strona głównaZABIEGI KOSMETYCZNEKARBOKSYTERAPIA -terapia CO2

KARBOKSYTERAPIA- TERAPIA MEDYCZNYM C02

Karboksyterapia, czyli terapia dwutlenkiem węgla, jest największym przełomem w medycynie estetycznej w walce z podstawowymi problemami pacjentów zgłaszających się do gabinetów medycyny estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Jest to bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda doskonale radząca sobie z wieloma problemami:

 • odmładzaniem skóry,
 • usuwaniem zmarszczek,
 • przywróceniem jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała,
 • zwiększaniem grubości i gęstości skóry,
 • zwiotczenie skóry związane z wiekiem,
 • zwiotczenie skóry i tkanki podskórnej po porodzie,
 • minimalizacją worków i cieni pod oczami,
 • zmarszczkami statycznymi okolic oczu,
 • poduszeczkami tłuszczowymi okolic oczu,
 • walką z cellulitem,
 • lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej - jest alternatywą dla liposukcji,
 • redukcją podwójnego podbródka,
 • minimalizowaniem rozstępów (60-80%),
 • wypadaniem włosów i łysieniem - wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów,
 •  wspomaganie terapii dietetycznych.

Ze względu na bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa leczenie to może być prowadzone niezależnie od pory roku, nasłonecznienia i temperatury otoczenia.

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek czystego dwutlenku węgla (CO2), przy użyciu specjalnego urządzenia poprzez niewielką, bardzo cienką igłę. Gaz przenika bez problemu do okolicznych tkanek, wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych kapilar. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia się mikrokrążenie. Podczas zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort związany z wprowadzaniem gazu, jednak ustępuje on po około 5 minutach. Obszar poddany zabiegowi może być lekko uwypuklony. Objaw ten szybko znika pozostawiając czasami ciche trzeszczenia pojawiające się przy ucisku miejsc poddanych zabiegowi. Bolesność zabiegu jest odczuwana indywidualnie, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem mało bolesnym, trwa od kilku do kilkunastu minut.

Na jakich okolicach może być wykonany zabieg karboksyterapii?

 • Okolica oczu - kurze łapki, redukcja cieni pod oczami, przepukliny tłuszczowe pod dolna powieką, pogrubienie naskórka i redukcja zmarszczek,
 • Twarzy, szyja, dekolt - redukcja zmarszczek poprzez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia,
 • Podbródek - redukcja tkanki tłuszczowej i pobudzenie syntezy kolagenu,
 • Owłosiona skóra głowy - wzmocnienie cebulek włosów i zapobieganie ich wypadaniu,
 • Brzuch, pośladki, uda, kolana, łydki - redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu,
 • Dłonie - regeneracja skóry i poprawa kolorytu,
 • Blizny i rozstępy- regeneracja tkanek i redukcja widoczności defektów.

Badania kliniczne wykazują, że iniekcje CO2 wpływają na zwiększenie procesów naprawczych poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych, rozszerzenie istniejących oraz aktywację komórek tłuszczowych w celu uaktywnienia procesów lipolizy.

Efektywność redukcji cellulitu sięga 89%, tkanki tłuszczowej 41%, a poprzez aktywację procesów naprawczych skóry i stymulację tworzenia naczyń krwionośnych - redukcja blizn i rozstępów osiąga nawet o 76%. W obszarze podawanym zabiegowi dochodzi również do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny (ok 40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry.
Według przeprowadzonych badań zabieg karboksyterapii wykazuje również bardzo wysoką skuteczność w niwelowaniu cieni pod oczami oraz wypadaniu włosów.


Redukcja cellulitu redukcja do 89 %    więcej
Karboksyterapia wykorzystuje jedną z najbardziej skutecznych i kompleksowych metod likwidacji cellulitu w wszystkich stadiach od I do IV. Osiągane efekty są spektakularne. Iniekcja CO2 prowadzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych i wzrostu lipolizy. Dochodzi do rozluźnienia struktury zwłóknień oraz zwiększenia przepływów kapilarnych i usprawnienia przepływów limfatycznych.Redukcja tkanki tłuszczowej redukcja do 67 %   więcej
Karboksyterapia doskonale sprawdza się w lokalnie zdeponowanej tkance tłuszczowej jak również na większych obszarach. Realizację celu działania umożliwiają dostosowane indywidualnie programy zabiegowe. Uraz ciśnieniowy powoduje osłabienie ścianek komórek tłuszczowych. W tkance tłuszczowej dochodzi do zwiększenia przepływów kapilarnych i wzrostu lipolizy, w efekcie dochodzi do zmniejszenia jej grubości.

Rozstępy redukcja do 97 %    więcej
Karboksyterapia pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu na obszar objęty blizną lub rozstępem. Już po 3 zabiegach widoczne jest wyraźne zmniejszenie blizn i rozstępów. W wyniku dużego przepływu dwutlenku węgla podanego śródskórnie, dochodzi do przebudowy tkanki bliznowatej (blizny i rozstępy). Rozpoczyna się proces naprawczy który w wielu przypadkach prowadzi do całkowitego usunięcia zmiany.

Cienie pod oczami redukcja do 90 %     więcej
Karboksyterapia jest jedną z nielicznych metod likwidacji cieni pod oczami. Badania naukowe potwierdzają wysoką skuteczność metody już po 5 zabiegach. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Przepływ tkankowy zostaje zwiększony, a cienie pod oczami ulegają redukcji.

Redukcja zmarszczek do 56 %         więcej
Badania kliniczne wykazują, że karboksyterapia bardzo skutecznie wpływa na zwiększenie procesów naprawczych skóry poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych i rozszerzenie istniejących w obszarze podawanym zabiegowi. Po serii zabiegów karboksyterapii dochodzi do zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny o ok 40%. Podanie dwutlenku węgla powoduje lokalną przebudowę tkanek, wzrost natlenowania i dostarczania składników odżywczych. Fibroblasty gwałtownie rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny, co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniu dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Skóra staje się bardziej jędrna a zmarszczki ulegają widocznemu wygładzeniu.

Teleangiektazje redukcja do 44 %    więcej
Kluczowym efektem działania zabiegu karboksyterapii jest zwiększenie sprawności naczyń krwionośnych. Już po 5 zabiegach można zaobserwować znaczącą poprawę.
Dzięki aktywacji czynników pobudzających rozwój naczyń krwionośnych dochodzi od tworzenia nowych kapilar i poprawy funkcjonowania istniejących naczyń. Widoczne na skórze teleangiektazje ulegają stopniowemu zmniejszeniu.

Wypadanie włosów redukcja do 77 %    więcej
Podczas zabiegu karboksyterapii miejscowo zostają rozszerzone naczynia, powstają nowe kapilary i zwiększa się odżywienie tkanek. Powoduje to wzrost macierzy i aktywowanie mieszków włosowych. Po 10 zabiegach następuje wyraźne zagęszczenie włosów.


Połączenie podania medycznego CO2 podczas zabiegu karboksyterapii oraz i osocza bogatopłytkowego REGENERIS zwiększa skuteczność zabiegów nawet o 30%!


SPRAWDZ, JAK SKUTECZNA JEST KARBOKSYTERAPIA !
Pierwszy testowy zabieg ( zanim zdecydujesz się na pełną serię)
możesz wykonać w naszym salonie z rabatem - 20 %


CENNIK ZABIEGÓW KARBOKSYTERAPII

W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies.
orzystanie z serwisu jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.