacja zmarszczek na twarzy, w okolicach oczu, szyi, dekolcie i dłoniach, a także profilaktyka ich powstawania. Metoda ta polega na podawaniu za pomocą iniekcji w leczoną okolicę koncentratu własnych aktywnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu, które stymulują komórki skóry do samoodnowy. Dzięki zabiegom skóra odzyskuje swoją młodzieńczą witalność- staje się gładka, elastyczna, nawilżona i wyraźnie młodsza.
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego PRP zaleca się wszystkim osobom, zarówno kobietom jak i mężczyznom, bez względu na wiek, które dostrzegają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry i chcą im przeciwdziałać zachowując jednocześnie naturalny i zdrowy wygląd.
Z zabiegu chętnie korzystają osoby, które narzekają na wiotką, suchą, zmęczoną lub pozbawioną blasku cerę, których skóra wymaga przywrócenia napięcia i elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki.
Efekty zabiegów pojawiają się szybko i utrzymują się zadziwiająco długo. Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem polecanym i cenionym nie tylko za efekty, ale też za bezpieczeństwo i jego uniwersalność. Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Seria 4 zabiegów wystarczy by odmłodzić skórę o kilka lat i uzyskać efekt liftingu bez konieczności poddawania się operacji plastycznej.     więcej o zabiegu

  


 MEZOTERAPIA IGŁOWA OKOLIC OCZU                               Cennik  mezoterapii igłowej  okolic oczu

Mezoterapia igłowa to technika mająca na celu usuwanie cieni i zmarszczek pod oczami. Polega na podaniu bardzo małych ilości substancji nawilżających i odżywczych tam, gdzie skóra ich najbardziej potrzebuje. Za pomocą płytkich zastrzyków wprowadzamy w przestrzeń pomiędzy skórą a naskórkiem substancje biorewitalizujące i biostymulujące. Najczęściej są to kompozycje kwasu hialuronowego, minerałów, enzymy, peptydy, osocze bogatopłytkowe, wyciągi roślinne. Iniekcje stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny. Po mezoterapii skóra poprawia się z każdym wykonanym zabiegiem. Jest bardziej jędrna i rozświetlona.


   więcej o zabiegu mezoterapii

LIGHT EYES ULTRA- likwidacja zmarszczek, obrzęków i zasinień pod oczami

Mezoterapia Light Eyes Ultra jest zabiegiem bardzo silnie rewitalizującym okolice oczu.

-redukuje zasinienia wokół oczu
-zmniejsza przepukliny tłuszczowe
-wygładza zmarszczki
-uelastycznia skórę-zmniejsza tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu, poprawia mikrokrążenie


 Preparat zawiera: kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy.
Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu.
Najlepsze rezultaty przynosi seria 3 zabiegów w odstępach 2 tyg.

Innowacyjny koktajl rewitalizujący, który zawiera kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Ta wyjątkowa kombinacja jest w stanie poradzić sobie równocześnie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty przynosi seria 3 zabiegów w odstępach 3 tygodni.

Wskazania do zabiegu:

 • ciemne kręgi wokół oczu
 • obrzęk powiek
 • korekcja cienkich zmarszczek

Efekty zabiegu:

 • natychmiastowe zmniejszenie cieni pod oczami
 • poprawa mikrokrążenia
 • zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu
 • wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu
 • zmniejszenie tendencji do puchnięcia oczu

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na podaniu preparatu techniką mezoterapii w okolicy powieki dolnej. Wcześniej nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Po zabiegu:

Zaraz po zabiegu widoczne jest lekkie opuchnięcie, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rzadko zdarzają się zasinienia, które w tej okolicy mogą utrzymywać się do 2 tygodni.


 

DARK CIRCLE SOLUTION – innowacyjna mezoterapia likwidująca cienie pod oczami

Dermaheal Dark Circle Solution to innowacyjny koktajl do mezoterapii skóry wokół oczu z unikalnymi peptydami biomimetycznymi, redukujący cienie wokół oczu.  Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu!

Wskazania:

 • cienie pod oczami
 • zmęczony wygląd oczu
 • utrata elastyczności i zmarszczki pod oczami
 • cienka skóra pod oczami i prześwitujące naczynia

Unikalne połączenie peptydów biomimetycznych rozjaśnia, rozświetla i nawilża skórę wokół oczu redukując cienie i oznaki zmęczenia - dając efekt świeżego i promiennego spojrzenia. Preparat wygładza zmarszczki wokół oczu i zapobiega ich powstawaniu oraz poprawia elastyczność skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny. Zmniejsza również syntezę melaniny zapobiegając gromadzeniu się nadmiernej ilości barwnika, a tym samym powstawaniu cieni wokół oczu.

 Po zabiegu:

Zaraz po zabiegu widoczne jest lekkie opuchnięcie, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rzadko zdarzają się zasinienia, które w tej okolicy mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Efekty zabiegu:

Już po jednym zabiegu widać zmniejszenie cieni pod oczami oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Skóra jest rozświetlona, zwiększa się jej elastyczność i napięcie.
Zabieg należy powtórzyć 4 razy w odstępach 2-3 tygodni, potem 1 raz co 2-3 m-ce.

 

EYE BAG SOLUTION – innowacyjna mezoterapia na „WORKI" pod oczami

Dermaheal Eyebag Solution to innowacyjny koktajl do mezoterapii z unikalnymi peptydami biomimetycznymi, zwalczający worki i opuchnięcia wokół oczu. Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu!

Unikalne połączenie peptydów biomimetycznych poprawia mikrokrążenie i stymuluje drenaż redukując worki i opuchnięcia wokół oczu oraz zapobiegając zastojom limfatycznym. Preparat zmniejsza ekspresję czynników adipogenetycznych zapobiegając odkładaniu tłuszczu oraz stymuluje lipolizę usuwając poduszeczki tłuszczowe okolic oczu. Wygładza zmarszczki, uelastycznia i napina skórę dając efekt odmłodzenia skóry. Dodatkowo ma działanie rozjaśniające i rozświetlające skórę wokół oczu.

Wskazania:

 • worki i opuchnięcia pod oczami
 • przepuklina tłuszczowa powiek dolnych
 • zaburzenia krążenia limfatycznego oraz żylnego w okolicy oczu
 • wiotkość skóry oraz zmarszczki okolicy oczu

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na podaniu preparatu techniką mezoterapii w okolicy powieki dolnej. Wcześniej nakładany jest krem znieczulający, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Po zabiegu:

Zaraz po zabiegu widoczne jest lekkie opuchnięcie, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rzadko zdarzają się zasinienia, które w tej okolicy mogą utrzymywać się do 2 tygodni.

Efekty zabiegu:

Już po jednym zabiegu widać zmniejszenie „worków" pod oczami i poprawę napięcia skóry. Skóra staje się elastyczna i bardziej napięta. Dochodzi do poprawy krążenie, dzięki czemu zmniejsza się tendencja do opuchnięć.
Zabieg należy powtórzyć 4 razy w odstępach 2-3 tygodni, potem 1 raz co 2-3 m-ce.

 

Kosmetyki do pielęgnacji domowej do zakupu w naszym salonie:


Rozświetlająco- nawilżający krem pod oczy z drobinkami złota 30 g.

 
Nawilżający krem pod oczy, zawiera kwas hialuronowy z drobinkami złota. Pomaga zniwelować worki i opuchnięcia, a także ciemne sińce. Skutecznie pielęgnuje delikatną skórę wokół oczu, ma długotrwałe działanie odżywcze i przeciwzmarszczkowe.
Efektem jego działania jest rozjaśniona, wygładzona i nawilżona skóra okolic oczu. 

 

 

 Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy ze śluzem ślimaka 35 ml


 
Krem anti-aging, ma również działanie rozświetlające, przeciwobrzękowe, nawilżające i ujędrniające. Rozjaśnia cienie  pod oczami, redukuje obrzęki i działa naprawczo na skórę.

 

 

 

Przeciwzmarszczkowe, peptydowe ,intensywne serum pod oczy z masującymi kuleczkami.
20 ml

Zapobiega obrzękom i zasinieniom, nawilża i pielęgnuje. Stymuluje produkcję kolagenu, wygładza cienkie linie i zmarszczki wokół oczu. W aplikatorze posiada kuleczki masujące, które przynoszą przyjemne uczucie chłodu i ukojenie zmęczonej i wrażliwej skórze. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona, elastyczna, ujędrniona i promienna. Aplikator z kulkami stymuluje również drenaż limfatyczny oraz mikrocyrkulację krwi w naskórku.

 

Przeciwzmarszczkowy krem pod oczy ROREC
  20 ml
Ma działanie odżywcze, zawiera kwas hialuronowy, nawilża i ujędrnia, przeciwdziała starzeniu się skóry. Wskazany do oczu z zasinieniami i zmarszczkami. Pomaga uzyskać rozjaśnioną i nawilżoną skórę okolic oczu.

 

Kosmeceutyki lecznicze  ENVIRON  wskazane do pielęgnacji domowej okolic oczu:

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.